חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מי משרי מפלגת העבודה והח"כים עשה למען איכות הסביבה

נושאים בריאות ואיכות סביבה ב 4.12.08 6:11

ארגון הסטודנטים מגמה ירוקה אסף לקראת הפריימריס במפלגות השונות חומר רב מאתר הכנסת ובנה דו"ח מסכם על פועלו של כל חבר כנסת ושר בכנסת ה-17 בנושאי איכות הסביבה

לדברי הארגון "במגמה ירוקה מאמינים כי האנשים המרכיבים את המפלגה הם אלו שיקבעו את מידת העשייה הסביבתית של המפלגה לאחר הבחירות."

אז אם אתם חברי מפלגת העבודה ואיכות הסביבה חשובה לכם – הציצו באתר לפני שתלכו אל הקלפי.

מי באמת ירוק ומי רק מקשקש? את זה תשפטו בעצמכם מהדו"חות של הארגון, שהוא ארגון לא פוליטי ואינו מזוהה עם אף מפלגה.

אילו יוזמות סביבתיות ואנטי-סביבתיות כל ח"כ קידמ/ה, כיצד הוא/היא הצביע/ה ברגע האמת – הכל מסודר וערוך לשיפוטכם כאן

נקווה כי בכנסת הבאה יערכו ארגונים אזרחיים נוספים דו"חות רציניים כאלה גם על נושאים אחרים כגון זכויות עובדים, חינוך ובריאות.

הנה כמה פנינים:

בנימין בן אליעזר

שנות כהונתו כשר התשתיות מאופיינות במגמה מעורבת של המשרד בנושאים סביבתיים הנעוצה, ככל הנראה, במניעים זרים ולא עיניינים של המשרד. מצד אחד, קודמו פרוייקטים להתייעלות במשקי האנרגיה (עקב לחץ הארגונים הסביבתיים), קודמו המכרזים לתחנות כח סולאריות בנגב ושוחררו התבטאויות פרו-סביבתיות לעיתונות. מצד שני, קידומה ודחיפתה של תחנת כח פחמית מזיקה ומיותרת נוספת באשקלון, צמצום קבוע בתקציב האגף לשימור אנרגיה ובתקציבי המחקר ופיתוח לאנרגיות מתחדשות בניגוד להחלטות הממשלה. כמו גם, סחבת ורשלנות בטיפול במשברי משק המים והחשמל, ובקידום פרוייקט הולכת הגז הטבעי.  התנגד לאישור הצעת החוק הפרטית "התייעלות אנרגיה במבני ציבור".

הצבעות סביבתיות:

הצביע בעד "הצעת חוק יום הנקיון הארצי, התשס"ז-2006"

יוזמות חקיקה:

אין.

אופיר פינס

בתפקידו כיו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה קידם רבות חקיקה סביבתית.

 • יזם את "הצעת חוק איסוף ופינוי פסולת למיחזור (חובת מיחזור בבית עסק גדול), התשס"ט-2008" יחד עם חברי הכנסת חנין, מלכיאור וטרטמן
 • יזם את "הצעת חוק הפחתת פסולת אריזות ומיחזורה, התשס"ח-2008" יחד עם ח"כ טרטמן
 • יזם את "הצעת חוק התכנון ובניה (תיקון – שינוי הרכב הוועדה הארצית לתכנון ולבניה של תשתיות לאומיות), התשס"ח-2008"
 • יזם את "הצעת חוק התכנון והבניה (תיקון – חובת בחינת חלופה תת קרקעית בתכנית דרך), התשס"ח-2008"
 • יזם את "הצעת חוק חובת המכרזים (תיקון – העדפת רכב ידידותי לסביבה), התשס"ח-2008" יחד עם חברי הכנסת חנין ומלכיאור
 • יזם את "הצעת חוק אנרגיה מתחדשת, התשס"ח-2008" יחד עם ח"כ חנין
 • יזם את "הצעת חוק חובת המכרזים (תיקון – העדפת טובין ותאגידים בעלי תו תקן ירוק), התשס"ח-2008" יחד עם ח"כ סער
 • יזם את "הצעת חוק לתיקון פקודת מסילות הברזל (עידוד השימוש ברכבת – הקמת חניונים במחיר סביר), התשס"ח-2008" יחד עם ח"כ ארדן

יזם את "הצעת חוק חופש המידע (תיקון – מידע על איכות הסביבה), התשס"ח-2008" יחד עם ח"כ חנין

יזם את "הצעת חוק לעידוד תחבורת אופניים, התשס"ח-2008" יחד עם חברי הכנסת חנין, מלכיאור, רן כהן, אורלב, אריאל, גלזר, גלנטי ונוקד.

יזם את "הצעת חוק הפחתת פליטת גזי חממה, התשס"ח-2008" יחד עם חברי הכנסת ארדן, חנין ודותן 

ע'אלב מג'אדלה

יוזמות חקיקה:

יזם את "הצעת חוק פרסום מקבלי היתר לזיהום הים (תיקוני חקיקה), התשס"ז-2006" יחד עם ח"כ משה גפני.

יזם את "הצעת חוק הצעת חוק איכות הסביבה (דרכי ענישה) (המזהם משלם) (תיקוני חקיקה),התשס"ז-2006"

יזם את "הצעת חוק הצעת חוק יום הנקיון הארצי, התשס"ז-2006" יחד עם ח"כ נאדיה חילו.

יזם את "הצעת חוק התכנון והבניה (תיקון – בדיקת נוכחות מזהמים בקרקע, באוויר ובמקורות מים), התשס"ו – 2006" יחד עם חברי הכנסת חנין וגפני.

יזם את "הצעת חוק שימור הרי ירושלים התשס"ו-2006" יחד עם חברי הכנסת יורי שטרן ז"ל וטרטמן.

יזם את "הצעת חוק אוויר נקי לישראל, התשס"ה-2005" יחד עם חברי הכנסת עמרי שרון, לאה נס, כבל, אילן שלגי, גפני, יורי שטרן ז"ל ואמנון כהן.

הצטרף ל"הצעת חוק לקידום חסכון ויעילות בשימוש בחשמל (תיקוני חקיקה), התשס"ה-2005" של עמרי שרון ורומן ברונפמן

הצטרף ל"הצעת חוק חובת דיווח בדבר הנזקים הבריאותיים הנגרמים מקרינה סלולרית, התשס"ה-2005" של ח"כ לאה נס.

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. עידן אהרונוביץ' :

  יפה מאוד שמפלגת העבודה זרקה את הרב מלכיאור שעשה הכי הרבה למען הסביבה- ואני מצטט מהבלוג שלו: "חוקים שעברו בקריאה שנייה ושלישית:

  * חוק אוויר נקי: החוק שיזמנו מהווה את גולת הכותרת של החקיקה הסביבתית בכנסת. כיום האוויר מנוהל בידי משרדי ממשלה שונים ובהם התחבורה, התשתיות, התמ”ת, האוצר, הגנת הסביבה וכן בידיהן של הרשויות המקומיות. עתה, לאחר שיאושר החוק, ירוכזו כל הסמכויות בידי גורם אחד: המשרד להגנת הסביבה. על-פי החוק החדש, יחויב השר להגנת הסביבה להכין תוכנית לאומית להפחתת זיהום אוויר, הכוללת יעדים מדידים ולוחות זמנים, שיחייבו את כל משרדי הממשלה.

  הצעת החוק קובעת גם תמריצים כלכליים, שנועדו להניע את הגופים המזהמים להעדיף את הפחתת פליטת המזהמים בפעילותם השוטפת על פני האפשרות להמשיכה. כמו כן מחייבת ההצעה פרסום תחזית של זיהום האוויר ומתן אמצעים מנהליים למניעתו בזמן אמת.

  * חוק המזהם משלם עבר בקריאה שניה ושלישית: חוק “המזהם משלם”, שליווינו מיומו הראשון בכנסת ה- 16, כולל תיקונים ל-13 חוקים שונים אשר מחמירים את הענישה ומעלים את הקנסות על עבירות של זיהום ופגיעה בסביבה על מנת להפוך את הזיהום ללא משתלם כלכלית. הועלה העונש המירבי לשלוש שנות מאסר לגורם נזק לסביבה, הוכפלו הקנסות על עבירות של זיהום ופגיעה בסביבה, עוד נקבע כי הרשויות רשאיות לדרוש את החזרת המצב לקדמותו או להטיל כפל הוצאות על המזהם או הפוגע בסביבה, החוק גם קובע שורה של קנסות גבוהים למזרימי שפכים לים הנעים בין קנסות על סך 300,000 ₪ ליחיד ועד 2.4 מיליון ₪ לתאגיד.

  העברנו בקריאה ראשונה:

  * חוק האופניים עבר בקריאה ראשונה: על פי הצעת החוק יסללו שבילי אופניים כחלק אינטגראלי מתוכניות המתאר של הערים בישראל, יוטל על הערים לפתח שבילי אופניים בתחומן, תותר העלאת אופניים לרכבת ולאוטובוסים ללא תשלום נוסף, תחוקק חובה להתקנת מתקנים לחניית אופניים במבני ציבור וקניונים ויוענקו תמריצים כלכליים לעידוד הרכיבה למקומות העבודה

  העברנו בקריאה טרומית:

  * עברה בטרומית הצעת חוק חיסכון אנרגיה במוסדות ציבור: על פי הצעת החוק וסתי החימום והקירור של המזגנים יוגבלו ל- 24 מעלות בקיץ ו 25 מעלות בחורף, כיבוי מחשבים וציוד חשמלי לא חיוני יחוייב על פי חוק, בכלל מוסדות הציבור יותקנו נורות חסכוניות, ימונה אחראי התייעלות כפוף לשר התשתיות אשר יציב יעדי התייעלות ויוודא עמידה, לא יבנה מבנה ציבור שלא יהיה בניין ירוק.
  * אושר בטרומית: הצבת אנטנות תוכפף לחוק התכנון והבניה: על פי הצעת החוק הפרצה בחוק התכנון והבנייה, אשר איפשרה עד היום לחברות הסלולר לבנות אנטנות סלולאריות באופן פרוע והורתה על פטור מהיתר בנייה עבור “מתקני גישה אלחוטיים” תבוטל והוראות החוק המורות על מתן אפשרות להתנגדויות, ומעבר ועדות תכנון ובנייה יחולו גם על המבקשים להקים אנטנות סלולריות.
  * עבר בקריאה טרומית: מענקים ישללו ממפעלים מזהמים: על פי הצעת החוק של תוכל המדינה לשלול מענקים ממפעלים מזהמים לפני הקמתם וגם רטרואקטיבית.
  * אושר בקריאה טרומית: נהיגה בחוף הים- חצי שנת מאסר: התיקון לחוק נועד להתמודד עם התגברות תופעת הנהיגה בחופים, באמצעות – ייעול האכיפה – הגדרת תחומים האסורים בנהיגה באופן ברור, הטלת חובת סימון התחום המוגן, יצירת מנגנון לשינוי התחומים האסורים ויצירת האפשרות להטיל קנס על פי מספר הרישוי של הרכב

  אני מצביע מימד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.