חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפריימריס בעבודה – חשוב להצביע ולבנות את המפלגה מחדש

נושאים דעות, פוליטי, תא אופק ב 3.12.08 6:05

יובל אדמון, ראש תא אופק, דווקא רואה בעשיבתם של בכירים בעבודה הזדמנות לרענון השורות. במאמר המתפרסם כאן, הוא קורא לחזק את הכוחות היכולים לבנות מחדש את המפלגה, שיום אחד אולי שוב תהווה אלטרנטיבה לשלטון

הפריימריז, שיא ההליך הדמוקרטי של מפלגת העבודה, יתקיימו מחר, ונראה שהמוטיבציה של רבים מחבריה להשתתף בחגיגה דמוקרטית זו נמצאת בשפל נוראי.

לא קשה למצוא את הסיבות לכך. מצב המפלגה המשתקף בסקרים האחרונים מציג שפל שלא היה כמותו, המפלגה משריינת את עצמה לדעת תוך רמיסת חוקתה שלה (או לפחות מנסה…), ומספר המקומות הריאליים לנציגים שייבחרו בבחירה חופשית דרך הרשימה הארצית הינו חד ספרתי.

אבל עם כל הקושי, אסור להישבר דווקא עכשיו. קבוצת המועמדים שתיבחר בפריימריז איננה רק נבחרת לבחירות הקרובות לכנסת. מדובר בקבוצה שתצטרך להוביל תהליך של בנייה מחדש של מפלגת העבודה ביום שאחרי, ולזה יש משמעות רבה.

ייאמר בציניות עצובה מאוד, שאולי דווקא עזיבתם של כמה מחברי הכנסת הבולטים של המפלגה בעת האחרונה תאפשר מחר רענון של השורות על ידי כניסתם של פרצופים חדשים לרשימה.

דווקא כל אותם חברים מיואשים, אשר כבר אינם מרגישים שיש להם יכולת להשפיע, אשר מרגישים שמי שייצג את דעתם בגד בהם או עזב, דווקא כל אלה צריכים להתגייס ולהצביע, להסתכל על הטווח הרחוק, על עתידינו המשותף. כל חבר המוותר על זכותו להשפיע, נותן למעשה את קולו לעסקנים, לפוקדים הסדרתיים, לאנשי המנגנון, אשר נמצאים במערכת ומקלקלים אותה. אלו אשר יש להם אינטרס ברור כנגד התחדשות, כנגד הניתוק מהסם המשכר שנקרא שלטון וג'ובים. אדישות וייאוש יובילו את המפלגה היישר אל תוך התהום של ריסוק עצמי, וכולנו נהיה אשמים בכך.

אם יחוזקו הכוחות המסוגלים להוביל את הבנייה מחדש, אשר מייצגים את השינוי המתבקש, אשר מסוגלים להוליך את המפלגה לאופוזיציה, לדיון אידיאולוגי פנימי, וליצירת אלטרנטיבה, אז הפריימריז הקרובים יזכרו כתחילת תהליך חשוב ואולי אף היסטורי בתולדות השמאל הציוני במדינת ישראל.

ביום הפריימריז אסור לוותר על הזכות להשפיע. זוהי נקודת ציון קריטית אשר תקבע האם נהיה עדים לתחילת חזרתה של תנועת העבודה למרכז הבמה הציבורית כאלטרנטיבה שלטונית לימין, או לפיזור קולות השמאל בין תנועות שונות וקטנות אשר כנראה שלעולם לא יהוו אלטרנטיבה אמיתית. הכוח בידינו, עכשיו נותר רק לממשו.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. נתן :

  תעודה- ציונים שנתיים כנסת 2008
  שם-שלי יחימוביץ התנהגות-טובה מאוד
  עשייה-100 שקידה-טובה מאוד
  שליטה בחומר-99 חיסורים-0
  נחישות-100 איחורים-0
  השגת יעדים-99
  יושר-100
  אידיאולוגיה -99
  יעילות-99
  חקיקה-100
  אינטליגנציה-99
  יצירתיות -100 ממוצע-99.5

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.