חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ישראל כץ, לאפשר הוזלת מחירי התחבורה הציבורית

נושאים מכתבים, תחבורה ב 3.09.14 1:37

בימים האחרונים התבשרנו על כניסת חברה המובילה קידום תחבורתי לישראל – "הובר". איציק אלרוב, מייסד תנועת "הצרכנים" המובילה את המאבק ביוקר המחיה בישראל פונה במכתב לשר התחבורה ישראל כץ בבקשה לאפשר קידום תחבורה ציבורית שיתופית נוסח "הובר"

לכבוד

השר ישראל כץ

הנדון: הזדמנות להורדת יוקר התחבורה הציבורית בישראל

 שלום וברכה,

פנייתנו זו אליך כשר בממשלת ישראל שהחל ללא מורא ופחד בטיפול משמעותי במוקדים היותר אלימים של המונופוליזם המונעים את תחרותיות המשק בדרך להוזלת מחירים, שיפור השירותים ועידוד ההתייעלות והחדשנות בישראל.

בימים האחרונים התבשרנו על כניסת חברה המובילה קידום תחבורתי לישראל – "הובר", המבוססת על פעילות שהביאה במדינות רבות בעולם להוזלת מחירים ואף לשיפור מצב התחבורה הציבורית

השיטה לפיה כל אדם יכול להיות חלק מענף התחבורה הציבורית בישראל ואף להרוויח את לחמו ע"י שימוש במכונית הפרטית שלו היא בשורה של ממש להזנקת התחבורה הציבורית קדימה ונושאת בחובה מספר יתרונות:

  • קידום תחרות בשוק התחבורה הציבורית בישראל כתנאי הכרחי להוזלת מחירים ולהקלה ביוקר המחיה בסעיף הוצאות התחבורה.
  • מעבר  לטיפול הנקודתי בבעיית יוקר המחייה בסעיף התחבורה, הרי שלשיטה זו השפעה משמעותית על כלל בעיית יוקר המחייה הישראלי, שכן פיתוח אפשרויות תחבורתיות ציבוריות נוספות תקרב את הפריפריה למרכז ותקל על משפחות וצעירים להתגורר במקומות בהם נגישות ותדירות התחבורה הציבורית אינה מספקת – דבר שהינו מיסודות הציונות ובעל חשיבות מכרעת לחוסן הלאומי.
  • כשהמהלך יושלם הוא יחסוך לקופת המדינה כסף רב ויעזור להשלים את החסר הצפוי בהשקעות הכרחיות בהרחבת תשתיות ובסובסידיה של התח"צ בשנים הקרובות.
  • מהפכה תנועתית ירוקה, בשל הורדת השימוש בכלי רכב פרטיים עבור נוסע בודד ומעבר למודל של נסיעות משותפות החוסכים את זיהום האוויר והשפעותיו הרעות על החיים ואיכותם.

ככלל, העולם כולו צועד בתבונה לקראת "כלכלה וצריכה שיתופית". אנו מכירים זאת בתחומים רבים החל משירותי  Waze, Get Taxi ,eBay וכלה בשירותי השכרת דירות וחניות ופלטפורמות למכירת יד שניה אשר הביאו איתן הורדות מחירים משמעותיות ושיפור במגוון מתחומי חיינו. עידן חדש זה, שאנו רק בתחילתו, מביא עמו הזדמנויות חדשות כאשר הפעם זו הפחתת מחירי התחבורה בדרך קלה ומועילה. דרך שאף מאפשרת לסטודנטים, גמלאים וחסרי עבודה להשלים הכנסה תוך כדי הגדלת עוגת המשתמשים בשירותי התחבורה הציבורית ובלי חשש ממשי לפגיעה בעוסקים בתחום.

אנו פונים אליך כמי שהוכיח שקידום התחרותיות והפחתת יוקר המחיה נמצאים בראש סדר עדיפויותיו, לאפשר קידום מהיר ככל האפשר של התחבורה הציבורית השיתופית. אמנם כרגע מדובר בחברה מסויימת אשר מפעילה אותו, אך כולנו מבינים שבמהרה יצטרפו חברות נוספות לתחרות בענף זה וכולם יצאו נשכרים.

אנו מקווים ובטוחים כי לא נפספס הזדמנות להוזלת יוקר המחייה בישראל ולקידום התחבורה הציבורית. הלחצים שבוודאי יופעלו למניעת תחרות בישראל, לא יכלו למנוע בעבר הרחוק את המעבר לרכבים ממונעים ואסור שימנעו את ההתפתחות המתבקשת בענף התחבורה הציבורית בעולם. אנו סמוכים ובטוחים שכמו בעבר, תעמוד בצד האינטרס הציבורי וכנגד אנשים החוששים לשווא מהתקדמות המשק והכלכלה לעולם המודרני.

בברכה,

איציק אלרוב,

מייסד תנועת "הצרכנים" המובילה את המאבק ביוקר המחיה בישראל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. פליקס וייצמן :

    איזה גאוני

    יש לי רעיון טוב יותר אולי ניתן היתר להטיס במטוסים פרטיים את עם ישראל כך נוכל להגיע מהר יותר ו מדיי פעם גם לחופשות בחול זה בטח יוריד את יוקר המחייה הפסיקו עם השטויות האלה יש מליון דרכים להלחם רק הסכלו בחברות הגדולות כיצד עושקים אותנו

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.