postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » תכנית "קרב": ועדת העבודה והרווחה קוראת להמשיך העסקת העובדים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

תכנית "קרב": ועדת העבודה והרווחה קוראת להמשיך העסקת העובדים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 1.07.14 0:06

בעקבות העברת פעילות קרן קרב לזכיין חדש, דנה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בסכנת הפיטורים של עובדי הקרן וקראה לשר החינוך להבטיח את המשך העסקתם

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת קיימה היום דיון מיוחד על גורלם של 150 עובדי הדרג המקצועי של "תכנית קרב", העוסקת בצמצום פערים בין תלמידי בתי הספר באמצעות תכניות העשרה. זאת לאור פרסום מכרז ומעבר צפוי של עובדי הקרן לזכיין חדש, אשר בניגוד למכרזים קודמים שעסקו באדמיניסטרציה ולא התערבו בהעסקת עובדי התכנית, יהיה רשאי לפטר ולהעסיק עובדים אחרים.

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה), אמר בדיון: "מדינת ישראל פתחה במאבק נגד עובדיה; "קודם שיילכו הביתה ואחר כך נראה". זו מגמה מסוכנת ולא ניתן לכך לקרות. התכנית הזאת היא אחת מההצלחות הגדולות במערכת החינוך, המסייעת להיאבק בפערים הגדולים בחברה הישראלית. למה משנים את המודל הכל כך מוערך, שעובד מצויין כבר שנים?".

עובד תכנית "קרב", אורי ליברטי מירוחם: "למעלה מ-20 שנה שימשנו עובדים קבועים ורצף הזכויות ותנאי ההעסקה שלנו נשמרו. כעת אנחנו נתונים לשרירות לבו של זכיין חדש". מנכ"ל התכנית, נסים מטלון: "אנחנו ברגעים גורליים. העובדים כבר מתחילים לזלוג החוצה, כי עומדים לפטר אותם באוגוסט ולא בטוח שיועסקו בשנית בספטמבר והם מחפשים עבודות אחרות".

ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה): "ייתכן שאתם עולים לו יותר מדי כסף וחלקכם אף הגיע למשכורת "אסטרונומית" של 8,000 ש"ח. אולי ישתלם לו לקחת במקומכם סטודנטים. ברגע שהמניע הופך להיות כספי, אין יותר שיקולים פדגוגיים".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ): "חייבים לעצור את זה כאן ועכשיו. יש כאן את כל הרעות החולות שבהעסקה קבלנית".

ח"כ מסעוד גנאים (רע"מ-תע"ל): "התכנית תרמה תרומה אדירה ליישובים הערביים. במקום תעודת הוקרה, זורקים את עובדיה לכלבים".

ראש מועצת גן יבנה, דרור אהרון: "הקשר הבינאישי שיצרו העובדים עם התלמידים הוא דבר שלא יסולא בפז. אם טובת הילדים עומדת לנגד אנשי משרד החינוך, עליהם לבצע חשיבה מחודשת".

מנהלת האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך, יהודית קדש: "התכנית היא אכן איכותית מאוד והעובדים הם חלק משמעותי בה. יצאנו למכרז שאינו שונה במהותו מהמכרזים הקודמים ואף קבענו בו תנאי העסקה ושכר לטובת העובדים.  אנחנו לא יכולים להכתיב לזכיין מיהם עובדיו אבל יש לנו הזכות להתערב במידה ולא יעמוד בסטנדרטים שקבענו". ח"כ רוזנטל הגיב: "אם כך, מדוע לא קבעתם שהזכיין ישמר את העובדים למשך שנה לפחות? על משרד החינוך להבטיח את המשך העסקתם של עובדי הדרג המקצועי של קרן "קרב". על שר החינוך להתערב באופן אישי ומיידי ולהיפגש עם נציגי העובדים. נמשיך ונעקוב אחר הנושא".

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.