חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מתפקדי מפלגת העבודה, פואד בן אליעזר לא דואג לדורות הבאים

נושאים בריאות ואיכות סביבה ב 2.12.08 6:02

משרד התשתיות, בכהונתו של פואד בן אליעזר, לא טיפל בנושא משבר המים, זיהום אוויר ואנרגיה עצמאית. אלון מנשה, חבר מפלגת העבודה, קורא לכל מתפקדיה לא להצביע לפואד בן אליעזר בפריימריס מחר

הפריימריס מתקרבים, ואפילו השריונים בוטלו. אבל האם באמת הכל פתוח? או שלמעשה התוצאות כבר ידועות מראש?

מכתב זה נועד להביא לידיעתכם מספר נקודות למחשבה בבואכם לבחור, לפחות לידיעת אלה שמפעילים מערך רחב של שיקולים אובייקטיבים בבואם לנצל את כוח הבחירה שלהם בתוך המפלגה.

השר בנימין בן אליעזר פעל בעבר רבות למען בטחונה של מדינת ישראל. האם הוא עושה זאת גם היום?

בטחון המדינה לא נבחן רק ביכולתה הצבאית, בכשירות צה"ל או בעמידתה מול אויבים מבית ומבחוץ. בטחון ישראל תלוי גם ביכולתה לספק לדורות הבאים את הצרכים הבסיסיים ביותר: מים נקיים לשתייה, אוויר נקי ולא מזוהם, אנרגיה ממקורות עצמאיים ובלתי מתכלים. פעילותו של בן אליעזר בכל התחומים האלה הוכיחה כי הוא אינו מפעיל שיקולים של דאגה לדורות הבאים בתחומים אלה.

תחת כהונתו במשרד התשתיות, הגיע משק המים למשבר שלא היה כמותו מעולם, חרף המלצות ועדה פרלמנטרית שהתריעה כבר לפני 6 שנים על העומד לבוא והגישה מסקנות ישומיות לביצוע. ומה עושה המשרד? מקים ועדת חקירה ממלכתית, שתעלה למשלם המיסים הרבה מאוד כסף רק כדי להגיע לאותן המסקנות? רק כדי למצוא שעיר לעזאזל לתלות בו את ההתנהלות החלמאית של ממשלת ישראל במשך שנים?

רק לאחרונה הודיע המשרד להגנת הסביבה כי עד שנת 2025 צפויות פליטות גזי החממה לעלות ב-63 אחוזים. על רקע התחזית העגומה הזו, בן אליעזר בחר שלא לקדם את הצעת החוק לקיזוז גזי החממה שהועלתה לאחרונה בכנסת. זאת ועוד, בן אליעזר הוא היוזם והמקדם העיקרי של בניית תחנת כח פחמית נוספת באשקלון. תחנה זו לבדה צפויה לעלות למשק הישראלי מליארדי שקלים, ולתרום לעלייה של עשרה אחוזים בפליטות גזי החממה! זאת כמובן מבלי להזכיר את הנזק הבריאותי לתושבי האזור, ואת עומס עלויות התחלואה על המשק, שגם הן כמובן יפלו על משלם המיסים. לפני כשבוע הודיע משרד התשתיות על קידום תוכנית חסכון. היוזמה מבורכת, אך כרגיל מדובר במעט מידי ומאוחר מידי! מדוע חברות ישראליות מובילות את מהפכת האנרגיה הירוקה בכל העולם – רק לא אצלנו?

גם את חוק אוויר נקי, שעבר לפני כחצי שנה את הקריאה הסופית בכנסת לאחר דרך ארוכה של למעלה משלוש שנים, ניסה פואד לטרפד, אי שם בשנת 2005, בטענה שהחוק מאיים על יכולת השליטה של משרד התשתיות.

כל אלה הן דוגמאות מעטות מעשייתו של בן אליעזר. בפעילותו הוכיח בן אליעזר שוב ושוב שהוא מקובע ומיושן, ושעקרונות של שמירה על בריאות התושבים וילדיהם לא עומדים לנגד עיניו.

אנא חישבו על כל זאת בבואכם להצביע, והעבירו את המידע לאנשים נוספים.

אלון מנשה, עתידים

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. עידן דורפמן :

  מעניין באמת מי יצביע לפואד הזה.

 2. א :

  פתאום זה נהיה באופנה לרדת על פואד, אחרי שאף אחד מבכירי המפלגה לא העז אף פעם להתעסק איתו ולשבור את כוחו.

  לא פרץ בנושא סיכול יוזמתו להעלאת שכר מינימום (פואד פעל כשליח של אולמרט והירשזון להוריד את פרץ מהעץ), לא יחימוביץ' בעניין הפרטת חברת חשמל ולא עמי אילון עם הפרשיות המסריחות בבחירות מול ברק.

  אכן, איזה מזל שיש משמרת צעירה.

  אבל מי שרוצה לטפל בפואדיזם במפלגת העבודה צריך לזכור: יצחק הרצוג זה פואד האשכנזי.

  אותה שועלות פוליטית ומלים נחמדות, אותה מסורת של הדלפה לעיתונאים (לכן הם מפרגנים לו) כולל רכילות ותככנות בשם "בכירים במפלגת העבודה" והחמור מכל – במסווה של "חמלה" – פעולה להפרטת שירותים חברתיים לידי עמותות.

  מיקום גבוה של הרצוג ברשימה יהווה אינדיקציה לכך שמפלגת העבודה לא באמת מאמינה בס"ד ולא באמת רוצה להשתנות.

  נ"ב: עצה טכנית – כדי "לחסל" פוליטית חובה לסמן רשימה של שמונה מועמדים ברשימה הארצית, לא מספיק לסמן רק את חמשת הטובים ביותר, וגם לא את שבעת המומלצים שדחפו לכם ליד לפני שהמספר הועלה ל-8 כדי להקל על פואד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.