postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » צוק איתן: מי לא ישלם את מחיר המערכה בעזה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

צוק איתן: מי לא ישלם את מחיר המערכה בעזה

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית, מדיני-בטחוני, פוליטי ב 31.07.14 3:28

בזמן שכולנו נשלם בטח מע"מ גבוה יותר או נקבל פחות שירותים, טייקונים מקומיים ותאגידים בינלאומיים ימשיכו לגרוף כרגיל את רווחי העתק שלהם ואף אחד לא יתבע מהם להשתתף בנטל. בסך הכול הם פה כדי לקחת לא כדי לתת. גם לא הפוליטיקאים שנושאים באחריות לעובדה שאנחנו שוב במלחמה
מאת: ק. טוכולסקי

 

העיתונות הכלכלית עוסקת בהרחבה במחיר המערכה בעזה. במשבר של ענפי התיירות, החקלאות והקולנוע, בנטל המוטל על בעלי עסקים, עובדים שכירים ומנהלי מפעלים. אף אחד לא מאשים אותה בהסתה ובצדק, חובה על התקשורת להתעסק גם בצדדים האזרחיים ובהשלכות של המבצע וחבל שרק העיתונות הכלכלית ומדורי התרבות עוסקים בכך בזמן שכל עיתונאי האקטואליה עברו לדברר את צה"ל. מה שכן, עושה רושם שלא משנה מה הרקע לתעמולת יחי הקפיטליזם הנאו ליבראלי, גם המלחמה היא בסך הכול עוד סיבה להלל את הקפיטליזם ולפתח את תיאורית הקונספירציה של המקושרים ולכן בזמן שכולם עסוקים במי ישלם את מחיר המלחמה אני מעדיף לספר לכם דווקא מי לא ישלם את מחירה.

לא ישלמו את מחירה טייקוני ישראל, שאף אחד לא יטיל עליהם לשלם את עלויותיה באמצעות למשל מס רכוש שייקח מכל אדם בעל נכסים מעל מיליון ₪ אחוז אחד מרכושו. אף אחד גם לא יעלה את גובה התמלוגים על גז ומשאבי טבע אחרים כדי לממן את עלות המלחמה. לכן בזמן שכולנו נשלם בטח מע"מ גבוה יותר או נקבל פחות שירותים, טייקונים מקומיים ותאגידים בינלאומיים ימשיכו לגרוף כרגיל את רווחי העתק שלהם ואף אחד לא יתבע מהם להשתתף בנטל. בסך הכול הם פה כדי לקחת לא כדי לתת.

לא ישלמו את מחיר המלחמה האחרונה מי שנושאים באחריות לעובדה שאנחנו שוב במלחמה, לא שרי הממשלה הנוכחית ולא שרי הממשלה הקודמת. לא אנשי הימין והימין מרכז הישראלי ששולטים פה מאז 2001 בלי הפסקה ובנו את הקונספציה שהביאה אותנו שוב לשוקת השבורה של המלחמה. לא אלו שסיפרו לנו על תודעה צרובה ועל המכות שהנחתנו על עזה ויביאו שקט ב-2008 ושוב ב-2012. הם לא ישלמו את המחיר כי הם לא משלמים, הם מסלימים ומספינים, הם יושבים בממשלה נושאים באחריות המיניסטריאלית ולא מתפטרים כשהמנהרות שנחפרו בזמן כהונתם נחשפות, כשהשקט בדרום מופר שוב ושוב, כשארונות המתים חוזרים הביתה ובתוכם מיטב בנינו שהם שיחקו בהם לפניהם. גם הם לא ישלמו את המחיר.

לא ישלמו את המחיר מי שיש להם את היכולת לשלם את המחיר בלי שרמת חייהם ויכולתם לתפקד תפגע באופן ניכר. לא ישלמו את המחיר מי שצוברים ממון והון בזמן שכולנו הולכים ומאבדים את המינימום הנדרש לחיות את חיינו בכבוד. בזמן שחקלאים ותעשיינים בדרום יאלצו להיאבק בצורה משפילה ולאורך זמן רב עם פקידי מס רכוש, רשות המסים תוסיף ותעניק מתנות לטייקונים ותאגידים. בזמן שהאש תמשיך לבעור ודם בנינו ימשיך להישפך, תאגידים בין לאומיים וטייקונים מקומיים יוכלו לקנות נתחים בחברות ממשלתיות ואת הזכות לזהם קרקע אוויר ומים בחיפושים אחר נפט שהם יוכלו לייצא מכאן תמורת תשלום עלוב של פרוטות בתמלוגים מגוחכים. אף אחד לא יגיד להם שלמו יותר מסים, את זה יגידו לשכירים ובעלי עסקים קטנים. לא ישלם את המחיר יובל שטייניץ שדמם של הרוגי הנגמ"ש בעזה על ידיו שכן פיו ולא אחר אמר: "זה לא סוד שהתנגדתי לתוכנית הנמ"ר ואני חושב שזה בזבוז לריק." בזמן שאנשי שמאל מוכים ברחובות כי הם מתנגדים לשפך הדם, איש לא יתבע ממנו לקום ולהתפטר כי כשר אוצר הוא כמו ראש ממשלתנו לא דאגו לתקצב את מיגון הלוחמים.

בקיצור במלחמה כמו ביום יום, בניגוד לתיאוריית המקושרים של גיא רולניק ומשרתי הון מתוחכמים אחרים, מי שלא ישלם הם רק הטייקונים שלנו, התאגידים הבינלאומיים והמקומיים, והפוליטיקאים שמשרתים אותם. כל האחרים כולל עובדי הנמל וחברת החשמל שממשיכים בעבודה תחת אש 24/7 בשביל המדינה והחברה, כולנו נשלם. ישלמו הרופאים בבתי החולים שעובדים במסירות ותחת הנטל, ישלמו השכירים הקטנים וקשי היום בעסקים שגם ככה משלמים שכר נמוך בדרום, ישלמו מי שהולכים לחזית ונושאים בנטל המערכה כשיחזרו הביתה ויגלו שזאת אכן מערכה כי הממשלה לא מכריזה משיקולים כספיים על מצב מלחמה. ישלמו כרגיל ה-99%, אזרחי ותושבי ישראל, העמלים והנתמכים, הם ורק הם כמו תמיד את מחיר עוד מלחמה שהביאה עלינו בקוצר ראותה ממשלה נחשלת וגרועה. אנחנו נשלם את מחיר המלחמה הלא מוכרזת, את מחיר המערכה המתמשכת, את מחיר צימאון הדמים והפחדנות של אותה הממשלה, את מחיר מדיניותה הכלכלית ההרסנית במלחמה ובשגרה. אנחנו ולא מי שיש לו את היכולת לשלם יותר מסים, כך בשלום ובמלחמה עובדת כאן השיטה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

7 תגובות

 1. מנחם לוריא :

  מי ישלם? אנחנו...

  עד 2008 לא ניתן היה לגייס את מערך המילואים מעכשיו לעכשיו – אלא אם הוכרז בישראל מצב חירום.
  במידה והוכרז מצב חירום יכלה הממשלה לגייס מילואים מידית וללא הגבלת זמן.

  להכרזה על מצב חירום הרבה מאוד משמעויות.
  בפן הכללי הפירוש הוא פשוט: כל נזק,ישיר או עקיף,שנגרם לאזרחי ישראל יזכה לשפוי על ידי האוצר. הכסף,מקורו במיסים שאנחנו משלמים.

  בשנת 2008 ממשלת ההון שלטון ברשות B.B King תיקנה את חוק שירות מילואים והוסיפה לו את סעיף 9.

  סעיף 9 (א) לחוק המילואים:

  "החליטה הממשלה, על פי המלצת השר, כי קיימים צרכים ביטחוניים חיוניים או כי התרחשה פגיעה חמורה בשלום הציבור, הנפש או הרכוש או כי קיים חשש לפגיעה חמורה כאמור (בסעיף זה – החלטה על מצב מיוחד), רשאית היא, מנימוקים שיירשמו ואם שוכנעה בשים לב לנסיבות העניין באותה עת כי אין אמצעי מתאים אחר, לאשר לשר להסמיך, בצו, פוקד או מוסמך, לקרוא לחייל מילואים הנמנה עם יחידות, תפקידים או מקצועות כפי שיקבע בצו, למטרות או לתקופות החורגות מהמטרות או מהתקופות הקבועות בסעיפים 6 ו-7 (בסעיף זה — קריאה לשירות במצב מיוחד)."

  סעיף 9 (ב) לחוק המילואים:

  "(ב) תקופת תוקפה של הקריאה לשירות מיוחד לא תעלה על 25 ימים מיום שניתנה.".

  כוח המילואים שגויס ושיגויס(על פי החלטת הממשלה מהיום)מגויס בצו 9 ולא בצו 8 – למרות ואף על פי מה שמפורסם באמצעי התקשורת.

  זאת אומרת:

  1. המנהרות אינן מהוות סכנה קיומית למ"י בע"מ שהרי לא הוכרז מצב חירום.

  2. אין כוונה להכריז על מצב חירום אלא רק על אותם מצבים המוגדרים בסעיף 9(א) לחוק המילואים 1998 ולכן מי שחושב שיקבל פיצויים ממ"י בע"מ – יכול לחלום או להיכנס לעזה ולהיהרג מות גיבורים.

  3. לשם לב שבדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון – מי שמחליט על מצב חירום או מצב חירום לייט (כזה שבגינו אפס פיצויים) זה שר ולא הריבון,קרי:כנסת ישראל (שלמרות סכנת המינהור האסטרטגית יצאה לה לחופשת קיץ…).

  חומר למחשבה.

  מנחם.

 2. ק. טוכולסקי :

  מנחם, לזכותו של נתניהו נוכל לומר שב-2008 הוא היה יו"ר האופוזיציה ולא ראש הממשלה. הכבוד המפוקפק לפי התארוך שנתת נופל בחלקו של נוכל רב זכויות אחר בארץ, א. אולמרט.

 3. מנחם לוריא :

  ק. תודה על התיקון

  ק. תודה על התיקון.
  מנחם

 4. דליה :

  אולי צריך לבקש מחברי הכנסת להחזיר את המצב לקדמותו? לבטל את סעיף 9 ולאפשר גיוס מילואים רק לאחר הכרזה על מצב חירום.

 5. מנחם לוריא :

  דליה - תגובה #4:

  דליה, לבקש ממי – מה?

  חברי הכנסת?

  הם… יצאו לפגרת הקיץ ויחזרו לכנסת רק בתחילת ספטמבר.

  בדרום,חילים נהרגים,נפצעים ותושבי עוטף עזה הפכו פליטים בארצם שלהם…

  וחברי הכנסת: בפגרת הקיץ.

  אני חושב שחברי הכנסת המתפגרים להנאתם הם לא פחות – מנשורת של נפולות.

  עכשיו:את עדיין רוצה לבקש מהסתומים האלה (תרתי משמע) שיבטלו את סעיף 9 לחוק המילואים – עצתי לך: דברי ללמפה יש הרבה כאלה במשכן — גם פה,תרתי משמע.

  מנחם.

 6. ק. טוכולסקי :

  מנחם מה יש לך היום, חברי הכנסת יחזרו לעבודה רק אחרי החגים. האמת כמו שהכנסת הזו נראת עדיף לשלם להם בשביל שיהיו בחופש ולמנות את כל חברי הכנסת של הליכוד לסגני שרים שלא יתעסקו בחקיקה.

 7. מנחם לוריא :

  ק. תגובה #6

  "מנחם מה יש לך היום," זה מה שקורה כשכותבים מהבטן ולא מהראש.
  אני כל כועס ובז להם,כדי כך: שלפעמים אני מצטער שלא דיקטטורה פה ואפשר לשלוח אותם לאיזה גולג לחינוך מחדש….:(

  סופ"ש נעים,ושוב תודה על התיקון.

  מנחם

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.