חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הפרטה בחינוך – משרד החינוך מפריט את חוזרי מנכ"ל

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 4.03.14 1:11

התקנות שקובע משרד החינוך מקובצות בחוזרי מנכ"ל שהוא מפרסם מעת לעת. רשומה זו מהבלוג של שאול אמסטרדמסקי מבשרת כי הוצא מכרז  לחברות פרטיות שיכתבו את חוזרי המנכ"ל

 

מכרזי ליבה

[drop_caps]1 משרד החינוך הוא אחד ממשרדי הממשלה המופרטים ביותר. חברות פרטיות בודקות עבורו את בחינות הבגרות, חברות פרטיות מעניקות רשיונות לבתי ספר עצמאיים, חברות פרטיות מנהלות את המכינות הקדם-אקדמיות, מנהלות את הנסיעות לפולין למצעד החיים, מארגנות את מפעל השאלת ספרי הלימוד, מחלקות ארוחות חמות לתלמידים בבתי ספר שלומדים ביום לימודים ארוך (חברות פרטיות אחרות מפקחות על החברות הפרטיות שמחלקות את הארוחות), מפעילות את מערך השירות הפסיכולוגי, את הפרויקט למניעת נשירה, פרויקטים לטיפול בנוער מנותק, מפעילות את האולפנים ללימוד עברית, את מערך החינוך למבוגרים, מתפעלות את מתנדבי השירות הלאומי, יוצרות תוכניות לאפלייה מתקנת במגזר הערבי, מארגנות סמינרים בנושאי זהות יהודית-ציונית ואפילו מחלקות מלגות לסטודנטים. באמת, אני לא משוכנע מה נותר למשרד החינוך לעשות.
והנה, מסתבר שמשרד החינוך מצליח לשבור גם את השיאים של עצמו. במסגרת מכרז חדש שפרסם לפני חודש, מכרז מספר 4/1.2014, משרד החינוך למעשה הודיע שהוא מחפש חברה פרטית שתכתוב עבורו את חוזרי מנכ"ל המשרד. כן, מה ששמעתם.
[/drop_caps]

[drop_caps]2 חוזרי מנכ"ל משרד החינוך הם האופן שבו משרד החינוך, בדומה למשרד הבריאות, מוריד הנחיות לדרג השטח. למנהלי בתי הספר ולגורמים נוספים במערכת החינוך. כך הוא מגדיר נהלים לגבי הסעות תלמידים, לגבי קבלה של תלמידים לבתי ספר, לגבי תוכניות לימודים נוספות, ושלל נושאים אחרים. זוהי לב ליבה של העשייה של משרד החינוך. כך הוא מיישם את המדיניות שהוא מעצב. ועכשיו גם זה יוצא להפרטה, למרות שבמשרד החינוך יש מישהי שכל תפקידה הוא להיות המפקחת על חוזרי המנכ"ל.
מה בדיוק מנסה משרד החינוך להשיג במכרז הזה? "מהות המכרז הינה כתיבה של הוראות חדשות וטיוב מאגר ההוראות הקיים", כותבים במכרז אנשי משרד החינוך. ואיך זה אמור לעבוד? "המפקחת תקבע לקבלן את הנושאים בהם ייכתבו הוראות מנכ"ל, סדר כתיבתם עפ"י סדרי עדיפויות ודחיפות וכן את המועד האחרון להגשת התוצרים, לקראת פרסום ההוראות", נכתב במכרז.
כל הסיפור הזה אמור לעבוד בשני מסלולים. במסלול הראשון, החברה הפרטית – הקבלן – תכתוב חוזרי מנכ"ל חדשים על בסיס צרכים חדשים של משרד החינוך. במסלול השני, החברה הפרטית תמיין את כל החוזרים הקיימים (במשך השנים הצטברו מאות חוזרים), תקטלג אותם, תסרוק אותם ותבנה עבור משרד החינוך מאגר מידע של חוזרי מנכ"ל.

להמשך קריאה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. דליה :

    יוזמת פירון להפרטת חוזרי המנכ"ל היא העדות הנחרצת ביותר ליחסו לחינוך, או ליתר דיוק לחוסר יחסו לחינוך. החינוך לדידו משאב כלכלי שצריך להפריט. איכות החינוך לא חשובה. שלא יספר לנו שחשיבות החינוך עומדת לנגד עיניו. מה שחשוב לו זו הפרטת החינוך.

  2. ק. טוכולסקי :

    הממשלה הזו תפריט הכל אז החינוך שגם כך כבר מופרט בצורה הולכת וגוברת ימשיך להיות מופרט. ככה זה בממשלת ביבי השלישית מגשימים את כל פנטזיות העבר.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.