חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

איציק שמולי: הפתרונות המוצעים למשבר הדיור (בינתיים?) זריית חול בעיני הציבור

נושאים דיור, תכנון ובניה, חדשות ב 17.06.14 0:17

ח"כ איציק שמולי חושף את הריק שמאחורי הדיבורים על פתרונות הממשלה למשבר הדיור

diyur

 

בתגובה לאישור וועדת השרים, לקדם את הצעת החוק לפטור ממע"מ, ב הגיב ח"כ איציק שמולי (חבר וועדת הכלכלה ויו"ר שדולת הדיור החברתי): "למרות השיפור המסוים בקריטריונים הבעיה העיקרית בהצעה שהיא יוצרת אצל מאות אלפי זוגות צעירים בישראל הר של ציפיות בשעה שיש מספיק דירות רק לכמה אלפים, וגם זה בהנחה שההצעה תעבור את הכנסת ואת בג"צ. ברגע שאנשים יבינו את זה הם יירדו מהגדר והקיפאון יהפוך לשיטפון ולהתנפלות על שוק הנדל"ן, מה שיוביל לעליית מחירים".

ח"כ שמולי הוסיף: "היום פרסמה הלמ"ס כי מחירי הדיור עלו מאז 2007 בלמעלה מ-95%.  המספרים האלה מהווים כתב אישום חמור של המשפחות הצעירות בישראל כנגד הממשלה הזאת והממשלה הקודמת שדיברו הרבה ולא עשו דבר. במקום לייצר כותרות הגיע הזמן לייצר דירות והעובדה שגם בתקופת כהונתה של הממשלה הזאת ממשיכים המחירים לעלות מעידה יותר מכל על חדלונה של הממשלה שמדברת גבוהה גבוהה על משילות אבל מגלה אוזלת יד אדירה מול הבעיה החברתית הכי דחופה. ייתכן ונתמוך בהצעה כדי שלא לסכל את מאמצי הממשלה, אבל ההצעה הזו רחוקה מלהיות התשובה לעצירת מחירי הדיור".

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. אופק :

    אני כל כך לא מתחבר לתיאוריה הזו שמע"מ 0% יגביר את הביקוש לדירות. גם ככה הביקוש הוא עצום. התהליך החיובי שעשוי לקרות הוא שהביקוש יגדל לדירות זולות יותר, מה שיוריד את כלל המחירים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.