postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » "אם תרצו" איננה שותפה רצויה בעצרת לחיזוק הדמוקרטיה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"אם תרצו" איננה שותפה רצויה בעצרת לחיזוק הדמוקרטיה

נושאים מכתבים, פוליטי ב 31.07.14 3:27

דרור מזרחי קורא לסטודנטים בישראל וליוזמי העצרת – התאחדות הסטודנטים, דרור ישראל, והתנועה הרפורמית – להסיר את השתתפותה של ״אם תרצו״ באירוע. ויש גם עצומה

היי חברים/ות,

האם "אם תרצו" היא תנועה פשיסטית? שלב הסיכומים במשפט

"אם-תרצו" הגישה תביעת דיבה נגד כמה פעילי שמאל שהקימו את קבוצת הפייסבוק "אם-תרצו תנועה פשיסטית (אז יש)". בשל הוצאת לשון הרע דורשת התנועה ממקימי הקבוצה פיצוי בסך 2.6 מיליון שקל.  אורן פרסיקו מדווח בעין השביעית על שלב הסיכומים בעל-פה: אנשי השמאל ביקשו לשמור על חופש הביטוי, אנשי הימין קבלו על חופש הביזוי. שני הצדדים הביעו חרדה לגורל הדמוקרטיה

לקריאה נוספת

בטח קראתם היום בהפתעה, כמוני, שהתאחדות הסטודנטים בישראל, יחד עם עוד תנועות וארגונים טובים, חברו לתנועת ״אם תרצו״ ויקיימו במוצאי שבת הקרובה עצרת ״לחיזוק הדמוקרטיה״.

כן, זו חתיכת פארסה. ״אם תרצו״, תנועה שמנהלת ציד מכשפות נגד ארגוני ופעילי זכויות אדם, וששופט ביהמ״ש המחוזי בעצמו קבע ש״יש חיזוק לקיום מכנה משותף מסוים בין עמדותיה [של אם תרצו] לבין עקרונות מסוימים שביסוד הפאשיזם״, הולכת להיות חלק מעצרת בעד הדמוקרטיה.

אז ביחד עם עוד כמה חבר׳ה שאכפת להם, הרמנו עצומה שיהיה מצוין אם תחתמו עליה ותשתפו אותה גם בפייסבוק או תפיצו במייל לחברים, בה אנחנו פונים ליו״ר התאחדות הסטודנטים, למנכ״ל התנועה הרפורמית ולמזכ״ל ״דרור ישראל״, בדרישה שיסירו את השתתפותה של ״אם תרצו״ באירוע.

כאן העצומה: http://www.atzuma.co.il/imtirtzu וכאן ממש תוכלו לקרוא פוסט שקצת מרחיב על כל העניין, וכמובן לשתף גם אותו.

צריכים אתכם בעניין הזה, כי רק ביחד נהדוף את הפאשיזם.

המשך ערב נעים!,

דרור מזרחי
درور مزرحي
Dror Mizrachi

דרור מזרחי לומד מדע המדינה באוניברסיטת בר-אילן ובעברו היה העוזר הפרלמנטרי של ח"כ זהבה גלאון

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

9 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  כל מי שמפגין יחד עם אם תרצו למען דמוקרטיה הוא לא דמוקרט. בדיחה עצובה ועלובה, מזכירה את התמיכה של הס"ד במדיניות החוץ של היטלר ערב פיזורם.

 2. ל רפי :

  דמוקרטיה שאינה מסוגלת להכיל בני פלוגתא איננה דמוקרטיה

  חרם יוביל לחרם ונידוי מוביל לנידוי. מי שסבור שיש לו פריבילגיות דמוקרטיות או אחרות על בסיס סקטוריאלי במדינה "שיוויונית", מזמין לעצמו הפתעות מרות.
  לצערי, גם שופטים מדברים לפעמים שטויות, במיוחד כשהם מנסים לעסוק באידיאולוגיות ופרשנויות נורמטיביות, במקום בפרשנות משפטית של החוק.

 3. נגה תדמר :

  הכרזות נבובות

  משבשות את השכל וצריך להוקיע אותן.

  הנה ביאור קצר מהו 'נבוב'. כגון:
  א. הטעון המוחץ: 'חרם יוביל לחרם ונידוי יוביל לנידוי'. בטלביזיה הראו אתמול את המקום ממנו מפעילים ה'אריות' את מהלך סתימת הפה שלהם, באמצעות קריאה לרדיפה של כל מי שדעתו שונה, כמו גם ביקורים מאיימים במשרדי 'בצלם'. למה במקרה זה הכלל המוחץ הזה לא פועל, והכיוון נשאר חד צדדי?

  ב. 'להכיל בני פלוגתא'. אשכרה עצה. גם אם הם אנטי-מכילים אותנו? גם אם הם מחליטים בשבילנו, שהדמוקרטיה מושעית בזמן מלחמה?

  ג. 'שטויות'. מישהו זוכר מהו Arbiter elegentarum ? לא חשוב. אני רק שאלה: איך שופט ישפוט, בתביעת דיבה העוסקת בטענה לקרבה אידאולוגית של 'אם תרצו' לפאשיזם, בלי 'עסוק אידאולוגי'? הרי נדרש כאן ניתוח ההשקפה שלהם. שאלה טובה, לא? התשובה של ל רפי היא: שמתי את עצמי לשופט השופטים, ולפיכך תשאלו אותי ואני אקבע מתי שופטים מדברים שטויות.

  מ.ש.ל.

 4. דליה :

  חתמתי על העצומה. אני מתפלאת על דרור ישראל ועל גלעד קריב. יש להוקיע את "אם תרצו" לא להתחבר אליה. היא אינה שותפה שוות זכויות.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  פרסום של פייסבוק: אשרי – אקטיביזם שמאלני ברשת

  לא על הגב של הסטודנטים

  עמותת "אם תרצו" שקיבלה את חותמת בית המשפט להיותה דומה לתנועה הפאשיסטית, מנסה להיטמע בימים אלה בקונצנזוס הישראלי ועושה זאת בערמומיותה על גבם של הסטודנטים והסטודנטיות ברחבי הארץ.

  היא מארגנת בימים אלה "עצרת למען הדמוקרטיה", שעתידה להתקיים במוצ"ש הזה, יחד עם ארגונים לגיטימים, בינהם התאחדות הסטודנטים הארצית, בתקווה שהציבור הישראלי יכיר את העמותה של רונן שובל וארז תדמור ככזו "השומרת על הדמוקרטיה הישראלית" ובמסווה הזה תוכל להחדיר את ערכיה הלאומניים קיצוניים לציבור הרחב.

  ביד אחת רודפת מרצים שמאלנים, פועלת לסגור מחלקה שמאלנית באקדמיה וקוראת לחקור ארגוני זכויות אדם, וביד שנייה מנסה למצב את עצמה ככלב השמירה של הדמוקרטיה.

  לא נותנים לזה לקרות.

  מסמסים עכשיו לדוברת התאחדות הסטודנטים וליו"ר ההתאחדות ומבקשים מהם בנימוס ובצורה מכובדת לא להשתתף בעצרת הדמה ש"אם תרצו" לוקחת חלק בארגונה:

  עינב הדוברת: 054-6738146

  יו"ר ההתאחדות אורי רשטיק: 052-8044478 ;
  כותבים לו גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/orireshtik

 6. דוידי הרמלין :

  דווקא "אם תרצו" צריכים להיות שם...

  …בזכות מאבקם נגד "הקרן לישראל חדשה", המנסה באופן בלתי דמוקרטי (התערבות כספית של ממשלות זרות) להפיל את השלטון בישראל.

 7. תגובתה של הסופרת רונית מטלון :

  השידוך המתרקם עכשיו בין אגודת הסטודנטים לבין תנועת "אם תרצו", בעניין "ערכי הדמוקרטיה", הוא אבסורדי לא פחות משהוא מקומם. עד כמה אפשר לרוקן את השפה מתוכנה? או שאולי עלינו להחליף במילון החדש ההולך ומתהווה בימים אלה, את ההגדרה המוסכמת של המושג "דמוקרטיה”?

  ריח לא נעים של מחשבה רופסת עולה מהכוונה הלא לגמרי תמימה הזו, של הכשרת אויביה המוצהרים ביותר של הדמוקרטיה, המתגלמים בתנועת "אם תרצו". והכל כמובן בשם אהבת ישראל. הבעיה העקרית עם אוהביה אלה של ישראל, המצטינים בגרון בריא ובחירשות מוחלטת לזולת, שהם אולי אוהבים את ישראל, אבל אין הם אוהבים כל כך את הישראלים עצמם. חלק נכבד מהם. שהם, בעלי הגרון הבריא, תובעים לעצמם חזקה בלעדית, שקרית ומעוותת, על הגדרת הזהות הישראלית ועל מה ראוי שתהיה זהות זו. אסור להסכים לזה או להתכופף בפני זה. גם לא כשהתותחים רועמים. בעיקר לא כשהתותחים רועמים. בעוד החברה הישראלית עומדת מול סכנותיו של החמאס שם בחוץ, בעזה, אסור שיחול בחברה הזו אובדן זכרון לגבי סכנותיו הנוראות של החמאס שבפנים. שבתוכינו. חמאס זה שבפנים, שרוצה להכרית באלימות כל וויכוח דמוקרטי, מפחיד אותי לעיתים יותר מאשר זה שבחוץ. לתנועת "אם תרצו" יש כמה מניות נכבדות באותו חמאס שבפנים שהולך ומתעצם עכשיו.

 8. לקסי :

  התנועה הרפורמית הודיעה שלא תשתתף

  https://www.facebook.com/ReformJudaismIsrael/posts/800818873292223?fref=nf

 9. דליה :

  בסופו של דבר המשטרה לא אישרה את ההפגנה. היא לא תתקיים

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.