חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פוגעים בחלשים בשם המלחמה במשתמטים

נושאים עלו ברשת ב 14.08.14 0:05

אחד מהחוקים שעבר בזמן המלחמה קובע שסטודנטים שהשתמטו מפעילות צבאית לא יוכלו לקבל מלגות רשמיות. אך במי זה פוגע בחלשים

מתוך המאמר המקורי:

מיהם אותם משתמטים ששודדים את הקופה הציבורית? תושבי השכונות, בנים ובנות למשפחות הרוסות, האנשים החלשים ביותר בחברה. אלה שלא מתגייסים כי הם צריכים לצאת לעבוד ולהרוויח כסף כדי לקנות אוכל. רובם המוחלט בנים למשפחות מהגרים קשות יום מאתיופיה וממדינות ברית המועצות לשעבר. אפילו אלי שרמייסטר, לשעבר קצין חינוך ראשי, אמר במפורש בכנסת כי "מרבית הכלואים ביצעו עריקות כתוצאה מבעיות כלכליות מבית, לא כתוצאה מעבירות צבאיות". כמה מהם בכלל פונים ללימודי הנדסת מכונות, משפטים או כלכלה באוניברסיטה?

אחרי שטעמנו מן הדמגוגיה ומן הצביעות, להלן הקינוח: אירוניה. מי הצטרף להצעת החוק ודאג לקדם אותה בקואליציה אם לא חבר הכנסת עופר שלח ממפלגת "אחיי העבדים". אתם יודעים, זה שהטיף במשך שנים בעד צבא מקצועי ונגד גיוס בכפייה. מי שפרסם ספר בו נכתב במפורש: "בלב התזה עומדת הדרישה, על כל המשתמע ממנה, לבטל את גיוס החובה ולוותר על התפיסה המקודשת והאנכרוניסטית של צה"ל כצבא העם". מדהים עוד יותר לגלות כי שטבון בעצמו הוא יו"ר פורום השכונות בבית היהודי. טוב, מה כבר אפשר לצפות מחבר מפלגה שהעומד בראשה, שר הכלכלה, מדבר ללא הרף על חיבוק תושבי הדרום אך מסרב לסייע להם בזמן מלחמה ואף חתום על סגירת מפעל נגב טקסטיל בשדרות.

 

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. אופק :

    לא הבנתי...

    המאמר מתחיל בטענה שהחלשים ייפגעו אך בסופו של דבר מודה בעצמו שלא נמצא אותם בכיתות הלימוד האקדמיות בזמן השתמטותם. אם כך, איפה הפגיעה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.