חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האופוזיציה בכנסת חלופית, מחרימים את דיוני המליאה

נושאים דעות, חדשות, פוליטי ב 10.03.14 14:21

נוכח המהלך האנטי דמוקרטי – הקנוניה של הממשלה – להעביר בכנסת את שלושת חוקי המחמד של מרכיביה הראשיים, החליטו ראשי מפלגות האופוזיציה לפרוש מדיוני המליאה ולקיים מושב חילופי.  ח"כ ד"ר דב חנין מזכיר שזה כבר קרה בעבר… באיטליה, לקראת מיסוד הדיקטטורה של מוסוליני

alternativeknesset

יצחק (בוז'י) הרצוג
היום פתחנו את הקרב על הדמוקרטיה הישראלית, על החברה הישראלית, על הדרך שבה צריכות להתקבל החלטות שמשפיעות על כל אחד מאיתנו: בדיאלוג, בשיתוף פעולה, בהסכמה, גם בין אנשים וגופים שנמצאים בקצוות של הקשת הפוליטית.
אנחנו, חברי האופוזיציה, יהודים, ערבים, חילוניים וחרדים התאחדנו מול חקיקה אנטי דמוקרטית. די לנו בהסתה של קבוצה אחת נגד הקבוצה השנייה, די לנו בשלילת האחר.
שנה מתחילת כהונתה נכשלה הממשלה בכל אשר עשתה והדרך שלה לסמא את עיני הציבור היא על ידי שיסוי של קבוצות אלה באלה. אנחנו נחושים לנהל את המאבק הזה, אבל כבר השגנו אחדות שלא נראתה בכנסת בשנים האחרונות. עד שראש הממשלה יתעשת ויפסיק לפעול מתוך פחד ומתוך שיתוק. היום, הראינו לראש הממשלה שאנחנו יכולים. ואם הוא לא יוכל, אנחנו נחליף אותו, כי לציבור הישראלי מגיעה הנהגה טובה יותר, משתפת יותר, מאוחדת, כזאת שיכולה.
Herzobandkabel
דב חנין Dov Khenin
זה היה אירוע חסר תקדים בהיסטוריה של הכנסת אבל לא בהיסטוריה של הפרלמנטים בעולם. האופוזיציה פרשה היום מהמליאה כדי לקיים מליאה אלטרנטיבית שבה דיברנו על הגנת הדמוקרטיה מפני האיומים הקשים עליה מצד ברית הבריונים.

בכנס הזכרתי את התקדים ההיסטורי למה שעשינו היום: ב-1924 פרשו חברי הפרלמנט הדמוקרטים מהפרלמנט האיטלקי והשאירו את מוסוליני וחבריו לבד.
אנחנו עדיין איננו שם. המהלך שלנו היום היה קריאת אזהרה. אם לא נתגייס היום להגנת הדמוקרטיה, להגנת כללי העבודה בכנסת, להגנת המיעוטים בחברה – לא תישאר דמוקרטיה להגן עלינו.

 

אולם המליאה ריק – הכנסת החילופית, זו של האופוזיציה – מלאה

Emptyknesset20140310

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

3 תגובות

 1. דליה :

  נקווה שהקואליציה תיקח לתשומת ליבה איתותי אזהרה אלה, ולתת ביטוי בכנסת גם לדעות אחרות. אם לא כן, אנחנו מידרדרים בדרך ל"דמוקרטיה" נוסח רוסיה.

 2. לקסי :

  איטליה של מוסוליני, דליה

  ברוסיה זה עובד אחרת, פשוט יורים בעיתונאים.
  כעורכת ב"עבודה שחורה" תתחילי להיזהר, הכיני דירת מקלט!!!

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אם הייתי חלק מהקהילה הריפורמית בארה"ב הייתי מה שהיה עולה בדעתי הוא דווקא ברכט.

  ועוד הנתניהו הזה רוצה הכרה במדינה יהודית.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.