חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הצלחה לנפגעי איקיוטק בקמפיין הגיוס: מציעים כעת סיוע בהשבת הכספים לאלה ששילמו

נושאים חדשות, משפט ופלילים ב 20.08.14 1:00

עמותת "צדק נג"ה" של נפגעי איקיוטק הצליחה לגייס למעלה מ- 68 אלף ₪ באתר הדסטארט. כעת מסמנים בעמותה את היעד הבא: השבת הכספים למי ששילם

נפגעי איקיוטק – הוגשה תביעה ייצוגית

המועצה לצרכנות מבקשת (יום ג', 15.7.14) מבית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר תביעה ייצוגית בסך 300 מיליון שקל נגד חברת איקיוטק, בטענה למשלוח אלפי דרישות חסרות יסוד לתשלומים בגין שירותי תוכן כביכול. עמותת נפגעי איקיוטק תבקש להצטרף לתביעה הייצוגית

לקריאה נוספת

נפגעי איקיוטק, המאוגדים בעמותת צדק נגה, הצליחו בימים האחרונים להשיג את יעד הגיוס שהציבו לעצמם ויספקו הגנה משפטית קבוצתית לכלל חברי העמותה, מפני תביעותיהן המשפטיות של איקיוטק והחברות השונות הקשורות לפרשה זו. לאור הצלחת הקמפיין, החליטו בעמותה להציב יעד חדש ולסייע בהשבת הכספים לחייבים ששילמו מתוך תחושת איום או פחד ולא היה להם חוב באמת.

בעמותה מתחייבים כי אם קמפיין הגיוס יגיע ליעד החדש של 100,000 ₪ יכינו עבור כל אחד מחברי העמותה ששילם ערכת תביעה אישית אותה יוכלו להגיש לבית המשפט לתביעות קטנות ולהשיג את הכסף בחזרה. עוד מתחייבים בעמותה לפתוח פורום לייעוץ משפטי אשר יסייע לחברים בהגשת התביעה ובהחזר הכספים.

עו"ד גונן בן יצחק, יועץ משפטי לעמותת צדק נגה, נפגעי איקיוטק, אמר כי: "שתי תביעות מהסוג הזה הוגשו עד כה ובשתיהן החזיר ביהמ"ש את הכספים. הגשת תביעה להשבת הכסף לא רק עשויה להחזיר לכם את כספכם, אלא היא גם השבת מלחמה לכל דבר ועניין. זהו הדבר הנכון לעשות מבחינה כספית, אבל חשוב מכך, זהו מעשה אזרחי ראוי, המונע מאחרים ליפול בפח ומקרב את סופו של מערך הגבייה הלא צודק הזה".

עמותת צדק נגה, בראשות קארן בוקסנבוים, הוקמה לאחרונה במטרה לאגד את נפגעי איקיוטק ולסייע בהגנתם המשפטית. העמותה גייסה עד כה למעלה מ- 68 אלף ₪, במסגרת קמפיין בו היא מתחייבת להעמיד הגנה משפטית לכל אחד ואחת מ- 300 חבריה, במידה ואלה יתבעו ע"י איקיוטק, ספינגו, כ.ל.י תקשורת ואחרות ואף תשלם עבורם את החוב במידה ואלה ימצאו חייבים וככל שיהיו משאבים בקופת העמותה. לקמפיין נותרו 23 ימים ובמסגרתו ניתן עדיין להצטרף למסגרת ההגנה הקבוצתית או למסלול השבת הכספים.

הקמפיין זמין בכתובת: http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=10975

הודעה מאת ניר הירשמן

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

תגובה אחת

 1. רפי :

  רק ככה!

  זו דוגמא טובה לכוחה של התאגדות.
  הגופים הגדולים הם ממילא בעלי כח כנגד האזרח הקטן, שהינו מטבע הדברים בודד לעצמו.
  החברות והתאגידים ביחד ולחוד, מנצלים חולשה טבעית זו כדי לסחוט ולנצל, ולא תמיד בצורה שנעשית בכוחניות מובלטת, אלא אפילו תוך ניצול מצב בסיסי זה שהאזרח הקטן מייצג רק את עצמו, ונלחם רק למען עצמו ואינו ״מחובר״ חיבור משפטי עם ״אחיו״ שנמצאים במצב דומה.
  התאגדות זו של נפגעי אקיוטיק, חושב שתשמש דוגמא טובה לרעיון של התאגדות אזרחית בכל תחום בו יחסי הכוחות ללא התאגדות הם: אזרח מול חברת או חברות ותאגידים.
  מאחל הצלחה רבה לכל אלה העומדים מול ענק זה!
  מודל לחיקוי!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.