חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הגישור והמגשרים – חשיבותם ליצירת שיח ולמניעת אלימות

נושאים דעות, רווחה ושירותים חברתיים ב 23.06.14 0:22

לאחרונה שמענו כי אב רצח את שני ילדיו. אלימות אכזרית זו יכולה הייתה להימנע אם רק היה מגשר בסביבה. מגשרים יודעים למנוע ולהפחית אלימות. העוסקים בגישור עוזרים לאנשים להציל את עצמם ואת יקיריהם

מאת: רוני שלום

שלום,

שמי רוני שלום, וחשוב לי לשתף אתכם במה שהופך לי את הבטן בתקופה האחרונה.

כשגרתי בארה"ב חלמתי על לחזור ולגור בישראל, אני כבר לא ילדה וחששתי להתחיל הכל מההתחלה. ובכל זאת, הגעגועים הכריעו אותי וחזרתי ארצה יחד עם בעלי ושתי בנותיי. בחיפושיי אחר מקור פרנסה שיביא עמו סיפוק ותחושת שליחות, נתקלתי במקרה (או שלא במקרה) בפוסט, על כך שחסרים מגשרים בארץ.

כמי שחייתה בארה"ב, שם גישור הוא מקצוע יותר מוכר ונגיש, תהיתי מה הסיבה? שהרי האלטרנטיבה – בתי משפט, מלחמות, בזבוז כספים וזמן, ובעיקר סערה נפשית, נחשבת לגרועה ביותר.

מהר מאוד מצאתי את עצמי לומדת בקורס מגשרים מקצועי המיועד לאותם אנשים שרואים בגישור – מקצוע וקריירה ארוכת טווח ודרך יחידה ליישוב סכסוכים. למדתי את הפרקטיקה הכל-כך חשובה, שהביאה אותי בסופו של דבר לחדר הגישור. כן כן, היום אני מגשרת!!!

למה אני מספרת לכם את כל זה?

אז ככה, שבוע שעבר אב רצח את שני ילדיו, זוכרים? אי אפשר שלא…לצערנו סיפורים כאלה חוזרים ונשנים. אני, כמגשרת, מאמינה שחובתי לצעוק בקולי קולות, שיכולנו למנוע את הדבר הנורא הזה! חד משמעית! מדובר בסכסוך בין הורים שהתדרדר למלחמה משפטית עם עורכי דין בבתי משפט. אם רק היה מגשר בסביבתם, הכל היה נראה אחרת.

מגשר טוב לא היה מפשר ביניהם, מגשר לא היה "משלים" ביניהם, ולא עושה שלום בית. ממש לא.

מגשר טוב היה מניע ביניהם שיח, שסביר להניח שהיה מתחיל בקולניות והתרגשות גבוהה מאוד, אך מהר מאוד היה מביא אותם למצב בו כל אחד מבין את האינטרס של עצמו ואת שלל הפתרונות שיאפשרו לו לענות על אינטרס זה.

בואו נצעק בקול רם! בואו נעזור לחברה הישראלית לפתור את סכסוכיה בחכמה!

היום אנחנו מעטים בכל הארץ שעוסקים בפועל בגישור ועוזרים לאנשים להציל את עצמם ואת יקיריהם. אמנם יש היום חוסר במגשרים פעילים אבל אני בטוחה שאם כולכם תשתפו את המידע החשוב הזה, יותר אנשים ילכו למגשרים ויותר אנשים יהפכו למגשרים. זוהי המטרה שלי ואני מקווה שתצטרפו אליי במשימה.

הובא לפרסום על ידי נדב נשרי, דובר לשכת המגשרים

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.