postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » למנוע את ההרוגים הבאים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

למנוע את ההרוגים הבאים

נושאים דעות, כלכלת בית ב 2.07.14 1:58

כלי התקשורת משרתים את חזון הדם והאדמה מאחורי מסכים של השתקה

מאת ק. טוכולסקי

עברו בערך שעתיים וחצי מהרגע שקוראי ערבית יכלו לקרוא בכל אתר פלסטיני ששלושת החטופים נרצחו וגופותיהם נמצאו ועד הרגע שהתקשורת בישראל הואילה בטובה ליידע את הציבור. אל תחשבו ולו לרגע שאלון בן דוד רוני דניאל או רביב דרוקר לא ידעו בדיוק מה קורה בזמן שהם ישבו באולפן ומשכו זמן, אבל את הקהל היה צריך להכין בהדרגה. מבחינת התקשורת המיסוך היה חלק מהעבודה היום-יומית, הם יודעים הכל ומספרים לנו כשהם רוצים, כשראש הממשלה מבקש מהם, כשקורבן האונס החמישית של אותו אנס הולכת למשטרה, כשבית המשפט מרשיע. העיתונות הישראלית עובדת כמסנן ומסך, לא הרבה השתנה מוועדת העורכים של בן גוריון, רק שאז העורכים צייתו לראש ממשלה היום העורכים מצייתים לבעלי הון שגם ראשי ממשלה מצייתים להם. 3 נערים נרצחו והתקשורת מדבררת את הממשלה, בלי ביקורת, בלי עצירה ובלי תהיה, מסך עשן של  תעמולה ומסרים לאומניים.

בואו נניח לרגע שבמקום ענישה קולקטיבית בריונית ממשלת ישראל היתה קוראת מיד אחרי החטיפה לחוטפים לנהל אתה משא ומתן על החזרת החטופים. אולם, לממשלת הימין שלנו היה חשוב להפגין כוח הרס. על הדרך גם חיזקו את ההתיישבות באיו"ש, מה זה קשור למציאת הנערים החטופים אלוהים יודע, אבל הרי זה לא משנה, הממשלה גם קיבלה החלטות נגד עובדים ובעד טייקונים בזמן שהתקשורת מדברת על החטיפה. מסך עשן, שוב, ככה העסק עובד.

עכשיו מבקשים כולם בלי ימין ושמאל, שנתלכד כולנו סביב האבל. אבל אין סיבה להתלכד, זה הזמן להגיד בזעם, זה הזמן להצביע באצבע מאשימה, האשמה היא בימין. 3 הנערים הם קרבן לחזון ארץ ישראל השלמה, לפולחן האדמה. עכשיו הימין ממהר להפיק רווח פוליטי מהרצח שהוא אחראי לו. כשם שהתקפת הבריונות על אוכלוסיית הגדה בשבועות האחרונים לא נועדה להציל את הנערים אלא להפיק לממשלה רווח פוליטי, הרי עכשיו ממותם כל הימין מתכוון להפיק רווח פוליטי. משרי הממשלה ועד אחרוני חובשי הספסלים האחוריים, מתכוון הימין להפיק מהדם השפוך כל מה שרק אפשר. רק כך הם יצליחו להרחיק מעצמם את האחריות, לכיבוש, לסכסוך, להמשך מעגל הדמים. כולנו יכולים להישחט במרתפים אפלים העיקר שכל ארץ ישראל תישאר שלמה, ששום וילה אדומת רעפים בעלי לא תהיה בסכנת הריסה. ששום מפעל שבו עבדים פלסטינים בתת תנאים לא יפסיק להפיק הון לאדוני הארץ. זאת האמת שהימין מנסה להסתיר, שמבחינתו הקרבן של 3 הנערים היה מוצדק.

אז אין מה להתאחד עכשיו, להתאחד זה אומר להתנהג כמו שהימין רוצה. זה אומר לא לעשות חשבון נפש נגד הממשלה הכושלת הזו. זה אומר להתעלם שוב, כמו שעושים פה מ-1967 מהמחיר של הכיבוש והגשמת החזון הפוסט ציוני של הימין המתנחלי. זה הזמן לא להתאחד אלא לדרוש מהאחראיים לקחת אחריות. מהממשלה הזו, מהימין שתומך בה ומהימין שלא תומך בה. שיפסיקו למכור לנו לוקשים, מבחינתם כמה נערים מתים פה ושם זה מחיר דמים ראוי להמשך ה"אין כיבוש". ההרפתקה הזו של הימין עלתה לנו בהרבה דם שלנו ועל ידינו ועוד תעלה לנו בהרבה דם שלנו ועל ידינו אם לא נעצור אותה. חזון האדמה והדם שהחליף פה את חזון המדינה העברית של הציונות הסוציאליסטית הוא חזון עוועים שמחירו יהיה סופו של הניסיון הציוני להבטיח ליהודים מדינה בארץ ישראל. 3 נערים נרצחו, בגלל הטירוף של הימין הישראלי והפלסטיני, בגלל תאוות הדם של אנשי ימין בחמאס ובליכוד, בג'יהאד האסלמי ובבית היהודי, כל אלו שמוכנים שכולנו נמות יהודים וערבים העיקר שלא נתפשר האחד עם השני. לפני הנערים המתים הבאים, צריך לשים לזה סוף.

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

12 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הנה התגובה שפרסם אתר שישים ואחת בפייסבוק שלו בעניין זה: "לא עברה אפילו שעה מאז שיצאה ההודעה על מציאת הגופות של שלושת הנערים החטופים. עם ישראל כולו מאוחד ומחזק את משפחות פרנקל, שער ויפרח שמנסות לעכל את הבשורה הנוראה ביותר שיכולה להיות.

  אבל לגלעד ארדן, איילת שקד וזאב אלקין, אין זמן להתאבל. אין להם גם דמעות לנגב. קטן עליהם. הם כבר מתרוצצים בין אולפן טלוויזיה אחד לשני כדי לגזור קופון פוליטי מרצח של שלושה נערים בני 16.

  השר ארדן: עכשיו חייבים לבנות בחברון (ערוץ 2). איילת שקד: לבנות באופן מאסיבי ולספח את גוש עציון (ערוץ 2). אלקין: לבנות בחברון ובקרית ארבע. לבנות ממש על המקום שבו מצאו את הגופות (ערוץ 2). מועצת יש"ע, מצדה, כבר שלחה את הדוברים שלה כדי לחזק את דברי הפוליטיקאים בשידור חי ולהציע איפה בדיוק להקים את המאחז הבא.

  יש לנו עוד לא מעט שנים להתווכח בינינו על פוליטיקה. מי שבוחר לעשות את זה עוד לפני שמשפחות ההרוגים הספיקו להיפרד מיקיריהן, מי שכל מה שמעניין אותו זה איך להפוך דם למלט – משהו מעוות מאוד בסדר העדיפויות שלו, משהו בסיסי מאוד אבד באנושיות שלו.

  תתביישו."

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הבעיה היא שהתקשורת לא ממש מתאמצת לעשות את ההפרדה (רייטינג וכו'). מבחינות מסוימות אפשר לאמר שנשמעה פה ושם ביקורת שאפילו הפתיעה אותי (בעיקר בערוץ 10 ).

  במרחבי הסייבר כל אחד מחובר לאתרים "שלו" וההסתה הימנית והגזענית שם היא מפלצתית.

  זה לא מאתמול שהשיח הציבורי בישראל הוא רדוד ומשרת את הימין, גם בימים כ"תיקונם" וקו"ח בשאינם כאלה.

  צריך להודות שמצד אחד דווקא המשפחות הובילו שיח לא מתלהם, אבל כזה שבלם אכן כל ביקורת, מצד שני.

  התגובות צמאות הדם, הן של כמה מהאנשים הנזכרים למעלה והן מצד ציבורים רחבים – בלי שום הנהגה שיוצאת החוצה בנסיון לצנן, יעלו לנו ביוקר.

  אם יש דרך לשנות את השיח היא כנראה לא בחרי אף אלא ביכולת להתחבר.
  לצערי חשבתי שלשום בלילה שהיחידה שיכולה לפנות אל הציבור ולבקש איפוק למען כבוד הנרצחים, היא רחל פרנקל.
  אבל אי אפשר לדרוש את זה ממנה.

  זה לאן שהגענו.

 3. מנחם לוריא :

  טיזר.

  מחבלים,בוודאות לא גמורה בכלל,מחמאס חברון רצחו שלושה ילדים. וזה המקום להביע את השתתפותי בצער המשפחות.

  בנימין נתניהו וחבורת התקשורת הון שלטון שלו רצחו את הדמוקרטיה הישראלית – ועל כך עוד אבוא איתו חשבון…

  מנחם

 4. נטע :

  איפה המנהיגות הארצית והירושלמית? גם הם יכולים להתבייש. בחילה פיזית מלווה אותי כל היום.

  לא הספיק המאמר הזה להתפרסם, והנער המת הבא כבר מונח לפתחנו (ככל שעוברות השעות במערכת הביטחון גוברת ההערכה שמוחמד אבו חדיר בן ה-16, שגופתו נמצאה ביער י-ם לאחר שככל הנראה נחטף, נרצח על רקע לאומני. חדשות ערוץ 2),

  בניגוד למהומה שמשמיעים אנשי ימין הקולות האחרים אנמיים עד לא קיימים.
  עכשיו רואים בבירור שאין כאן הנהגה בעלת שיעור קומה. (ברקת צוטט כמי שמתאר את המצב בירושלים כ"חצי טראומה, בניו-יורק מסוכן יותר").

  הטוקבקים שמלאו אתמול במאותיהם קריאה לנקם ומוות לערבים – מתערבבים היום בתגובות מיתממות – לא יכול להיות שיהודים עשו את זה.

  ואפרופו תגובה 2, מסתבר שמשפחת פרנקל הוציאה הודעה שמבקשת להפסיק את פסטיבל הנקם (עם הבהרות סתומות של בן משפחה שהתראיין בעניין אצל גאולה אבן, ובכל זאת הגמגומים הרופסים מחווירים לידה).
  כל הפחדנים מסתתתרים במזגן עם שומרי הראש שלהם.

  בעולם לא מבחינים בין הצדדים המשוגעים, הם נראים אותו הדבר.

  הם – כלומר, אנחנו – כו….לנו.
  מגיע לנו.

 5. נטע :

  ככל שנוקפות השעות ונוקפים הימים כך מתבהר יותר - המשוגעים נצחו וריח הנצחון דוחף אותם להמשיך. ואנחנו שותקים ומשתתפים באבל של הקרבנות.

  מה שהיה להוכיח.

 6. נטע :

  דרך אגב, כל ניתוח אוביקטיבי מחזק את ההערכה שלחמאס יש עניין לגלגל את העימות, בניגוד למה שמנסים לספר לנו.

  החמאס חייב לנצל כל הזדמנות שהוא יוצר ו/או נקרית בדרכו, כדי לקרב עצמו למרכז הסיפור העולמי.

  לכן מומלץ בהחלט לקחת ברצינות את האיום שהשמיעו היום מחופשים מעזה על התכניות שלהם לגבי ישראל.

  שלולא כן, כבר היו מפסיקים מזמן לירות טילים.

  מחר (יום ו' ) הם ידאגו היטב לפסטיבל הקבורה של הקרבן המקרי (שנרצח לא חשוב ע"י מי, תוך ניצול ציני של האווירה שמחוממת ע"י פירומנים חולניים בשני הצדדים).

  הלוואי ואתבדה – רבים מאיתנו הולכים להתגעגע לסוף השבוע הקודם (זה שלהט בגללל השרב הכבד).

 7. נטע :

  איש סימפטי אורי אורבך, השר לענייני שלייעקעס

  שמעתי אותו היום בשידור הלילי של מהדורת 'לונדון וקירשנבוים'.

  יושב לו שם האיש החייכן הזה ומסביר ברצינות דברים שאם יש לו מושג בהם, הרי שהוא מסתיר זאת היטב.

  בלילה מקושקשת ולעוסה עד זרא של "צריך להראות להם" וכיו"ב. התלהמות "מנומסת" שטחית להדהים, שמצדיקה בעצם את כל ההפרעה לכוחות הביטחון לעשות את מה שהם צריכים לעשות – למצוא את הרוצחים ושותפיהם. מישהו עוד זוכר את העניין ה"שולי" הזה?
  התלהמות "מנומסת" שמספקת דלק ירוק לכל המתפרעים משני הצדדים.
  התלהמות "מנומסת" ומתחכמת שמתקשה להסתיר את המטרה האמיתית – ניצול האוקזיון לחיזוק המטרות האידיאולוגיות של הבית היהודי.

  האמת – העדרו של ירון לונדון הורגש היטב בראיון הזה. אצלו החיוך היה נמחק משהו משפתיו של אורבך.

 8. נטע :

  נו, צר לי שטעיתי ביומיים.
  ועוד יותר צר שכנראה צדקתי (תגובה 8 ).

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  נו, צר לי שטעיתי ביומיים.
  ועוד יותר צר שכנראה צדקתי (תגובה 6 כמובן).

 10. נטע :

  הזמזומים סביב דו"ח מבקר המדינה על צוק איתן שפורסם אתמול, הזכירו לי את המאמר ואחרים שפורסמו בעצם ימי התלהמות של הבייבי ומבצע "ריסוק" החמאס שלו

  מישהו זוכר בכלל את מצעד הפרשנים -שמול התגברות מטחי הטילים מעזה, בעוד נתניהו "מרסק" את החמאס בגדה – הבהירו לנו היטב ש"החמאס לא מעוניין עכשיו בהתלקחות"?

  מנין הם "הביאו" את זה?
  האם הקבינט הסתמך על ה"מומחיות" הזו?

  המנהרות הן חלק אחד בפאזל הגדול – ושם, בתמונה הגדולה נתניהו ונתיניו הכנועים לא מוצאים את ידיהם ואת רגליהם.

 11. כן, אמרנו לכם :

  והנה היא שבה, המלחמה המלוכלכת, חסרת התכלית, המלווה בלהג רהבתני וחסר אחריות. אם לממשלה הזו יש איזה אסטרטגיה קיומית לעתיד ישראלי שפוי - היא מסתירה זאת היטב.

  והנה היא שבה, המלחמה המלוכלכת, חסרת התכלית, המלווה בלהג רהבתני וחסר אחריות. אם לממשלה הזו יש איזה אסטרטגיה קיומית לעתיד ישראלי שפוי – היא מסתירה זאת היטב.

 12. ק. טוכולסקי :

  יש לנו שליט מושחת וכושל שאלוהים יודע איך אנשים פה חושבים שהוא מבין משהו בביטחון. כי תכלס חוץ מלזהות באילו עסקאות בטחוניות אפשר להפיק את השוחד הגבוה ביותר אין שום קשר בין מעשיו לבין הבנה בתחום.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.