postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » לחקור את השוטרים שלא בלמו אלימות מתפרעי ימין

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לחקור את השוטרים שלא בלמו אלימות מתפרעי ימין

נושאים מכתבים, משפט ופלילים ב 16.07.14 1:13

בהפגנת פעילי שמאל במוצ"ש בתל-אביב פעלו אנשי ימין באלימות נגד המפגינים. השוטרים עמדו מנגד ולא ניסו לבלום את האלימות. יתר על כן, שוטרים הביעו הזדהות עם פעילי הימין. חברי סיעת העבודה פונים במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, למפכ"ל המשטרה ולפרקליט המדינה בבקשה לחקור התנהלות נפסדת זו

שוטרים בהפגנת השמאל השוטרים אינם מתפקדים

צילומים מההפגנה. השוטרים עומדים ליד פעילי הימין ואינם מנסים לבלום את אלימותם כלפי מפגיני השמאל. צילמה ענת שנכחה בהפגנה.

לכב'

היועץ המשפטי לממשלה,    מפכ"ל המשטרה,        פרקליט המדינה,

מר יהודה ויינשטיין             רב-ניצב יוחנן דנינו        מר שי ניצן

הנדון: חקירת האלימות בהפגנה אתמול בכיכר הבימה בת"א

נכבדיי,

אנו פונים אליכם בהמשך לאירועים הקשים שהיו אתמול בהפגנה בת"א.

אמש התקיימה הפגנת פעילי שמאל בכיכר הבימה בתל אביב. במהלך ההפגנה התפרצו כמה עשרות אנשי ימין תקפו ופגעו במפגינים בעודם מאיימים עליהם ומקללים אותם. מפגין אחד פונה לאיכילוב ונזקק לטיפול רפואי לאחר שהוכה על ידי פעילי הימין. האלימות התרחשה עם תחילת האזעקות בעיר, מעט אחרי השעה 21:00. זה עצמו אירוע שיש הכרח לחקור בדחיפות וביסודיות ולוודא שהתוקפים נותנים על כך את הדין ולא פחות חשוב מכך מועבר המסר הברור שאלימות כזאת לא יכולה לעבור במדינת ישראל.

אלא שבנוסף לכך, במקום נכחו כעשרים שוטרים. ויודגש: לאירועי האלימות יש תיעוד במצלמות וידאו, וקטעים ממנו התפרסמו באתר האינטרנט של עיתון "הארץ". על פי דיווח עיתון "הארץ", שוטרים שנכחו במקום לאחר השעה22:00 אמרו ל"הארץ" כי בהפגנה לא היו עצורים, לא דווח על פצועים וכי "האירוע תחת שליטה".

בעמוד הפייסבוק של יואב אליאסי, מוזיקאי המוכר בכינוי "הצל", נכתב לאחר האירוע: "חברה תודה לכל מי שהגיע , התחלנו בשלושה אנשים מול 800 וסיימנו ב-350 אנשים מול אפס שלהם. זה היה מטורף לעשות את כל זה עם אזעקות ברקע ופיצוצים בשמיים, אבל לא זזנו ועמדנו על שלנו עד הסוף. נציג המשטרה )שאגב יצאו אתנו אחלה וראינו על הפנים של היס"מ את הגאווה והאיפוק לצד שלנו( לקח אותי לצד וביקש לראות מי החברים באריות של הצל, וככה הוא גם נתן שם לקבוצה שאני מארגן שזה בעצם כולכם. תודה לארגון "להבה" שהגיעו, תודה לחברה של בית"ר ירושלים ותודה לחברה של מכבי תל אביב , תודה לכנופיית 'אל יהוד' ותודה לחבר'ה של "כהנה חי". ביחד אנחנו כוח מול האויב האמיתי שמסתובב בינינו ,השמאל הרדיקלי, ותודה לחבר'ה שלי שמסתבר שנקראים האריות , ותודה רבה לצה"ל כל זה בישבילכם!!".

מדברים אלה עולים בבירור כמה דברים:

1.היתה אלימות מצד פעילי הימין כלפי מפגיני השמאל.

2. אחד מהם לפחות מזדהה בשמו ומודה בפה מלא )ומתרברב( שהוא אחראי לאלימות הזאת.

3. שוטרים שאמורים לשמור על מפגינים ברישיון ועל הסדר הציבורי עמדו בחיבוק ידיים ובמחדל אפשרו את האלימות.

אנו פונות ופונים אליכם בדרישה לפתוח לאלתר בחקירה יסודית של אירוע קשה זה. אסור שהפגנה חוקית מעין זו שהתקיימה אתמול תיתקל באלימות קשה, מבלי שהשוטרים יעשו את מלאכתם – יגנו על המפגינים וייעצרו את הפורעים. קל וחומר שלפחות חלק מהמתפרעים מופיעים בסרטי הוידאו מהאירוע, וכותבים קבל עם ועדה על מעשיהם הפוגעניים. העלמת עין ממעשים כאלו מהווים, דה פקטו, עידוד מסוכן למעשה לאלימות ופתח להסלמה בין אחים. המשטרה חייבת להעביר כאן מסר חד משמעי, הנדרש כדי לשמור על שלמותה של החברה והדמוקרטיה בישראל.

אנו קוראים לכם לפעול לחקירת האירוע בדחיפות הן מול השוטרים ששהו במקום והן למיצוי הדין כלפי המתפרעים.

בכבוד רב,

חברות וחברי סיעת העבודה בכנסת:

ח"כ יצחק הרצוג

ח"כ שלי יחימוביץ'

ח"כ איתן כבל

ח"כ מרב מיכאלי

ח"כ בנימין בן אליעזר

ח"כ חיליק בר

ח"כ עמר בר לב

ח"כ סתיו שפיר

ח"כ אבישי ברוורמן

ח"כ אראל מרגלית

ח"כ איציק שמולי

ח"כ מיקי רוזנטל

ח"כ מיכל בירן

ח"כ נחמן שי

ח"כ משה מזרחי

העתק: שרת המשפטים, ח"כ ציפי לבני

השר לביטחון פנים, ח"כ יצחק אהרונוביץ'

לעיון במכתב:  חקירת האלימות בהפגנה אתמול בכיכר הבימה בתא (3)

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , ,

6 תגובות

 1. ל רפי :

  נדמה לי שהתבלבלתם

  את החקירה יש לנהל מול מפגינים פרובוקטיבים מן השמאל הקיצוני שעיקר תרומתם בימי חירום אלה היא יצירת פרובוקציות שמפלגות את העם ושבמקום לתרום לחוסן הלאומי הם משרתים את אויבי המדינה שתוקפים אותה.

  בארגון פרובוקציות דוגמת ההפגנה בת"א, השאלה אינה מי צודק בויכוח בין הציונות לבין הנרטיב הפשלתינאי, ויכוח שחלוקות בו הדעות בציבור הישראלי, כאשר השמאל תומך בפרוש בעמדת אויבי המדינה, במקרה זה החמאס. בארגון ההפגנה לעת הזו השאלה היא אם זה הזמן להשתלח, להתסיס ולהכעיס בני-פלוגתא בבחינת התרסה המזמינה תגובה.
  חרף העובדה שיהיה מי שיסביר שמדובר בכבודו של חופש הביטוי, דומה שהפעם מדובר יותר בחופש השיסוי, היהירות והארוגנטיות, בתנאים הכי פחות מתאימים לכך.

 2. אדם :

  כשל חמור בהבנת הנקרא

  המתכנה רפי הוא כנראה תוצר לקוי של מערכת חינוך שאינה מלמדת מספיק הקשבה והבנה לדברי אחרים. אלמלא כן הוא לא היה יוצא עם ההצהרה הטיפשית שאפילו לא ראויה לתגובה כאילו השמאל "תומך בפירוש בעמדת אויבי המדינה" ושהשאלה היא "מי צודק בוויכוח בין הציונות לנרטיב הפלשתינאי".

  למי שמסוגל לראות תמונות מורכבות אין צורך להסביר את האוויתות שבטענות האלה, ולמי שלא מסוגל זה כנראה לא יעזור אם אנסה להסביר מה מהות עמדת השמאל.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  חברי הכנסת המכובדים היו צריכים להקדים את קריאתם בשלב שבו השתוללו מסיתי ימין קוראי נקם והתעמרו פיזית בערבים נרדפים בירושלים.
  איפה היתה אז המשטרה?
  איפה היתה המשטרה כשווח לה על נסיון חטיפה יום לפני שנחטף מוחמד אבו-ח'דיר?
  איפה היתה אז היד החזקה של שר המשטרה שבטיח לפעול נגד מפגינים ערבים?

  חסרה הנהגה שתקרא: "אפס סובלנות לנקם ולדם ללא הבדל דת ולאום!"
  http://www.blacklabor.org/?p=54894

 4. ירמיהו :

  הגישה של ל רפי מקובלת עלי ולכן אם ישברו לו את העצמות, אז אם בכלל תתנהל חקירה היא תצטרך להתנהל כיצד העז פרובוקטור בשקל תשעים להעז לדבר/להפגין למען האג'נדה החשוכה שלו. עליו לדעת שהבעת דעות והפגנות כאלה מזמינה תגובה ולכן אין לו להלין על עצמו ולכן בנוסף לכך שיסדרו לו את המגיע לו-אשפוז בבית חולים, במדינה מתוקנת הוא גם יוזמן לחקירה ולתת את הדין.

 5. מנחם לוריא :

  מה אתם מתפלאים?

  אני ממש לא תומך בדני דנון אבל: בטקטטורה של ההון שלטון מי שאומר מה שהבוס,נתניהו המלך,לא רוצה לשמוע – יסתם פיו/יפוטר.

  אז מה אתם רוצים מהמתכנה ל.רפי? אסור בדיקטטורת ההון שלטון לומר מה שנשלטון לא רוצה לשמוע.

  ואותו דני דנון: שימו לב להתנסחויות שלו,הוא טוען שנתניהו,לא עלינו טפו טפו טפו,השתפן והפך שמלאני.

  הבנתם? כל מי שלא מיישר קו עם השלטון הוא שמלאני יען כי מתנגד לשלטון ודמו מותר – גם על ידי משטרת ישראל.

  מנחם

 6. דליה :

  להלן האירועים כפי שתוארו בפייסבוק של ח"כ תמר זנדברג:
  על אירועי אמש בתל אביב, מספרים פעילות ופעילי מרצ שחוו את האלימות וההתפרעות המסוכנת ברחובות, ללא הגנת החוק.

  יזמתי דיון דחוף בכנסת בנושא התפרעות אלימה של פעילי ימין כלפי מפגינים בתל אביב. זהבה גלאון בשם סיעת מרצ פנתה בנושא לשר לביטחון פנים אהרונוביץ בדרישה לעצירת גל ההסתה והאלימות.

  אלעד וולף:
  ״השתתפתי בהרבה מאד הפגנות בחיי, יזמתי הרבה מאד הפגנות בחיי וכבר היו מולי מפגיני נגד אבל אתמול זו הפעם הראשונה שחשתי סכנה אמתית לחיי. בתור מי שעמד על המגפון סומנתי. מעבר לעשרות הביצים שנזרקו עליי פחדתי לחזור הביתה, פחדתי להסתובב ברחוב. זה לא פשוט לראות מולך אנשים עם מבט של רצח בעיניים, עם רצון להרוג, קוראים סיסמאות על מוות לשמאלנים ואתה שם מולם עם משטרה שחצי מפרידה, חצי מהססת, קורצת למפגיני הימין המשתוללים״

  ביאנקה אמברוזיו:
  ״חוזרת הביתה אחרי לילה קשה. הלכנו להפגין נגד אלימות ולהפסקת אש בכיכר הבימה. הלכנו להפגין כי אלימות זה רק תוביל לעוד אלימות. הלכנו להפגין כי אנחנו כבר יודעים שהמבצע הזו לא יוביל לשום שלום או שקט אמיתי וכי הגיע הזמן למצוא פתרון אחר. הלכנו להפגין ונפלו טילים על תל אביב – רצנו בתוך החניון, זרמים של אנשים. זה היה מפחיד ומלחיץ וסוריאליסטי. ואז יצאנו החוצה ופתאום מלא אנשים עמדו מול הבית קפה נחמה וחצי, רצו פנימה והתחילו להרביץ לאנשים. ראיתי חלק מהאנשים האלה מקרוב, עם שנאה וסלידה בעיניים. זה היה מפחיד, מלחיץ, מאכזב ומזעזע. אני לא יודעת מי האנשים האלה. אני לא יודעת מאיפה הם הגיעו. אני לא יודעת מי מאחוריהם ומה הם רוצים. אני רק יודעת דבר אחד: האנשים האלה הם איום. הם איום לדמוקרטיה שלנו, לחופש למוסר ולביטחון שלנו. והאיום הזה שהוא פנימי, הוא בתוך העם עצמו שלנו, הוא הרבה יותר מפחיד מכל טיל״

  תום כהן:
  ״אתמול בלילה יצאתי לכיכר הבימה לבקש שקט, שיפסיקו הטילים, שיפסיקו ההפצצות, שחיילים לא ימותו בפעילות קרקעית. ממול התקיימה הפגנה של פעילי ימין. עם תחילת האזעקה השוטרים ורבים מן האזרחים רצו למרחבים מוגנים, פעילי הימין פשוט ניצלו את ההזדמנות שהשוטרים התפנו למקלטים והתחילו לרדוף אחרי פעילי שמאל, זורקים אגרופים לנשים וגברים, צועקים, קורעים שלטים ומכים בקבוצות של שלוש אנשים בודדים. משולהבים פנו מפגיני הימין לחסום כביש, ולצעוק על כל תל אביבי שעובר ללא שום הפרעה מהמשטרה, אני עדיין לא מצליח להבין מה גרם לכך אבל בשלב מסויים הם התחילו להכנס בהמוניהם לבית קפה סמוך במטרה להכות ולהפוך את המקום, לאחר מכן הם המשיכו לבית קפה אחר וכמובן הטרידו והכו כל שמאלני בסביבתם. שלושה מפגינים קיבלו טיפול רפואי בהם אחד שהוכה בראשו ע״י כסא. נעצר איש שמאל אחד ואפס פעילי ימין״
  https://www.facebook.com/tamarzandberg?fref=ts

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.