חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המשך הסטטוס-קוו – מטרה משותפת של הימין הישראלי והפלסטיני

נושאים דעות, כלכלת בית, מדיני-בטחוני ב 3.08.14 3:32

לממשלת ישראל ולהנהגת חמאס יש אינטרס משותף: המשך אי-ההכרה ההדדית, מבצעים צבאיים מפעם לפעם והשארת עזה כבסיס טרור ענקי לצורך שמירת מעמדם הפוליטי. בדיוק ההפך ממה שצריכים אזרחיהם, ישראלים ופלשתינים כאחד

מאת ק. טוכולסקי

"ניצחון על גרילת המטרו", "השלמת יעד המבצע של חיסול המנהרות" "אולי נחזיק רצועת ביטחון ברצועה" ככל שיותר פרשנים קצינים פוליטיקאים ומקורבים מפריחים לאוויר שטויות הזויות יותר הולך ומתברר לי שהפסדנו. במלחמה הזו יש רק מפסידים כרגע, המצור לא יוסר, הרצועה לא תיכבש, ישראל לא תפתח במשא ומתן עם ממשלת האחדות הפלסטינית. ביבי היה מוכן להפסיק את המבצע בכל רגע כדי להבטיח שהסטטוס קוו שבו בעוטף עזה ובעזה יש כ-2 מיליון בני ערובה והוא והחמאס יכולים להמשיך לבזוז את העמים שלהם. עכשיו גם החמאס מתחיל לרדת מהעץ. לא משעל ולא ביבי רוצים הסדר שלום. מלחמת עזה 2014, מתחילה להתמוסס כי בשני הצדדים ההנהגה מעדיפה את המשך הסטטוס קוו של אי הכרה הדדית עם אופציה למלחמה בכל עת, על פני עשיית שלום.

בהתחלה הינו צריכים להכיר בממשלת האחדות הפלסטינית, להביע סיפוק מזה שסוף סוף אבו מאזן מדבר בשם כולם ולהציע את הסרת המצור תמורת התקדמות במשא ומתן להסדר קבע. מרגע שלא עשינו את זה והעדפנו לצאת למלחמה הינו צריכים להיות נחושים לעשות את הדבר היחיד שאפשר לעשות מול החמאס אם לא רוצים לדבר אתו, למגר את שלטונו ברצועה ולנצל את ההזדמנות בכדי להציל את תושבי הרצועה משלטון הכנופיות של הטרור האסלמי ולהציל את תושבי עוטף עזה משגרת הפחד של העשור האחרון. הינו יכולים כך  להפטר מסומליה הקטנה שהחמאס בנה לנו ליד הבית בחסות ממשלות הימין ששולטות פה כבר 13 שנים ברציפות. אחרי ניקוי תשתיות הטרור הינו יכולים להעביר את השליטה ברצועה מחדש לידי הרשות. אז הינו, כרגיל אצל ביבי בחרנו לא לעשות שלום בכלל ולא לעשות מלחמה עד הסוף. במקום מלחמה קיבלנו "מערכה" בקומדיה על חשבוננו רווית דמים וירודה במיוחד כמקובל בתיאטרון שלטון הימין שלנו.

גם לפלסטינים יש ימין והוא ציני חסר עכבות ומחויב למטרות ההרסניות שלו לא פחות ואולי אף יותר מהימין שלנו. חאלד משעל ואיסמעיל הנייה מוכנים שכל עזה תעלה באש, העיקר להפגין  יכולת מול ישראל. הם עומדים בפני ניצחון תודות לממשלת ישראל הפחדנית שמפחדת לעשות שלום ומפחדת לעשות מלחמה, אבל הרצועה הרוסה והעם שלהם אף יותר מהעם בישראל משלם מחיר דמים כבד על נכונותו לסבול שלטון ימני פחדני ורצחני. החמאס ושותפיו כמו הליכוד ושותפיו הם נגע הרסני שמוכן להשחית הכל בכדי לקדם את מטרותיו שלו. כמו שהימין הישראלי רוצה לשרת בעלי הון ולהגשים את חזון העוועים הנאו ליברלי של מדינה חצי לאומנית חצי דתית של עניים שעומלים בפרך בשביל להעשיר כמה טייקונים, כך גם החמאס נחוש להקים מדינה אסלמית שתדכא את האישה והשונה ובסופו של דבר את כל אוכלוסייה מלבד שכבה של מקורבי שלטון שימשיכו להתעשר.

לא פלא לכן שממשלות הימין מוכנות להפסקת אש, העיקר שלא יצטרכו לדבר האחת עם השנייה. הן רוצות שהמערכה הנוכחית תסתיים כדי להמשיך ולהמתין להזדמנות למערכה הבאה. בפעם הבאה שלחמאס לא יהיה כסף לשלם משכורות או שאזרחי ישראל יכעסו על ממשלתם משרתת ההון והמושחתת הם רוצים להיות עם היכולת לפתוח באש מחדש. הסדר ארוך טווח, הסדר קבע או שלום הם לא רוצים. חמאס חלש בסקרים ויודע שבבחירות הוא יפסיד אז הוא לא צריך עכשיו הסדרים ובחירות והליכה לקראת הסדר קבע, הוא צריך את מדינת הטרור שלו ברצועה. ביבי ושותפיו יודעים שהסקרים שבריריים והעם כועס, אז גם הם לא רוצים שלום, הם צריכים את עזה מבעבעת טרור על אש קטנה. השותפות האסטרטגית של ממשלות הימין בישראל ובעזה, תמשיך לגבות מאתנו מחיר דמים יקר כל עוד תתקיים.

מה שאנחנו צריכים זה מה שממשלת ישראל ועזה לא רוצות. הכרה הדדית בין ישראל והחמאס, הכרה הדדית בממשלת האחדות הפלסטינית וממשלת ישראל. עצירת האש וחזרה למשא ומתן ולא עוד הפסקות אש עד הסיבוב הבא. שילמנו מחיר דמים יקר מדי בשביל לנצור את האש בלי להתקדם. אם החמאס לא בשל להכרה בישראל צריך לכבוש את הרצועה לטהרה ולהחזירה לידי הרשות הפלסטינית. אבל ביבי לא רוצה את זה, הוא רוצה עוד דם, ואם אנחנו לא רוצים בכך, עלינו להתעשת ולהבין שמטרות השלטון שלנו אינן שלום וביטחון, אלא שירות לשלטון ההון, זריעת איבה בין הנתינים והמשך המלחמה האינסופית. זה נכון לממשלה בירושלים זה נכון גם לגבי הממשלה בעזה.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.