חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"אשרי – אקטיביזם שמאלני ברשת" – הצטרפו לפעילות

נושאים חדשות, פוליטי, תקשורת ב 14.07.14 0:44

אתר פייסבוק חדש נפתח לאחרונה ומטרתו להוות פלטפורמה ללחץ אינטרנטי על מקבלי ההחלטות מהצד השמאלי של המפה הפוליטית. אתם מוזמנים להצטרף לפעילות

להלן הסבר אודות פעילותו:  

"השמאל הישראלי חלש יחסית בהפעלת לחץ אינטרנטי ומשאיר את הזירה לפעילות ימנית ענפה. כאשר שמאלנים זועמים מאוד, ורוצים להשפיע, הכי הרבה שיוצא להם זה לרוב מאמר דעה בעיתון "הארץ".
לכן הוקם העמוד הזה, כדי להוות פלטפורמה מאוגדת ללחץ אינטרנטי שמאלני על מקבלי ההחלטות. המטרה היא שעוקבים רבים יהוו פלטפורמה לשליחת הודעת סמס, אימיילים ותגובות בפייסבוק כאשר עולים נושאים אקטואלים שבצורה ברורה לא תואמים את תפיסת העולם השמאלנית. בעידן הפייסבוק אסור להשאיר את הזירה לצד הימני של המפה הפוליטית.

כן, ברור לנו שלא על כל הנושאים כולם יסכימו אבל בכל זאת הכוונה היא שיהיו מספיק עוקבים ועוקבות כדי להפעיל לחץ בנושאים שונים ומגוונים.

התחומים שבהם הדף יעסוק הם בין השאר: יחסי ערבים יהודים, דת ומדינה, להט"בים, הסכסוך הישראלי-פלסטיני, פמיניזם, טבעונות, מזרחים ואשכנזים, כלכלה, איכות הסביבה ועוד." (https://www.facebook.com/smolhazak)

להלן שתי קריאות לפעולה שפורסמו לאחרונה (פרטי ההתקשרות אל הנוגעים בדבר באתר הפייסבוק):

1. קריאה לפעולה מצילת חיים**

מלחמת הקסאמים נמשכת כבר מעל 14 שנה, וממשלות ישראל לא מצליחות להביא לסיומה. ביבי כראש ממשלה אף החריף את העימות וכמות הטילים שנורת מעזה לכיוון ישראל עלתה לאין שיעור בסבב הנוכחי.

עכשיו ראש הממשלה ושריו מדברים על כניסה קרקעית לעזה, מגובים באלפי שטופי מוח שמפעילים לחץ "לרסק את החמאס". אנחנו גם שומעים מחברינו שגויסו למילואים שנאמר להם כי המטרה היא להיכנס לתוך הרצועה.

בפעם האחרונה שנכנסו קרקעית לעזה נהרגו 13 אזרחים ישראלים ומאות נפצעו. בצד הפלסטיני נהרגו כ-1400 מבוגרים וילדים, ואלפים נפצעו. תוצאת המבצע הייתה לא יותר משנה של שקט שבו החמאס הצטייד בתחמושת רבה שעושה את הסבב הנוכחי חמור אף יותר.

היום ברור יותר מתמיד – המבצעים הצבאים לא מביאים שקט, אלא יוצרים סבבים עתידיים קשים יותר, משפחות שכולות נוספות ומחריפים את המלחמה בין שני הצדדים.

עושים פעולה קצרה בשביל למנוע עוד אמהות ואבהות שכולים. מצילים חיים של מאות ילדים פלסטינאים.

משכנעים את שרי הקבינט לא להיכנס לתוך הרצועה.

עכשיו זה הזמן לפעול – שלחו הודעות סמס לשרי הקבינט ורגע לפני שהם מחליטים על הכניסה הרגלית לעזה בקשו מהם בכל לשון של בקשה לא להיכנס פנימה.

מבקשים להצביע נגד כניסה קרקעית לעזה ולהפסיק מיד את המבצע המיותר.

לא להתבייש לשלוח להם הודעות, הימין פירסם את מספרי הטלפון שלהם לפני תחילת המבצע הנוכחי והשרים קיבלו אלפי הודעות שמבקשות מהם לפתוח במבצע נגד החמאס.
הגיע הזמן שגם קולו של השמאל ישמע בקבינט – עזרו למנוע כניסה קרקעית לעזה!

2. *קריאה לפעולה קצרה**

ערוץ 10 נמצא בימים האחרונים תחת מתקפה של הימין. ממש היום פורסמה קריאה להפעיל לחץ על גולן יוכפז המנכ"ל, כדי שהערוץ ישמיע דעות ימניות יותר בסיקור המצב הבטחוני במדינה. מעל 1000 אנשים עשו לייק לפוסט ההוא ויותר מ-160 איש שיתפו אותו.

רק זה חסר לנו עכשיו – שהערוץ יחשוב שהלחץ שמגיע מכמה עשרות ימנים שנענו לקריאה זה הדעה הרווחת, יתחיל אט אט לשלב תכנים ימנים יותר, יאפשר לממשלה דעת קהל נוחה לקיום והמשך המבצע, ובזאת נצטרך לצערנו לחזות בעוד עשרות או אולי מאות הרוגים פלסטינים כחלק מעוד מבצע שלא יביא שקט בטחוני.

אסור לנו להשאיר את השיח הציבורי בידי הימין בלבד.

פונים עכשיו לגולן יוכפז ומבקשים ממנו להנהיג ערוץ ביקורתי יותר כלפי פעילות הממשלה: מבקשים להפסיק להסתיר את תוצאות תקיפת צה"ל בעזה, לשדר תמונות סטילס ווידאו של פצועים ברצועה, ראיונות מבתי החולים של הפלסטינים, ולהביא לתושבי ישראל את התמונה המלאה משני הצדדים כדי שיוכלו לראות מציאות מורכבת ולשקול האם הם תומכים בפעולות הממשלה בעזה.

https://www.facebook.com/smolhazak

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  בין השאר מעניין מאוד

  מי עומד מאחרי הדף הזה?

 2. נגה תדמר :

  מענין מאד: הפשיזם נושף בעורפנו

  גם להיות 'אנונימי' גם לשאול מי עומד מאחורי הדף, יעני הטוב שבכל העולמות. מה'כפת לך מי? הספטה של אטאואלפה כתבה את הדף. תתיחס לתוכן! במקום שהימין מרים את ראש הנחש שלו, בדמות בריונים המשתוללים בהפגנת השמאל, אולי מוטב שתשאל מי עומד מאחורי הפארא-פשיסטים? מי היא השוטרת שסיננה בבית הקפה בכיכר הבימה "בוגדים" לעבר מי שברחו מהחוליגנים ?! מי עומד מאחורי הדף? כל מי שקצה נפשו מפני האספסוף של Бандитский Отделъ, עומד ויעמוד מאחורי הדף.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  נגה, אנא תירגע.
  יש לי בעיה עם הדף. מה לעשות?
  תחת כיפת הברזל – מישהו יודע מה קורה עם החוק לסגירת רשות השידור שעובר חקיקת בליץ?

  דף כזה היה אמור לעסוק בכך לטעמי. (אולי פספסתי, הדף די עמוס).

  גם לא ברור לי איך הוגדר סדר היום המוצג תחת: "התחומים שבהם הדף יעסוק הם בין השאר….." שים לב לסדר העדיפויות המוצג שם ולמה שלא מוזכר שם, למשל – הפרטה (זה נופל כנראה תחת "כלכלה, איכות סביבה ועוד"

  אין לי בעיה עם הנושאים שהוזכרו ברשימה, אבל היא לא מיצגת שמאל אלא את מחנה השלום הליבראלי.

  חוץ מזה שאין להשוות בין מגיב אלמוני באתר עבודה שחורה (כבודו במקומו מונח), לבין מי שפותח קבוצת פייסבוק ולא מזדהה – ההשוואה הנכונה -מצב שבו האתר הזה היה מופעל ע"י אנונימיים.

  ולסיכום – די לי כבר בליבראלים שמתחפשים לשמאל וגורמים לא פעם נזק לשמאל.

  תגובתי היתה מינורית לאור המצב. אבל שאלת אז זו תשובתי (ולא חשוב אם אני דווקא הספטה של אטאואלפה)

 4. נגה תדמר :

  ברוח מינורי

  אכן, יתכן שיש בעיה עם הדף.

  אני מבין שמתוך התוכן בו מתכוונים לעסוק באתר, וסדר העדיפות, אתה חושש שמקימי האתר הם: "ליבראלים שמתחפשים לשמאל וגורמים לא פעם נזק לשמאל". טענה זאת לא ניתן היה לנחש מתוך המשפט הקצר, "מענין מי עומד מאחורי הדף". אבל הרי הבלבול בין שמאל (שהוא חברתי ומדיני גם יחד !) ל'שמאל' שהשתרש כבר זמן רב ככינוי לתומכי השלום בלבד, תהא אשר תהא השקפתם החברתית-כלכלית, לא נוצר על ידי מקימי הדף.

  אני מקבל בהחלט את דעתך שאתר ציבורי לא צריך להסתתר מאחורי מסך של אנונימיות, ויתכן מאד שאתה צודק ומדובר בתומכי שלום, שבנושאים חשובים אחרים הם לא בעלי ברית. אף על פי כן אפשר לתמוך בהם כי לצערנו הם צודקים בציינם שהשמאל לא פעיל במרחב התגובות באנטרנט.
  נראה שהם שלחו בלון ניסוי, ולכן הוסיפו רשימת נושאים 'ליברלית' ובאמת עניינם הוא בתגובות בנושא השלום בלבד.
  אולי בהמשך גם יתגלה מיהם.

  אז
  איך אמר צ'רצ'יל: יד ביד עם השדים עד מאחרי הגשר. והגשר שעלינו לעבור דומה יותר לסולם יעקב – ראשו ניצב הרחק הרחק בשמיים …

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  1. הם לא שדים.
  הם מעלים לסדר היום נושאים שגם אנשי ימין יכולים לתמוך בהם (זכויות שוות לכל המיעוטים, מאבק בגזענות וכו').
  לא כל ימין הוא לאומן גזעני מטורף ולא כל תומך בקהילה הגאה הוא שמאל.

  הבלבול בין שמאל לאחרים לא השתרש במקרה, וכבר נדון העניין רבות באתר הזה ובאחרים.

  2. לא במקרה העליתי את עניין חקיקת הבליץ בנושא רשות השידור, כי גם ערוץ 10 על הכוונת ויש הצעה, שלא ברור עד כמה היא מתקדמת למימוש, לסגור אותו ו"להבטיח תחרות" ע"י הפרדת רשת וקשת לשני ערוצים נפרדים.

  אז יש לי גם כל מיני הרהורים בעניין העצים והיער. אין לי טענות נגד העוסקים בעצים.
  רק שלא יקראו לעצמם שמאל.
  וצר לי שהנסיון להתבטא בזהירות הובן בדיוק להיפך. הטעות הזאת עלי.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.