חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סילבן שלום מממש את נוסחת הון-שלטון

נושאים איכות השלטון, חדשות, כלכלה ותקציב, פוליטי ב 28.08.14 1:39

השר לפיתוח הנגב והגליל (והתשתיות) ח"כ סילבן שלום מבקש להגן על אי-מיסוי רווחי העתק של כיל תוך הפגנת רפיסות וכניעה למהלכי הסחיטה באיומים מצד הנהלת כיל
איכות השלטון לשר סילבן שלום

מצח נחושה, כי"ל נגד מדינת ישראל

 אמנון פורטוגלי מונה את ההתבטאויות האחרונות של בכירי כיל ועובדיה נגד המדינה.  האיומים הנוגעים לשדה בריר, החשבונאות היצירתית בחישוב (המגזים) של מה שהם משלמים לנו בתגמולים ובמסים ועוד.  הכל תעמולה ולכאורה הכל מותר, חצאי אמת, מידע כוזב, נתונים שיקריים, וחזרה לעייפה על טיעונים שהפרכו, בגישה שאם חוזרים על שקר מספיק פעמים הוא נהייה אמת

לקריאה נוספת

בעקבות פרסום חששותיו, לכאורה, של השר שלום לפרסום מסקנות וועדת שישינסקי

איכות השלטון לשר סילבן שלום:

מי שמבקש לדאוג לאוכלוסיות המוחלשות בחברה, ראוי לו שיתמוך במהלכים המבקשים להגן על אוכלוסיות אלו ועל רווחת הכלל להבדיל מקידום פתרונות רגעיים

התנועה לאיכות השלטון פנתה לשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, והדגישה בפניו כי תקיפת מסקנות הוועדה, בפרט לאור היעדרותה לכאורה של מנכ"לית המשרד ממרבית ישיבותיה, תמוהה ואינה לוקחת בחשבון את הצורך לשקול את האינטרס הציבורי הרחב הגלום בנושא.

התנועה לאיכות השלטון פנתה לשר שלום בעקבות פרסומים על חששותיו, לכאורה, מפרסום מסקנות וועדת שישינסקי. התנועה לאיכות השלטון מדגישה בפנייה לשר שלום כי פיתוח הנגב והגליל הנו מטרה ראויה וחשובה שאין חולק עליה, וכך גם המשך העסקת העובדים הרבים באזור זה. עם זאת, ראוי לבחון את הדברים בפרספקטיבה רחבה יותר: "אין אנו מקלים ראש בהשלכות העתידיות העשויות לצמוח מיישום מסקנות הועדה, אך דומה כי היא שקלה בכובד ראש אפשרויות אלו, ועתידה לגבש מסקנות שיבקשו שלא להיכנע לסחטנות הגורמים הפרטיים המחזיקים היום במשאבי טבע לאומיים אלו."

התנועה לאיכות השלטון מציינת כי חברת כיל מאיימת בפיטורים ובהפסקת ההשקעה באזור הנגב ומכאן עולה לכאורה הנחה שאינה מבוססת, כי אם היה מוקטן שיעור המס שמבקשת הועדה להמליץ עליו – היו סכומים אלו מגיעים אל העובדים וכי אלו הם הסכומים המאפשרים לכאורה את המשך ההעסקה וההשקעה במשאב. מעבר לכך שהנחה זו אינה מבוססת, היא טומנת בחובה רעה חולה המבקשת להכפיף את הגורמים המבקשים לייצג את עניינו של הציבור ולהתבסס על דיונים והתייעצויות מקצועיות כדי לגבש המלצות שיטיבו עמו, ללחצים של גורם פרטי המחזיק במשאב טבע לאומי ויורק לבאר ממנו הוא מתעשר.

טענת התנועה לאיכות השלטון, כפי שמפורטת בפנייה לשר, היא כי דווקא מי שמבקש לדאוג לאוכלוסיות המוחלשות בחברה, ראוי לו שיתמוך במהלכים שמבקשים להגן על אוכלוסיות אלו ועל רווחת הכלל לטווח הארוך, להבדיל מקידום פתרונות רגעיים שעשויים להיראות אטרקטיביים בטווח הקצר אך למעשה משמרים את כוחם של החזקים ומעודדים סחטנות והתנהלות צינית, ההופכת את העובדים לבני ערובה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. עובדי חברת טבע כמשל :

    השר סילבן שלום נכנע לסחטנות כי"ל, ומה יאמר סילבן אם וכאשר יופנו כספי התמלוגים להגדלת הדיבידנדים?

    …חוץ מזה, לו השכילה כי"ל להכין פרוגרמה מפורטת בהשקעת כספי התמלוגים ליצירת מקומות עבודה בארץ, ניחא, אממה כבר עכשיו, עוד לפני שהמלצות הופכות להחלטות, מפנה כי"ל כספים ליצירת מקומות עבודה לספרדים בספרד.

    …ולכן אם אכן חושש סילבן מפיטורי התייעלות ביישובי הנגב, אז הפניית כספים להעצמת התושבים במסגרת הכשרה מקצועית תהיה יותר אפקטיבית מהשארתם בקופת כי"ל תןך ציפיה שהכספים יחלחלו למטה ולא למעלה, ועל זה נאמר סובסידיה לנצרך ולא למצרך, לא?

    …וכאן מתבקשת השאלה הבאה: "כב' השר, האם שקלת לעומק את התקדים בו כי"ל לוחצת בפיטורין ומצליחה להקטין את שיעור מס רווחי יתר? ומי ערב לנו שמחר זה לא יקרה לעובדי חברת טבע כמשל?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.