חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משרד החינוך מקזז משכורות מורים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 16.09.14 0:07

מורות ומורים במסגרת "אופק חדש" הופתעו לגלות שמשרד החינוך קיזז אלפי שקלים משכרם כ"החזר" על משכורות גבוהות מדי

מאת רביב נאוֶה

משרד החינוך קיזז לאחרונה אלפי שקלים משכרם של מורים לאחר שעל-פי טענתו, שולמו להם סכומים גבוהים מדי בעבר עקב "טעויות חישוב". חלק מהמורים הנם אקדמאים שהוסבו להוראה ועל כן לא היו להם את כל ההסמכות הנדרשות בתחילת עבודתם כמורים.

אחת המורות, שירי גולזקר, סיפרה: "התחלתי את עבודתי במשרד החינוך ב- 1/9/2009 ב"אופק חדש" כמורה מן המניין (בכל זאת תואר שני), ותוך כדי השנה הראשונה השלמתי את תעודת ההסמכה להוראה. […] נאמר לי כי עלי להשתלם 60 ש"ש בשנה בזמני החופשי וללא כל תמורה וזאת כדי לעלות בסולם הדרגות וכך עשיתי עד היום.
"ב-1/9, להפתעתי, ללא כל הודעה מוקדמת מהמשרד בכתב או בע"פ, גיליתי במשכורת שלי את הסכום 18,000- ש"ח (חוב למשרד החינוך). התקשרתי אליהם והופתעתי לגלות שאחרי 6 שנות עבודה הם החליטו כי מיום שהתחלתי לעבוד שולם לי יותר מדי כסף ולכן אני צריכה להחזיר.

"הם טענו כי חלה טעות ולא יושם עלי סעיף ב"אופק חדש" הקובע שמי שאין לו תעודת הוראה נחשב סטודנט ולא יוכל לעלות בדרגות ולכן רטרואקטיבית לקחו לי אותן (על אף שהשתלמתי בזמני החופשי וללא כל תמורה כספית 300 ש"ש עבור דרגות אלו ויש לי אישורים רשמיים על תקפותם ממשרד החינוך) ואת ההפרש בשכר מנכים לי עכשיו."

הסתדרות המורים הודיעה כי לא תסכים למצב בו משרד החינוך מבצע חישובים של שכר ששולם למורים לפני זמן רב, וכעת, לאחר שנים רבות, מבקש לקזז את התשלומים.  בהודעה שפורסמה באת הסתדרות המורים נאמר כי "הסתדרות המורים  שוחחה עם מנכ"לית משרד החינוך ועם חשבת משרד החינוך ושוקלת בימים אלה להגיש תביעה לבית המשפט".

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.