חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מתקדמים אל המאה התשע עשרה, מאסר לחייבים

נושאים זכויות אדם, חדשות, משפט ופלילים ב 17.04.14 0:20

כלא החייבים הוא כלא לאנשים שאינם יכולים לשלם חוב.  בתי כלא אלה פעלו מהזמן העתיק.  עד למחצית המאה התשע עשרה בתי הכלא לחייבים היו הדרך לטפל בחובות שלא שולמו באירופה המערבית (מתורגם מויקיפדיה). אצלנו רוצים חברי פורום ההוצאה לפועל בלשכת עורכי הדין לחדש את הנוהל הזה בהתאמה לזמננו.  ולא, הוא לא יוחל על עושי התספורות. להם יהיה חוק אחר

St Briavels Castle Debtors Prison

St Briavels Castle Debtors Prison

האם חייבים לחברות האשראי והסלולר יושמו במעצר בית ויוטלו עליהם עבודות שירות?

מצבם של אזרחי ישראל המצויים בחובות עלול להחריף מאד בעוד כחודש, אז אמורה שרת המשפטים להחליט על שורה של צעדים בחוק ההוצאה לפועל, שמטרתם להחליף את עונשי המאסר לחייבים, שניטלו מהחוק לפני כשלוש שנים, וככל הנראה לא ישובו אליו לעולם.

במכתב מפורט ששלח פורום ההוצאה לפועל בלשכת עורכי הדין לשרת המשפטים , מפרטים חבריו שורה של הצעות מקוריות להחרפת מצבם של חייבים, שישמשו, לדבריהם, שיניים חוקיות, להכבדת ידה של ההוצאה לפועל על חייבים.

לדברי עו"ד וישנגרד, רוב בעלי החוב בישראל, חבים את חובם אל תאגידים מסחריים וביניהם בנקים, חברות האשראי, חברות תקשורת וסלולר, ושאר תאגידי ענק. לדבריו, חברי פורום ההוצאה לפועל בלשכת עורכי הדין מייצגים ברובם את אותם זוכים, שרבים מהם כאמור הם תאגידי הענק, שיהנו מאד אם שיני חוקי הגבייה יהפכו לחדות יותר.

בין הצעדים המוצעים על ידי הפורום, היא רשות לעקל כספים מחשבונות בנק של קרובי משפחה של החייבים, הטלת עונשי מעצר בית ועבודות שירות על חייבים, וכן להקשות עליהם מאד להחזיק בכלי רכב וברישיון בר תוקף. כמו כן, מציעים בפורום לבטל את הקדימות המוחלטת של חוב מזונות על פני חובות אחרים, ולאפשר למעשה לכל זוכה לעקל את שכרו של החייב, תוך מניעת הכספים מפיהם של ילדיו.

לדברי עו"ד וישנגרד, קשה למצוא קשר, אפילו קלוש, בין הצעדים אותם מציע הפורום ההוצאה לפועל של לשכת עורכי הדין לשרת המשפטים, לבין החובה לאפשר לאזרחי ישראל לעבוד למחייתם, לקיים את עצמם ואת בני משפחתם בכבוד, ובסופו של דבר גם לשרת את החוב המוטל עליהם.

לקריאת כתבה מרחיבה…  (קובץ pdf)

תוספת של העורך.
לפני שנים לא מעטות חניתי ברמת גן, החנייה התארכה מעבר למה ששילמתי מראש וכצפוי מצאתי הודעת קנס מטעם רשות החנייה העירונית.  שילמתי את הקנס במועד ושכחתי מכל העניין.  שמרתי את הקבלה.  כעבור כמה שנים קיבלתי הודעה מעו"ד סנדרוביץ' שאני חייב חוב לעיריית רמת גן בתוספת הוצאות עו"ד וכיו"ב…
ההתכתבות עם משרד העו"ד נמשכה שמונה שנים!  גם משלוח צילום הקבלה לא שכנע אותם.  בסופו של דבר כתבתי לראש העיר רמת גן וקיבלתי מכתב התנצלות…
לפי החוק המוצע קרוב לודאי שגם הייתי זוכה לראות את הכלא מבפנים.
לקסי

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

  1. דליה :

    ההצעות של פורום עורכי הדין הן דרקוניות ולא אנושיות. במיוחד ההצעה לא לתת קדימות לחוב מזונות. פסה החמלה מן הארץ.

  2. לקסי :

    אין לצפות לחמלה מערפדים ומעלוקות

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.