חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 17.07.14 1:19

להלן הניוזלטר של ח"כ דב חנין המתייחס אל המצב המסוכן של אווירה המלבה אלימות, הסתה וגזענות, ומציין את הדרך ההפוכה של מפלגתו חד"ש שותפות ושוויון

יהודים ערבים

שלום לכן ולכם, مرحبا للجميع،

العربية بعد العبرية

הפעם לא אכתוב על ההישגים הפרלמנטריים בתקופה האחרונה, למרות שהיו כאלה.

אלה ימים קשים. אזרחים נפגעים. חיים בפחד בשני צידי הגבול. בעזה הרוגים רבים, בהם ילדים. יש תחושה קשה של משבר. אבל משבר של מה זה בדיוק?  בטח לא של השלום שאיננו.

בטח לא של תהליך השלום שלא באמת התקיים כאן. המשבר הזה הוא של הסטטוס קוו, של בועת האשליה שבישראל אפשר יהיה להמשיך כרגיל בזמן שחצי עם פלסטיני תחת כיבוש בגדה והחצי השני סגור בכלוב הגדול בעולם הנקרא רצועת עזה.

השאלה האמיתית העומדת בפנינו היא – מלחמה או הסדר?.

אנחנו נמצאים במעגל דמים סגור. עימות צבאי רודף עימות צבאי.  את הרגיעה בין העימותים מנצלים לבנייה בהתנחלויות. והתוצאה היא שמסיבוב לסיבוב יש כאן פחות ביטחון. לנו יש דרך אחרת: הפסקת אש המבוססת על הסכמות אמיתיות בין הצדדים, הידברות עם ממשלת ההסכמה הפלסטינית, ככתובת לגיטימית של הגדה ועזה כאחד, וחתירה להסדר הוגן, לנו ולהם, שיציע עצמאות וצדק לשני העמים.

מדיניות הכוח מלבה אלימות, הסתה וגזענות גם בתוך ישראל. המצב מסוכן. הדרך שלנו הפוכה: דרך של שותפות, של שיוויון, של עמידה ואמירה ברורה: יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים. בשבועות האחרונים עמדנו יחד מול גלי השנאה והייאוש בירושלים, בחיפה, בטירה, בתל אביב ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. בשבועות הקרובים נמשיך להשמיע את הקול הזה, את קול התקווה והחיים – אם נעמוד יחד, נוכל לחיות יחד.

הצטרפו אלינו.  https://www.facebook.com/yehudimvearavim?fref=ts

שלכםן,

דב

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. נטע :

  יש משהו שצורם לי קצת בפנייה הזאת.
  לא כולם פה קדושים. יש מחרחרי מלחמה מקצועיים גם בין הערבים ואי אפשר ככה לזלזל בתרומתם להרחקת השלום. (הטיפוסים האלה מגלגלים אידיאולגיה שאיננה נובעת מהכיבוש אלא מזינה אותו להנאתם)

  המלחמה איננה בין יהודים לבין ערבים אלא בין מחרחרי המלחמה בשם אלוהים לבין רודפי השלום. בתווך נמצאים יהודים וערבים מוסתים, מפוחדים וחסרי אונים.

  מעניין שמפלגה כמו חדש לא מסוגלת להגיד דעתה חד וחלק על תנועה כמו החמאס. הכיבוש לא מצדיק את השתיקה המביכה הזאת, אדרבא, הוא ניזון ממנה.

  והאמת היא שלימדו אותי חברים ערבים רודפי שלום שהשמאל הישראלי ממש לא מוכרח להתנהג כסנגור הכללי של הערבים כולם, ואיש לא ביקש מהשמאל להציג את החמאס כאיזה עווית בלתי נשלטת של ערבים מוכי כיבוש.
  יש ערבים שחיים תחת הכיבוש והם משוחררים מ"העווית" הזאת.
  אז אולי אפשר כבר להפסיק עם זה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.