postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » סגירת רשות השידור – מצעד האיוולת של הנהגת המדינה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סגירת רשות השידור – מצעד האיוולת של הנהגת המדינה

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 1.07.14 0:07

הרפורמה ברשות השידור תשאיר בתפקידיהם את המנהלים המקורבים שדרדרו את השידור הציבורי והעובדים ייוותרו לשלם את המחיר

מאת יעל ארצי

 רשות השידור הינו גוף המדיה היחידי היום בארץ הנותן פה לכל מגזרי החברה הישראלית, על כל גווניה ומאפייניה התרבותיים החברתיים והדתיים, החל מאקטואליה, דרך ערוצי מגזר ברורים, ומהווה פה למיעוטים ולחלשים.

גם כיום חלק לא מבוטל משדרי ועורכי הרדיו ברשות השידור הם מהבודדים שעוד נותרו אובייקטיביים וערכיים, בעוד רוב אנשי המדיה המסחריים מייצגים אינטרסים זרים; כגון חלק מכתבי 'ישראל היום' וכתבי 'ידיעות אחרונות', ערוץ 2 וערוץ 10 שכלל אינם טורחים להסתיר את תמיכתם הפוליטית בפוליטיקאי זה או אחר, או בבעלי ממון שונים ומגוונים. לצערי גם בערוץ הראשון כמה מכתביו המובילים נגועים בנגע "המקורבים", וחבל, אך הם עדיין המיעוט. כידוע זה מתקיים רק היכן שההנהלה מאפשרת זאת, אך אם יוחלפו העובדים בעוד תישאר ההנהלה נטולת כישורים, נקבל גם ברשות השידור שדרים ועורכים מטעם אדוניהם הפוליטיקאים או הטייקונים, המהווים שופרי אדוניהם, ולא של הציבור הרחב.

שידור ציבורי, קיים בכל מדינה מתוקנת בעולם בהיותו חיוני לקיום דמוקרטיה חיה ובועטת, כולל בערש הקפיטליזם החזירי, ארה"ב. אלא שאצלנו, כל רשות ציבורית ממלכתית באשר היא, הופכת להיות בית גידול למקורבים, שאין להם בהכרח את הכישורים החיוניים לנהל את המגזר שהוענק  להם על "מגש של כסף", אלא רק את הקשרים הנחוצים… לעשות לעצמם ולאדוניהם שמינו אותם.

כך נוצר מצב, שגוף כמו רשות השידור (ועוד רשויות נוספות רבות אחרות במחוזותינו) מנוהל ע"י גורמים לא בהכרח מקצועיים, ובשל כך נקלע לקשיים שונים ומגוונים, ואזי באה הממשלה הרופסת עם פתרונות מקסם השוא שלה. נהרוג את הרשות על עובדיה, נקים חדשה ונגייס עובדים חדשים, אולם את המנהלים נטולי הכישורים נשאיר או שנחליפם במקורבים אחרים – שגם הם לא בהכרח יהיו בעלי כישורים. ומי מינה את אותם מנהלים נטולי הכישורים, אם לא הממשלה כדי לצ'פר את מקורביה? ואת מי היא מעלה כקורבן על מזבח מחדליה, אם לא את העובדים.

כך באופן סיסטמתי, שיטת מינויי המקורבים הקלוקלת לניהול מוסדות / רשויות / חברות ועוד, הורסת כל חלקה טובה במחוזותינו, ואין פוצה פה ומצפצף, בעיקר לא האופוזיציה המתרפסת וחדלת האישים המאיישת את הכנסת, הסומכת ידיה על מערכות השלטון. ובבוא יום הדין, במקום להעניש את המנהלים – שהם האחראיים הבלעדיים לקשיי כל ארגון / מוסד עסקי / מסחרי / תעשייתי, ובמקרה דנן – רשות השידור – כמו גם כל ברוני הבנקים והטייקונים – ולהחליף אותם במנהלים בעלי כישורים, מי נענש? העובד, האזרח הקטן והפשוט שכל חטאו היה שהמנהל שלו היה נטול כישורי ניהול בתחום, אך היה בעל קשרים הדוקים עם האחראיים על התחום.

וכפי שקרה ברוב הגופים והמוסדות שהממשלה פירקה, שינתה, הפריטה, ומה לא, קיבלנו שרות הרבה פחות טוב אך במחיר גבוה בהרבה, ראה ערך מערכת החינוך, הבריאות, הבנקים, הפנסיות הנשחקות עד דוק, והרשימה ארוכה מנשוא. כך גם יקרה עם רשות השידור אם הממשלה תבצע את זממה ותסגור אותו. בסוף נקבל רשות מטעם השלטון עליה נשלם עליה ממון רב בהרבה מהתשלומים היום.

אלא שהבעיה היא שלנו, כלל אזרחי ישראל, הבוחרים שוב ושוב נציגים שמרביתם אינם מייצגים אלא את עצמם ומקורביהם, שטובת העם הוא מונח גנאי עבורם, המציבים עלינו מנהלים נטולי כישורים ויכולות, ולאחר מכן  מענישים את העובדים ואת הציבור הרחב, על מחדליהם.

 

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , ,

9 תגובות

 1. כהן שמואל :

  ומה עם עורכי דין מושחתים שמנצלים את האי-ודאות?

  1 למאי צלצלו אלי ב 8 בבוקר מרשות השידור בירושלים ואני גר במדינת יפו בפלנטה אחרת – אסי דיין מת באותו יום והמון בעיות אחרות – צלצלתי למשטרה ואמרו לי לבוא לתחנה כעבור כמה ימים שהכנתי את המסמכים החוקר שהסכים שיש ענין ציבורי בסוף לא רשם תלונה. עוד חוקר שמקבל משכורת כדי לא לעזור לאזרח = משטרה שחורה אחרי ביטוח לאומי שני בתלונות מוצדקות!

 2. דליה :

  ייסגר או לא ייסגר

  בכתבה בוואלה מדווח כי ארדן לא יסגור את הרדיו. האם? לא הבנתי אם הרדיו ייסגר או לא.
  ארדן לעובדי קול ישראל: "עושים קמפיין במיליונים ומוליכים אנשים שולל
  בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת אלהרר אמר שר התקשורת כי הוא "מצר על ניצול תמימותם של אושיות תרבות ורוח להטעייה מכוונת – הרדיו לא ייסגר"
  http://b.walla.co.il/?w=/3050/2759890&utm_source=%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%96%D7%9C%D7%98%D7%A8+%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%9F+%D7%94%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%AA&utm_campaign=45002074b2-2014_06_30&utm_medium=email&utm_term=0_129fd9aff8-45002074b2-21555517

 3. נטע חוצן :

  מי זאת אלהרר, בכל הכבוד, שרק הגיעה וכבר סוגרת רשות ציבורית? מי יגן עלינו מפניהם?

  כשאין ענווה מינימאלית, כשח"כ חדשה לוקחת על עצמה את הוראת הבוס (כופר שלח) וכבר מנהלת ביד רמה חקיקה רעה, מטופשת – לא יכול אדם אלא לשאול את עצמו
  מי יגן עלינו מפניהם?

  עדיף כבר בעיני מנהל רע על פני חוק רע.

 4. מאזין קבוע לרדיו :

  מי זאת אלהרר?

  אלהרר היא ח"כ טובה, חרוצה ונאמנה באורח מוחלט למנהיג מפלגתה (הצפון קוריאנית) קים איל יאיר, שהוא מצידו – למרות כמה נפנופי כנפי זבוב לאחרונה – נשמע למנהיגו הונג-נאם-בנימין.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לי אלהרר נראית חרוצה נאמנה ותוקפנית ביותר. הדרך בה היא מתנהגת בראשות הוועדה וההערות התוקפניות למשתתפים אינה מוסיפה לה תומכים.

 6. מנחם לוריא :

  זה לא רק הממשלה.

  ראשית הבהרה:

  אני מסכים לחלוטין עם הטיעונים שמעלה יעל ארצי במאמר שלה.

  ועכשיו ל..אבל:

  1.

  נמל אשדוד הוא אחת מהחברות הממשלתיות הרווחיות ביותר בישראל. עיקר הרווח מגיע מקרן פיצויים לעבודים המאוגדים של הנמל (ראו התיחסותי לדבר כאן–>http://www.blacklabor.org/?p=54695)

  2.

  חברת החשמל היא המעסיק הגדול ביותר במשק. החברה נמצאת בחובות ובקשיים איומים,הכל כתוצאה של יבוש של החברה על ידי הבעלים – מדינת ישראל.

  3.

  משטרת ישראל מעסיקה נערים ברי גיוס במוקדי השירות שלה. חוסר המקצועיות ושלילת משאבים מטעם המדינה הביאו לחטיפה ורצח של שלושה נערים שבעוד שעה קלה יבואו אל מנוחתם הסופית במודיעין.

  4.

  אלה רק שלוש דוגמאות אבל המשותף להן הוא החשוב.

  5.

  אלה,כאמור,רק שלוש דוגמאות אבל המשותף להם,ולרשות השידור, הוא דבר אחד: מדובר בגופים ממשלתיים שמעסיקים עובדים מאוגדים (למעט שוטרי משטרת ישראל) ושמר ישראל ישראלי פשוט שונא אותם,שינאה יוקדת,רק בגלל שמדובר בחברה ציבורית שמעסיקה עובדים מאוגדים שיש להם כוח,והרבה,וכשהם משתמשים בו – לא תמיד עושים את זה בחוכמה.

  6.

  לכן כשטוענים שיקחו "לנו" את רשות השידור,כאשר טוענים ש"אנחנו" צרכים לעשות משהו ומהר – ה"לנו" וה"אנחנו" הם תיאוריה בלבד. כי אין קולקטיב ישראלי שחושב מחוץ לקופסא ומחוץ לטיעוני המהפיכות/רפורמות של ממשלת השיתוק שבירושלים.

  7.

  מדינת ישראל פיתחה מודל חדש של "דמוקרטיה" שלפיו אחת לכמה שנים (לםי חוק אחת לארבע אבל על חוקים בישראל מצפצפים בדרך של שיגרה) מתקיימות בחירות כלליות אבל בפועל השלטון פה חבר להון וביחד הם מנהלים את המדינה לפי מפת האינטרסים הפרטית שלהם. בישראל אין דמוס יש המון המונהג על ידי ההון שלטון.

  8.

  לכן ארדן יכול לעשות בדיוק את מה שכתוב במאמר הנפלא שמעלי,לכן חברת החשמל נמצאת בהליך של הפרטה,לכן יש שוטרים אבל אין משטרה ולכן נמל אשדוד יופרט לטייקון התורן ואנחנו…נשלם יותר.

  9.

  אם הדמוס בוחר בשלטון שמנענע את הכלב בזנבו,מציית להון ומתעלם מהדמוס עצמו – וכבר עושה את כמה עשורים טובים,אין לצפות שפתאום "אנחנו" נקום ונתרעם שלוקחים לנו את השופר האחרון של שומרי הדמוקרטיה – קול ישראל.

  מנחם.

 7. נטע חוצן :

  זה לא רק קול ישראל אלא גם ערוץ 1 והחינוכית, ככה על הדרך.

  מדובר כאן בהרס מקיף ומלא של מערכת (שזקוקה לתיקונים כמו כל מערכת חיה).
  מדובר ב"תפירה" בקווים גסים של שידור ציבורי אלטרנטיבי כשלאף אחד אין מושג במה באמת מדובר.

  את המהלך הזה מבצעים אנשים שההיבריס תקף אותם בצורתו הקשה.

  וחבל – לא חסרות צרות ומחלות גם ככה, שהן חסרות מרפא.
  היבריס בווודאי שלא ירפא אותן.

 8. מיכאל לינדנבאום :

  משטר ההפרטה הניאו-ליבראלי בבסיס הרס מדינת הרווחה שנוצרה פה עד 1977

  ההפרטה הניאו-ליבראלית העבירה את משאבי המדינה לידי חבורת מקורבים לפוליטיקה שהפכו באחת לפושעי הפרטה ובעלי ההון.
  אפשר לכתוב ספר הסטוריה חדש על הפשע המאורגן הפוליטי בישראל מאז 1977 .
  כשמתחילים בהפרטה של מדינת הרווחה מגיעים למדינת העולם השלישי.
  אין טעם לדבר על הנשורת הניאו-ליבראלית מפריטנית שמרעילה חיינו,מבלי להתחיל לתקוף פוליטית את מקור האסון,דהיינו את משטר ההפרטה.
  אני קורא בפעם האלף ואחת להלאים את כל מה שהופרט,אם חפצי חיים אנחנו.

 9. עבודה שחורה » מרב מיכאלי, החלצי למנוע פיטורים שרירותיים ברשות השידור :

  […] סגירת רשות השידור – מצעד האיוולת של הנהגת המדינה הצעת החוק החדשה של רשות השידור – לא פלורליזם, לא […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.