שר החוץ – חוצפה ישראלית

ק. טוכולסקי מנתח את השביתה במשרד החוץ ואת התגובה הבלתי אפשרית של שרי החוץ והאוצר

למעלה מחצי שנה של גישור כושל, חודשים ארוכים של מאבק על שיפור תנאים וכל הזמן הזה השר הקודם והנוכחי של משרד החוץ נשאר מחוץ לעסק. יושב בלשכתו, מחרב את יחסי החוץ של ישראל במסגרת תפקידו שלו בגרועה שבממשלות ישראל. לאורך כל המאבק השר שתק ועכשיו הוד חוצפתו משתלח בעובדים על הנזק שהם גורמים. זאת הפוליטיקה החדשה שיאיר לפיד דיבר עליה, שר שמשתלח בעובדים המסורים והמקצועיים של משרד החוץ גם השר שלהם הבריון.

משרד החוץ הוא משרד מאוד מקצועי, מאוד רזה ומאוד מופרט. את יחסי החוץ של ישראל עושים יותר ויותר עובדים בחוזים אישיים במטה ועובדים מקומיים ישראלים (ישראלים שחיים בחו"ל) בשכר מגוחך ותנאי העסקה קבלניים בחו"ל. עובדי המשרד יוצאים להיאבק בתנאים שהולכים ונהיים גרועים ושרי ישראל לאחר חודשים של טמינת ראש בחול משתלחים בעובדים שחיכו חודשים ארוכים עד שיצאו לשביתה. עובדי משרד החוץ עוד התחילו לפני השביתה בעיצומים, עיצומים? זה לא מדגדג את האוצר. פה הממשלה מבינה רק שביתות ואז משתלחים בעובדים ומסיתים נגדם ורק אם הם לא נשברים בשלב הזה הם עוד עשויים להשיג משהו מהותי.

האמת אני שמח שהוד רוממותו משרת האוליגרכים מלשכת שר החוץ משתלח בעובדיו, זה יותר מכל מסמן את העובדה שהממשלה בפאניקה והעובדים צודקים. זאת לא שביתת מותרות וזו לא שביתה של אנשים שבעים, א. כי אין באמת שביתות כאלה בניגוד למה שהתקשורת של בעלי ההון מספרת לנו וב. כי גם במקרה הפרטני הזה לא מדובר בכך. שירות החוץ גוסס. שגרירויותשהתיקנון בהם נמוך ואין להן את היכולת למלא את השורות בעובדים עם ניסיון כי הם בורחים משירות החוץ אחרי שמתברר שמיוקרה אי אפשר להתפרנס. פחות ופחות מעורבות ישראלית בתכניות סיוע, פחות ופחות שגרירויות בקונסוליות כי מדינת ישראל מקצצת כסף במקומות נדרשים ומבזבזת כסף על שטויות כמו הכנה למלחמות שאפשר היה למנוע בדיפלומטיה טובה.

ושימו לב מי הם המשתלחים, ליברמן ולפיד שגם הוא הבוקר היה לו מה לומר, שניים מהגרועים בשרי ישראל לדורותיהם, אנשים שעושים הכול בשביל לפגוע במדינה ובאזרחיה, אנשים שהחלטותיהם נוטפות דם של אזרחים וחיילים ישראלים שמתים מי בגלל רשלנות פשעת של ממשלה שלא מאמינה באכיפה של חוקי עבודה ובטיחות וגהות או בגלל קיצוצים תקציביים נפשעים ברווחה ובבריאות. החוצפה של שני משרתי ההון העשירים האלה הפרזנטור של שלטון ההון והבריון שלו, להשתלח בעובדי מדינה מסורים אחרי שבמשך חודשים הם לא עשו שום דבר בכדי לקדם פשרה והסכמות בין פקידי האוצר לנציגי העובדים לא יודעת גבולות.

קו התעמולה הברור של הממשלה שלנו הוא הסתה, הסתה מאפשרת להם למכור לנו לוקשען אחרי לוקשען, להסיט את הדיונים מהעיקר ולהשכיח את האחריות שלהם. ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה ובכך הם עוסקים. הם לא ייקחו אחריות על משבר שהגיע לאחר חודשים ארוכים לשביתה, הם לא ייקחו אחריות על המצב ההולך ומידרדר של השירות הציבורי, הם אולי יוצרים את הבעיות אבל הם הרי לא יודו בכך. לפיד וליברמן, זחוחים ועשירים, אשפי תקשורת שמושלמים במפלגות הכי לא דמוקרטיות בישראל. הם יודעים לשלוט בתקשורת, הם יודעים לייצר את הספינים והם ממשיכים בקו שלהם בלי לעצור לרגע כי עד כה זה עובד להם.

שירות החוץ לא במצב טוב, אנשים צעירים בורחים, היכולת לתת מענים הולכת ופוחתת, הסיוע שמדינת ישראל מגישה בחו"ל הולך ומצטמצם. מי שאשמים בכך הם אנשי הממשלה ובראשם ראש הממשלה ושרי האוצר והחוץ, והם כרגיל בוחרים מאחריות ועוסקים בהסתה. הממשלה הנוכחית היא הגרועה שבממשלות ישראל והיא עוד תעשה נזק רב.לעובדי משרד החוץ נשאר רק לאחל בהצלחה במאבקם הצודק ולקוות שההסתדרות החידלונית תבין ומהר שאת כל המגזר הציבורי צריך להשבית לשביתה כללית ולא להפסיק עד שהגזירות של הממשלה הזו שנוחתות כל יום על מגזר אחר יפסקו. ממשלת ישראל לא דואגת לביטחון המדינה ואזרחיה אלא לכיסי טייקונייה. האויב של הממשלה הזו היא האדם העובד והגיע הזמן להשיב מלחמה.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

One Response to “שר החוץ – חוצפה ישראלית”

  1. דליה הגיב:

    שני השרים הללו לא מתפקדים באמת. הם גם לא חושבים שהם צריכים לתפקד. נראה לי שהם גם לא כל כך יודעים לתפקד. תחומים רבים במדינה מידרדרים מדחי אל דחי בשל התנהלותם הפופוליסטית.

Leave a Reply