חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יש עתיד – הנאמנות של עדי קול ליאיר לפיד

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 13.03.14 2:25

יאיר לפיד יוכל לספר שהביא לשוויון בנטל, ליברמן יספר שהביא משילות, בנט יספר שיכריח כל ממשלה לערוך משאל עם על הסדרים מדיניים. ואת? תספרי שהיית נאמנה? מכתב פתוח לח"כ עדי קול
מאת: אלמוג בהרCallLapid

עדי קול, מה את תספרי

עדי שלום, אני לא מכיר אותך אישית, אבל מהוויקיפדיה שלך עולה שאת אדם עם כוונות טובות שעשה לא מעט לפני שהגיע לכנסת – הקמת את "מרכז ברירה", את "אוניברסיטה בעם", יצרת תוכנית לימודים בשם "דיני רחוב", היית רכזת השדולה לשלום הילד בכנסת, ועזרת לחברת הכנסת תמר גוז'נסקי שהיתה יושב ראש השדולה. את מספרת בסטטוס בפייסבוק לפני מספר שעות: "היום אצביע בעד חוק המשילות. למרות שאינני מסכימה איתו. ואני בטח לא חושבת שיוביל ליותר משילות". ביושר את מספרת את הסיבה שתצביעי בעד החוק: "חשוב לי לומר אם כן כי הבעד שלי לא יהיה בעד החוק אלא בעד יאיר לפיד. וזו למעשה תהיה הפעם השלישית שאני עושה כן".

את ודאי מבינה שאין לרובנו האזרחים ציפיות גבוהות מחברי הכנסת, ובגדול רובנו חושבים שרוב חברי הכנסת משקרים לציבור, דואגים לעצמם, מתמחים בעסקנות קטנה, מלאים באגו – וחלק לא קטן מהם אף מושחת ממש ופועל בשירות בעלי הון, ובדרך מרוויח הרבה כסף.

דווקא בשל כך ממך יש לאנשים לכאורה ציפיות. את לא היית עסקנית פוליטית במפלגה לאורך שנים שנשחקה מן הצורך לעשות קומבינות קטנות וגדולות. החיים הפוליטיים לא השחיתו אותך בהדרגה לאורך עשרות שנים של התחככות בכוח ובעושר. לא היית צריכה לגייס מיליונרים שיתרמו לפריימריס שלך. את אישה ישרה שיום אחד יאיר לפיד, או איש מטעמו, פנה אלייך והציע לך להיות מועמדת ברשימת יש עתיד, ואת מעידה על כך ביושר: "יאיר 'הצביע' בעדי בלי שנכיר. לא הייתי בין חבריו, מקורביו, או שותפיו לאימוני הכושר (לצערי הרב). אלא סתם אחת עם חלום אמיתי לשנות את העולם".

להמשך קריאה ב"העוקץ"

וגם בבלוגים של כתבי הארץ טלי חרותי סובר ואורי משגב

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. דליה :

    אורי משגב במאמר דעה בהארץ כותב על סיבוב הפרסה של עופר שלח ועל ההשפלה "הצפון קוריאנית" כלפי עדי קול. משגב צודק.
    התנהלות זו מסיגה את הדמוקרטיה שנים אחורה. יאיר לפיד, עופר שלח מרשים לעצמם לנהוג באופן לא דמוקרטי, שלא לומר גרוע מכך. עדי קול מקבלת את הדין הלא דמוקרטי הזה.

  2. דליה :

    והנה הקישור למאמר של אורי משגב http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2269010

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.