חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האח הגדול חוזר מהטלויזיה לחיים שלנו

נושאים זכויות אדם, עלו ברשת, תקשורת ב 26.08.14 2:03

איתמר ב"ז מתאר ב"עין השביעית" את היזמה שמקדם משרד התקשורת ושמשמעותה פגיעה בפרטיותם של הגולשים ברשת.האמצעים: דו"חות מפורטים על היסטוריית הגלישה, ואולי גם הקמה של מאגרי נתונים שיתעדו לאן גולש הציבור – ומתי.  מדינת משטרה?

שליטה ובקרה

משרד התקשורת מקדם יוזמה שתפגע בפרטיותם של הגולשים ברשת.

יוזמה חדשה של משרד התקשורת מאיימת לצמצם את פרטיותם של גולשי האינטרנט הישראלים. תזכיר שהופץ באחרונה מעלה כי במשרד התקשורת בראשות השר גלעד ארדן מעוניינים להרחיב באופן ניכר את היכולת לעקוב אחר דפוסי הגלישה של הציבור הרחב. אישור ההצעה בנוסח המקורי שלה יאפשר למעסיקים, להורים ולגורמים אחרים גישה ישירה, רציפה ומפורטת להיסטוריית הגלישה של משתמשים שונים במכשירים עם חיבור לרשת. משרד התקשורת ערוך לקבל הערות על ההצעה עד ה-27 באוגוסט 2014.

יישום ההצעה כלשונה עשוי להצריך הקמה של מאגרי נתונים שבהם תתועד היסטוריית הגלישה של המשתמשים בפילוח שיאפשר לקבוע איזה משתמש גלש לאן ומתי.

על-פי ההצעה, המוצגת כתיקון אפשרי לנוסח הרישיון למתן שירותי גישה לאינטרנט, כל אדם המשלם עבור חיבור לרשת, ובכלל זה חיבור סלולרי, יקבל אפשרות לנטר את השימוש שנעשה בחיבור במכשירים שונים. כך, למשל, אדם המשלם עבור חיבור ביתי לרשת יוכל לקבל, ללא תשלום נוסף, דו"חות לגבי היסטוריית הגלישה של כל מכשיר שהתחבר לרשת דרך אותו חיבור – החל מהמחשב בסלון, עבור בטאבלט של חדר השירותים וכלה בסמרטפונים של בני הבית ואורחיהם. מעסיק המספק לעובדיו מכשירי טלפון יוכל, על-פי ההצעה, לקבל מידע מפורט על אופי הגלישה באמצעותם.

אופי הניטור המוצע עשוי לאפשר למנויים לזהות את המשתמשים לא רק על-פי המכשיר שדרכו גלשו ברשת, אלא גם על-פי זיהוי ספציפי שלהם, באמצעות שמות משתמש. מסירת דו"חות מפורטים מסוג זה, תוך עקיפת יכולתם של משתמשים למחוק פריטים מהיסטוריית הגלישה שלהם, תצריך תיעוד קבוע של נתוני הגלישה דרך חיבור הרשת, שיישמר במאגר מידע, חיצוני (אצל הספקית) או מקומי (באחד ממכשיריו של המנוי).

לקריאת המאמר השלם…

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.