חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

צעדת מחאה נגד הפקת פצלי השמן בחבל עדולם

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 31.03.14 0:54

צעדת מחאה נגד הפקת פצלי שמן בחבל עדולם תתקיים ביום חמישי 3 באפריל 2014 . הצעדה תתחיל ברח' שלמה הלוי 5 ירושלים ותסתיים במשרד האנרגיה ברחוב יפו 261

השעון מתחיל לתקתק, הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תתכנס בחודשים הקרובים להכריע בנושא פצלי השמן. מי שיכול וצריך למנוע את האסון זה שר האנרגיה – סילבן שלום.

נפגשים בשעה 15:30 במשרדי חברת IEI ברחוב שלמה הלוי 5 י-ם וצועדים למשרד האנרגיה, קריית הממשלה, רחוב יפו 261.

האם הייתם מוכנים שיעשו מכם שפני ניסויים? כי זה מה שהמשרד האנרגיה והמים מאפשר לחברת IEI לעשות. IEI היא חברת אנרגיה שקיבלה רישיון חיפוש פצלי שמן בחבל עדולם, במטרה לחמם את הפצלים ולהפוך אותם לנפט. נשמע טוב לא? אז זהו, שלא. כדי להצליח להפוך את הפצלים לנפט, יש צורך להקים תחנת כח (לפחות אחת) על מנת להפעיל את גופי החימום, יצטרכו לחמם את תת הקרקע ב- 300 מעלות, בשיטה שלא נוסתה באף מקום בעולם, ואין לדעת מה ההשלכות שלה. וכל זה כדי להפיק אנרגיה מזהמת, שיוצרת פסולת וגזים רעילים.

היום יותר מתמיד ידוע וגלוי שהשקעה בדלקים מזהמים מותירה אותנו מאחור ואילו השקעה בתשתיות לאנרגיות מתחדשות יכולה להוביל את ישראל להיות חלק מהפתרון ולהיות מובילה בתחום האנרגיה.
*לפתח תשתיות לדלקים מזהמים זה מאד "משתלם": הרבה בעלי הון יוכלו לגזור מזה קופונים, זה נראה טוב עבור פוליטיקאים שמציגים זאת כהצלחה, וזה כמובן משתלם לפקידי ממשל שתובטח להם עבודה בתאגידי אנרגיה משגשגים.
אבל רק לנו זה לא משתלם, אנחנו ממשיכים לשלם ביוקר על דלקים, על חשבונות חשמל ומוצרים אחרים כי חברות הנפט מרוויחות הון ממכירת דלק אבל לא ירוויחו כאשר תשתיות האנרגיה שלנו יבוססו על השמש. נוח להם שאנחנו כצרכנים תלויים בהם ולא עצמאיים.
60 אחוז מהגז שנמצא לחופי ישראל מובטח לשימוש מדינת ישראל – מספיק כדיי לוותר על פצלי השמן ולנתב את ההשקעות, את הפיתוח, את היצירה, את המומחים וכח האדם לפיתוח תשתיות לאנרגיה מתחדשת בישראל.

החלטה מהותית זו שהולכת להשפיע על כל ישראל, מרגע שהיא תחול לא נוכל לחזור אחורה כי אנחנו לא מודעים מה יהיה הנזק, מי שירוויח מזה יהיו תאגידים אמריקאים ולא הציבור, בעולם היו ניסיונות לא מוצלחים שנאסרו לביצוע בקרבת אוכלוסיה ולנו עומדים חודשים ספורים לעצור את הגלגל ולהסביר על השפעות רחבות הטווח לוועדה המחוזית שאמונה על אישור התוכנית והעברת ההמלצות למשרדי הממשלה.

חיתמו על העצומה שקראת לסילבן שלום לעצור את הבושה הזאתhttp://gaz.green.org.il/node/9

לפרטים נוספים:
עדי-מגמה ירוקה [email protected]

פייסבוק  המאבק נגד פצלי השמן

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.