חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

האם ועדת גרמן תחזק את הרפואה הציבורית?

נושאים בריאות ואיכות סביבה, רווחה ושירותים חברתיים ב 2.03.14 0:27

הזירה הציבורית נגד הפרטת מערכת הבריאות הציבורית רותחת. במוצ"ש נערכה הפגנה. ביום שלישי ייערך כנס. האם ועדת גרמן תחזק את הרפואה הציבורית? מה אומרים על כך ארגוני זכויות האדם?

הרפואה הציבורית בישראל מתייבשת! כמו שירותים ציבוריים אחרים היא סובלת ממחסור חמור שמשאיר את ישראל רחוק מאחור מול מדינות אחרות במערב. קיים מחסור של מאות רבות של מיטות אישפוז, מחסור בתקנים של אחיות ורופאים, מדי חורף מדווחים בתי החולים על תפוסה של מעל מאה אחוז. בחורפים האחרונים הודיעו בתי חולים שונים שלא להפנות אליהם יותר חולים מתוך חסר יכולת להיענות לצורכיהם. בעוד הצפיפות בבתי החולים במרכז הארץ חמורה, בפריפריה המצב גרוע עוד יותר. אזרחי ישראל מוצאים את עצמם חסרי אונים מול מערכת שלא מספקת להם שירותים מתאימים ונאלצים לשלם מחירים גבוהים על רפואה פרטית. )הודעה של צוות אג'נדה, השדרה, עורו)

בשבועות הקרובים יש לנו הזדמנות היסטורית לעצור את התדרדרות מערכת הבריאות הציבורית. יעל גרמן, שרת הבריאות, מינתה "ועדה לחיזוק הרפואה הציבורית בישראל".
אמרה "חיזוק", אך יש חשש גדול שהיא לא תעמוד בפרץ ותמכור את הבריאות שלנו לתאגידים ולרפואה הפרטית. אמרה "חיזוק", ויש בידיה ההזדמנות אמיתית: להחזיר למערכת הציבורית 3 מתוך 7 מיליארד הש"ח שאנו נאלצים לשלם היום על רפואה פרטית.  (מתוך אתר המאבק בעד רפואה ציבורית)

 במוצ"ש 1 במרץ התקיימה הפגנה בעד חיזוקה של הרפואה הציבורית ונגד הפרטתה.

20140301_193843

ביום שלישי 4 במרץ ייערך בכנסת כנס שנושאו ההגנה על הרפואה הציבורית בישראל.

כנס בריאות שלי

 ועדת גרמן נדרשת לסוגיית ריקונה של מערכת הבריאות הציבורית ממשאביה לטובת השירותים הפרטיים אך תשומת הלב מתמקדת בעיקר בשאלה הנקודתית אך הקריטית האם לאפשר הכנסת שר"פ לבתי החולים הציבוריים.

תומכי השר"פ מעלים כמה וכמה טיעונים כדי להצדיק את עמדתם בעד המשך הערבוב בין הפרטי לציבורי בתוך המערכת הציבורית: הם טוענים כי כך יוצא בית החולים הציבורי נשכר שכן כסף מהביטוח המשלים/פרטי זורם אליו וכי כיום, בבתי החולים בהם השר"פ אסור, "בורחים" רופאים/ות, חולים/ות ומשאבים החוצה, אל בתי החולים הפרטיים.

אנו מתנגדים בתוקף לנימוקים אלו וכופרים בתפיסה לפיה השר"פ ההרסני והמשך העלייה המתמדת בהוצאת משקי הבית על ביטוחים משלימים ופרטיים הם הפתרון

לקריאת נייר העמדה של האגודה לזכויות האזרח ורופאים לזכויות אדם

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. בין ביה"ח למרפאה הפרטית :

    קיים עולם מלא

    .

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.