חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"תגלית" דועכת? אני מציעה לשדרגה!

נושאים דעות, עלו ברשת ב 26.04.14 23:27

אני מציעה ל"תגלית" לעניין – בנוסף לסטודנטים היהודים – גם אלפי סטודנטים אמריקאים (בשלב ראשון) ממוצא ערבי לבוא לטיולים בישראל

מאת: הודא אבו-חמיד, סוציולוגית ופעילה חברתית

את המיזם הציוני "תגלית" – שנועד להיאבק בהתבוללות הסטודנטים היהודים ב"גולה" ולהדק את קשריהם לישראל – יזם, לא רבים זוכרים, "פושע אוסלו" יוסי ביילין (ב-1994, שנה אחרי "הסכם אוסלו"…). באנגלית נקרא המיזם Birthright Israel – "זכות מלידה", או "זכות אבות".

המיזם קרם עור וגידים ב-1999, במימון של 3 מרכיבים: הנדבנים היהודים צ’ארלס ברונפמן ומייקל שטיינהרדט, הקהילות היהודיות בחו"ל (במיוחד בארה"ב), וממשלת ישראל.

מאז שנת 2000 ביקרו בישראל במשך 10 ימים, במסגרת המיזם, 350,000(!) סטודנטים יהודים מ-60 מדינות ברחבי העולם (80% מהם מארה"ב), בלא תשלום. רובם ככולם הופכים, אכן, לשגרירים חמים של ישראל.

אלא שלאחרונה חלה ירידה בולטת במספר הצעירים היהודים שנרשמים לתוכנית. העיתונאית ג'ודי מלץ דווחה הבוקר ב"הארץ" ש"תגלית" שכרה סוכנות שיווק "במטרה לחפש משתתפים חדשים", לאחר ש"מקורות בארגונים היהודיים טוענים שייתכן שתגלית קרובה לניצול כל מאגר המועמדים המסורתיים שלה – צעירם יהודים החברים בקהילה או המקיימים קשרים מסוימים עמה". ראשי "תגלית" מכוונים עצמם עתה לסטודנטים יהודים "שקשריהם עם הקהילה היהודית רופפים עד לא קיימים".

לי יש הצעה נוספת: למה לא לפנות גם לסטודנטים אמריקאים, צרפתים וכולי – ממוצא ערבי?

להמשך קריאה "על צד שמאל"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.