חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

להחזיר את לימודי הערבית לבתי הספר

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 18.06.14 4:12

החלטתו של שר החינוך לא לחייב לימודי ערבית בבית-הספר מקוממת רבים מאזרחי ישראל ובהם אנשי חינוך. המורים לערבית פרסמו קול קורא להצלת לימודי הערבית ומבקשים מכם לחתום עליה

"לפי הרפורמה החדשה של השר שי פירון, תלמידים בכיתה י' לא יחויבו יותר ללמוד ערבית. חמור מכך — מעתה יוכלו התלמידים לבחור רק שני מקצועות הגברה ברמת חמש יחידות לימוד (לא כולל מתמטיקה ואנגלית), וזו מכת מוות ללימוד הערבית. מדוע? משום שבבתי ספר רבים נפתחות כיתות הערבית בכיתה י' רק תודות לתלמידים שבחרו ערבית כמקצוע שלישי.

בכנס ארצי של מורים לערבית שנערך בתל אביב לא מזמן ביטאו המורים לערביתדאגה ותסכול.הם מרגישים שאין להם למי לפנות. הם נתונים לחסדי המנהל: ירצה, יפתח קבוצת לימוד, לא ירצה, לא יפתח. דף הפייסבוק של המורים לערבית גועש ורועש.  אלה הדברים שכתבה איריס מימון במאמר שפורסם בעיתון הארץ בשם "ילען דין באבור אילי ג'בהום” (המאמר פה)

המורים לערבית פרסמו עצומה זו ומזמינים אתכם לחתום עליה:

קול קורא להצלת לימוד השפה הערבית !

אנו מורות לערבית ומורים לערבית ולמזרחנות יוזמות ויוזמים עצומה זאת למען עתיד לימוד הערבית במדינת ישראל. לצדנו מורות ומורים, נשות ואנשי חינוך, מנהלות ומנהלים, הורים ותלמידים ואף אנשי אקדמיה מרצות ומרצים אשר קוראים להסיר את הגזרה הקשה של הרפורמה של שר החינוך שי פירון אשר בעטייה פתיחת כיתות ללימוד ערבית נמצאת בסכנה בכל רחבי הארץ !   אנו קוראות וקוראים לשר החינוך לערוך מספר שינויים מהותיים להצלת המקצוע

1. לערוך שינוי בסדרי העדיפויות הלאומי ולכלול את קידום לימוד השפה הערבית בראש סדרי העדיפויות !

2. לאפשר לתלמידים לבחור בלימוד ערבית גם כמקצוע שלישי !

3.  להוריד את סף המינימום של מספר התלמידים הנדרש כדי לפתוח קבוצה בערבית כמקצוע בחירה ולתת לכל קבוצה שעות עידוד כמקצוע מועדף במערכת החינוך !

אנו מזמינים את עמיתינו המורים הערביים ברחבי הארץ להפיץ עצומה זאת ולהצטרף למאבקנו ללימוד ערבית כמפתח להבנת המורשת המפוארת של השפה הערבית והתרבות הערבית בארץ וברחבי המזרח התיכון מתוך כבוד לשפה ולדוברי השפה ורצון לקיים דיאלוג מכוון אל עתיד של שלום ושגשוג בארץ !

אנו מזמינים את כל מי שלמשפחתו מורשת ערבית מארצות בבל וטוניס מרוקו ותימן סוריה ולבנון צפון אפריקה או מצרים מוגרבים ומשרקים להצטרף לקריאתנו !   לשמר את מורשת השפה הערבית כחלק מתרבות עם ישראל !

اللغة العربية هامة !

לחתימה על העצומה

קישור לאתר הרפורמה במשרד החינוך

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.