חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חבר כנסת, אזרחים המוגדרים "חייבים" צריכים את עזרתך

נושאים מכתבים, משפט ופלילים ב 8.05.14 0:39

 קבוצת "בנקים לא מעל לחוק !" וקואליציית ארגונים ופעילים חברתיים מיוזמי הרפורמה בהוצאה לפועל לשם גביית ותשלום חובות אמת שלחו מכתב למספר חברי כנסת בדרישה לשינויים משמעותיים בחוק ההוצאה לפועל

ח"כ נכבד/ה,

האם ידוע לך כי הממשלה מבקשת להקים מאגר אינטרנטי של חייבים אשר להם תיקים בהוצאה לפועל? כבר ביום רביעי הקרוב תתבקש/י להצביע בעניין זה.

צעד כזה עשוי אכן להיות אפקטיבי כלפי אלו המשתמטים מתשלום חובות אמת אך יש בו כדי הבאשת שמו של אדם במאגר אינטרנטי כעונש לכל החיים. הליך כזה עשוי לדחוף רבים אל פי התהום – ואל ההתאבדות ממש – בשל חסימת יכולת הפרנסה וההשתקמות הכלכלית. בהינתן אי הסדרים המתקיימים כיום בהוצאה לפועל אין זו המדיניות הנדרשת.

האם ידוע לך כי 93% מאלו המוגדרים "חייבים" בהוצאה לפועל כלל אינם מיוצגים ייצוג משפטי ולפיכך אינם מקבלים הזדמנות לברור מהות וגובה החוב?

האם ידוע לך כי בתיקים רבים של ה"חייבים" רשומה יתרה שאין לה בסיס עובדתי?

הא/נשים המוגדרים "חייבים" לא תמיד משתמטים מתשלומים. לעיתים תיק ההוצאה לפועל נפתח על-ידי גורמים פליליים המנצלים את המערכת המשפטית לעשיית עושר שלא ביושר.

א/נשים אשר נקלעו לחובות על רקע חולי ופיטורין, אלו שנפלה טעות בחישוב חובותיהם, אלו שהחוב שלהם נחשף לריביות לא סבירות – כל אלו, אזרחים ישרים העושים כל מאמץ לפרנסה בכבוד, זקוקים להגנתו של החוק ושל ההליכים המשפטיים! החוק המוצע אינו לוקח אותם בחשבון. אנא ממך אל תיתן/אל תתני יד לעוולה הנוראה הזו. זכור/זכרי שהצבעה לטובת החוק תדרוש ממך להתפתל אחר כך בחיפוש הסברים לאסונות אנושיים איומים.

לשם דוגמה:

***ב- 8/2005 נפתח תיק הוצל"פ בגיו חוב משכנתא, ללא ידיעת החייב על סך 464,000 ש"ח. נדרשו 8 שנים להוכיח כי אין זה החוב. כעבור 8 שנים קשות הסתבר כי מדובר בטעות הקלדה במערכת ההוצל"פ וכי בנק למשכנתאות דרש חוב של 161,000 ש"ח.
***כנגד ש', ערבה להלוואה,  נוהל תיק בהוצאה לפועל, לאורך שנתיים מאז שסולק החוב כולו.  לאותה "חייבת" עיקלו את חשבון הבנק בערב חג הפסח בגין ה"חוב". נדרשו לה שלושה שבועות לבטל את עיקול החשבון…………..

לידיעתך, הרפורמה האמיתית הנדרשת בהוצאה לפועל היא לא העלאת הסנקציות נגד המוגדרים "חייבים" אלא ביצירת הליכי הגנה מגביית חובות מופרכים ומנופחים ויצירת אפשרויות לסילוק/הסדרי  חובות .

גורמים עבריינים סוחטים כבר כעת חייבים בהוצאה לפועל – בשבוע האחרון אף פורסם בעיתונות כי ראש רשות האכיפה והגבייה פנה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה בעניין זה

החשש מההופעה במאגר ה"חייבים" עלול לדחוף עוד ועוד א/נשים לזרועות השוק האפור  – האם זהו רצונך? זוהי תפיסתך על מדינה מתוקנת? מדינה הנותנת יד להתחזקותם של גורמים פליליים?

הזמן דוחק. הצעת החוק עולה להכנה לקריאה שניה ושלישית בוועדת חוקה חוק ומשפט למחרת יום העצמאות.

נשמח לשיתוף פעולה ע"מ שההצעה הרעה הזאת לא תתקבל בפרט כאשר בתוך מערכת ההוצאה לפועל כשלים רבים ואף תיקים רבים מאוד בהם רשומה יתרת חוב שאין לה כל קשר עובדתי.

להלן הצעת החוק http://knesset.gov.il/committees/heb/material/data/H01-04-2014_11-14-14_864.pdf

800,000 אזרחים המוגדרים "חייבים" צריכים את עזרתך. 

אנא אל תרימי/אל תרים את ידך נגדנו!

לקריאה נוספת: מאמר ב"שיחה מקומית"

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.