חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ענת שניידר מציגה את מועמדותה לראשות ארגון המורים

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 20.02.14 0:02

ענת שניידר, מורה למתמטיקה ולמחשבים מזה 33 שנה, הציגה מועמדותה לראשות ארגון המורים בבחירות המתנהלות בימים אלה בארגון המורים. דליה בלומנפלד מספרת על פועלה

 ענת שניידר, מורה למתמטיקה ולמחשבים מזה 33 שנה, הציגה מועמדותה לראשות ארגון המורים בבחירות המתנהלות בימים אלה בארגון המורים. היא מכהנת מ-2008 כמזכירת סניף השרון בארגון המורים וחברה במועצת הארגון מאז 2010. המועמדים האחרים הם רן ארז המכהן זה 17 שנה כיו"ר ארגון המורים, לאחר שזכה ברוב של למעלה מ-66% של חברי מועצת הארגון. הוא מכהן כבר חמש קדנציות ומעוניין בקדנציה שישית. מועמדים נוספים הם שלמה וינברג, מורה מחיפה ויצחק צויזנר מורה מתל-אביב.

ענת שניידר הייתה חברה בהסתדרות המורים עד שהודחה על ידי יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים ב-2008 בשל מאבקה נגד החלת הסכם אופק חדש שלו התנגדה בשל הרעת תנאי העבודה של המורים. במסגרת המאבק שניהלה, הקימה אתר בשם "התעוררות". מורים רבים חברו אליה ותמכו במאבקה. מאבקה זכה לכותרות בתקשורת, והעלה על סדר היום את ההתנגדות הגורפת ל"אופק חדש". המאבק התנהל בתקופתה של יולי תמיר כשרת החינוך. לולא מאבקה של ענת שניידר, ההסכם היה נחתם בשקט ובהבנה ש"אופק חדש" הוא רפורמה המשפרת את מצב החינוך. מאבקה חסר הפשרות שפורסם בראשיתו באתר אינטרנט ובהמשך באמצעי התקשורת הראשיים, העיד על נחישותה במאבק. הסתדרות המורים פעלה נגדה  באמצעות הגשת שלוש תביעות דיבה על סך כולל של 800.000 ₪. משרד החינוך זימן אותה לשימוע על המרדת מורים, אך ביטל זאת בעקבות פרסום על כך בעיתון הארץ. מכתב ששלח עורך דינה של שניידר למשרד החינוך קבל על ניסיונות השתקה אלה שהם בניגוד לחופש הביטוי.

במאבקה נגד "אופק חדש" חברה ענת שניידר לארגון המורים ושיתפה פעולה עם רן ארז יו"ר ארגון המורים במטרה לצרף את מורי חטיבות הביניים לארגון המורים כדי להימנע מהצטרפות ל"אופק חדש". המאבק על מורי חטיבות הביניים התנהל בבית-המשפט. הארגון עדיין לא זכה ביציגות על חטיבות הביניים למרות שרוב מורי חטיבות הביניים חברים בארגון המורים.

באתר הפייסבוק שהקימה ענת שניידר הודיעה לחברי הארגון על החלטתה להתמודד על ראשות הארגון:

אני מכהנת כמזכירת סניף השרון בארגון המורים.
החלטתי להתמודד מול רן ארז על תפקיד יו״ר הנהלת ארגון המורים. ההחלטה קשה, אני יודעת שיתחילו לנגח אותי, ואני יודעת שאני לוקחת סיכון.
לאחר חמש קדנציות של רן ארז, לקראת ההכרעה מי יוביל את הארגון, ההתנהלות במערכת הבחירות עד כה, המעוררת זעם בחדרי המורים והלחצים שהופעלו עלי, החלטתי להיענות לפניות מצד מורים ומנהלים מרחבי הארץ ולהעמיד את מועמדותי לראשות הארגון. אחרי 5 קדנציות של רן ארז אני חושבת, שמגיעה למורים הנהגה חדשה, רעננה ונחושה . ויש כאן הזדמנות לחולל שינוי אמיתי בארגון המורים.
כל מורה יודע שהגיע הזמן לשינוי גם בארגון המורים. הארגון זקוק לרוח חדשה. המורים ראויים להנהגה רעננה שתגן על זכויותיהם בצורה אחראית ונחושה. לרן ארז יש זכויות בפעילות למען המורים אבל שש קדנציות הם בהחלט יותר מדי.
ארגון מורים זה לא סידור עבודה גם אחרי הפרישה ומשרה לכל החיים. הפגיעה במעמד המורה ובתנאי העבודה, הפגיעה בשכר המורה והורדת ערך שעת העבודה, הכישלון בתכנית 'עוז לתמורה׳ וההבטחות שלא קוימו, מחייבים לחולל שינוי בארגון. אני נענית לאתגר בנפש חפצה.

אתמול שלחתי לכל חברי המועצה הנוכחיים הודעה זו:

שלום לכולם,

לאחר פניות ושיחות עם מנהלים, מורים וחברי המועצה החלטתי להגיש את מועמדותי לתפקיד יו"ר ארגון המורים. רן ארז יו״ר ההנהלה הנוכחי שהוביל את הארגון יש זכויות רבות וכולנו מודים לו על תרומתו. יחד עם זאת הנהגת המורים אינה לכל החיים. 6 קדנציות לא נהוגות בשום הנהגה וגוף דמוקרטי ראוי. יש לחולל שינוי וריענון של ארגון המורים. ניפרד בצורה מכובדת ממר ארז ותיבחר הנהגה חדשה, רעננה שתבטיח הגנה על זכויות המורים בנחישות, בתקיפות ובעיקר בשקיפות. למורים מגיע יותר. הרבה יותר. יותר זכויות, יותר מנהיגות ורוח גבית. וחשוב לא פחות מינהל תקין וקביעת סדר עדיפויות חדש. אני פונה לכל אחד ואחת מכם להצטרף לדרך החדשה ולחולל את השינוי המתבקש בארגון.
כולנו נודה לרן וניפרד ממנו בצורה מכובדת .

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , ,

45 תגובות

 1. חמוד :

  מספר שאלות

  א. גברת שניידר פרצה לתודעה הציבורית כמתנגדת החריפה ביותר לרפורמת אופק חדש . וכשנחתמה רפורמת עוז לתמורה שהיא הרבה יותר גרועה מאופק , לא שמענו ממנה ולו ציוץ אחד קטן נגד הרפורמה .
  ב. כשנכנסה למועצת הארגון בקדנציה האחרונה , נשאה את דגל ההתנגדות לרפורמה . וכאשר נציג רוח חדשה מר דודי פרידמן נכשל בלהיבחר למועצה , נמנעה גב' שניידר מלהציג את מועמדותה מול רן ארז והוא נבחר כמועמד יחיד .
  ג. רוח הדברים בהודעתה , נשמעים כאילו היא נגררה בעל כורחה להתמודדות , וכאילו מתנצלת מרן ארז על עצם ההתמודדות מולו .
  ד. תואיל גב' שניידר ותודיע ברבים מהי האג'נדה שלה , ומה היא הולכת לעשות .
  ה. כנראה בבחירות האלה , רב הנסתר על הגלוי .
  ו. אין לי מועמד מועדף , והציפייה מהרבה מורים בשטח היא להחליף את רן ארז . אז איך גב' שניידר עם המועמדים האחרים מפזרים כוחות ביניהם ובכך סוללים את בחירתו של מר ארז מחדש . צריכים מועמד מוסכם אחד .
  מכל מקום אני מאחל לגב' שניידר בהצלחה , ותקוותי היא שלא נקבל רן ארז בשינוי האדרת .

 2. שושי פולטין :

  ענת בהצלחה!

  אני בטוחה שתשכילי לנתב את דרכיך דרכנו בדרך הנכונה.

 3. שושי פולטין :

  "האשה שרוצה להדיח את רן ארז"
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/555/115.html?hp=1&cat=402&loc=13

 4. ziv :

  לחמוד.

  לגבי הסעיף האחרון שלך:
  כדי שרן ארז יבחר הוא צריך 66% תמיכה.
  ברגע שהוא לא מקבל 66% הוא לא יהיה יו"ר ארגון המורים. נקודה.
  זה לא משנה אם יעמוד מולו מועמד אחד או עשרה.
  להפך, דווקא אם יהיו מולו כמה מועמדים, כל אחד יוכל לנגוס ממנו טיפה ואולי ביחד הוא לא יגיע לסך הנכסף.
  ראה מה קרה לליכוד וישראל ביתנו בבחירות האחרונות בגלל האיחוד. יש אנשים תומכי ישראל ביתנו שלא מוכנים לשים ביבי בקלפי ויש תומכי ליכוד שלא מוכנים לתמוך במועמדים של ליברמן – התוצאה נמצאת במספר המנדטים שלהם ביחד בכנסת.

 5. לא אמינה :

  גברת שניידר הצביעה בעד "עוז לתמורה" ועכשיו טוענת שהיא מתנגדת לרפורמה

  האשה הזאת לא אמינה.

 6. אמינה :

  באיזה פורום הצביעה שניידר בעד "עוז לתמורה"? האם הייתה הצבעה על כך? בתור מזכירת סניף וחברה בארגון המורים, כאשר היו"ר החליט לחתום על "עוז לתמורה" היא קיבלה את הדין, אך זה לא אומר שהסכימה לחתימה. היא לא הסכימה לחתימה והתנגדה להצטרפות ל"עוז לתמורה". ענת שניידר נאמנה ואמינה.

 7. חיים :

  גם ברכה מציאל נהגה באותה שיטה והתוצאה ידועה

 8. חיים :

  אין לך סיכוי מול רן ארז
  את לא יכולה ולא מסוגלת למלא את התפקיד

 9. אמנון :

  ענת שניידר היא רודפת שררה שלא עשתה דבר למען המורים

  מה ענת שניידר עשתה למען המורים ולמה היא טובה יותר מאיציק צויזנר שהוא גם ד"ר וגם נלחם על שלו??!!

  ענת שניידר לא עשתה כלום מלבד לדאוג לעצמה לכיבודים.

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ענת שניידר פעילה אמיתית ואמיצה למען המורים

  ענת שניידר נאבקה באומץ נגד אופק חדש באופן ציבורי, ונאבקה נגד עוז לתמורה בתוך הארגון. היא טובה למנהיגות. זה לא אומר שהמועמדים האחרים אינם טובים. אבל לומר ששניידר לא עשתה מלבד לדאוג לעצמה לכיבודים, זה לא נכון. זו השמצה לשמה.

 11. פוליטיקאית מקצועית :

  ענת שניידר מומחית בישיבה בבתי קפה

  מה ענת שניידר עשתה בחייה מלבד פוליטיקה??
  היא בכלל לא מתקרבת לרמה של צויזנר.

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ענת שניידר מנהיגה ראויה, הגונה וחרוצה

  מה ההשמצות האלה? ענת שניידר היא אשה חרוצה, מורה טובה, מזכירת סניף איכותית ופעילה חברתית רצינית המעוניינת בטובת המורים

 13. לא אמינה :

  "ענת שניידר קיבלה את הדין" - מתאים לפוליטיקאים מקצועיים ונכלוליים

  זו לא בשורה.
  מה זאת אומרת שענת שניידר "קיבלה את הדין" על "עוז לתמורה" שעכשיו היא יוצאת נגדו.
  איפה מצוינת התנגדות שלה לרפורמה??
  למה לשקר לחברים??

 14. חמוד :

  ל ziv

  לפי תקנון ארגון המורים , היו"ר חייב לקבל 66% החל מהקדנציה השלישית . היות ובבחירות האחרונות הוא נבחר לקדנציה החמישית אז זה היה תנאי גם אז , מה שמגדיל את תחושת הפספוס בכך שגברת שניידר לא התמודדה מול ארז אז .
  אני עדיין חושש מהקרבה היתרה של שניידר עם ארז .
  שאלה מתבקשת : האם הובטח לה משהו ע"י ארז אז כדי שלא תתמודד . והאם העסקה קשורה לבחירות של היום ???
  זכותנו לקבל שינוי משמעותי בהחלפת ארז . לא רוצים להחליף רק את האדרת .
  הערה נוספת : עדיין מבקש לדעת את עמדותיה של שניידר לגבי כל הסוגיות שבגינן תקפנו את ארז .

 15. אפרת גוש :

  התגובות מוכיחות שרן ארז ואנשיו בהיסטריה

  ההשמצות הרדודות, מוכיחות שרן ארז ואנשיו בהיסטריה. הם יודעים שלענת שניידר יש קבלות, כמזכירת סניף, כלוחמת ומנהיגה. וסרמן לא הצליח להכניע אותה, לא בתפקידים שהיציע לה ולא בתביעות דיבה. היא נאבקה כלביאה באופק חדש.
  בפעם הראשונה רן ארז בלחץ. הוא יודע שהתמיכה בענת שניידר היא ארצית.
  למשמיצים החוששים מפנינו, שלא נצביע עבורם, קצת חומר קריאה על מי שתנהיג את ארגון המורים ותחזיר את הכבוד האבוד של לארגון ולמורים.

  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1450349

  ותגובה של ענת שניידר בעבודה שחורה
  http://www.blacklabor.org/?p=2937#comment-17784

 16. אמנון :

  ענת שניידר, את חצופה ומתנהלת כפוליטיקאית מלוכלכת כשאת לא סופרת את איציק צויזנר

  את בכלל לא מתקרבת לרמה של איציק.
  במקום לשלוח פה את האנשים לתגובות שלך לכתבות, תראי משהו שעשית.
  לא דיבורים, עשייה.
  לא ישיבה בבתי קפה, עשייה.

  ההתנהלות שלך כאילו את המועמדת היחידה מראה על האופי הרע שלך, זה שמשמיץ בחדרים סגורים ואומר שלמועמד שעשה הרבה יותר ממך למען החינוך בישראל, אין סיכוי.

  תתביישי על ההתנהלות המלוכלכת והרעה שלך!

 17. חמוד :

  לאפרת גוש

  קיימות שתי ענת שניידר . אחת מלפני 2011 ואליה אני מתגעגע והשנייה אחרי 2011 עת נבחרה להנהלת סניף השרון . בקישור שאת נתת זה ענת שניידר הראשונה ואת זה אני מכיר טוב . נראה אותך מביאה משהו מעמדות הגב' שניידר השניה .

 18. ד"ר יצחק צויזנר :

  מספיק עם ההשמצות.
  אף אחד לא יצליח לסכסך בין המורים שהציגו את מועמדותם.
  אנו נחושים להחליף את היו"ר הנצחי שהפך את המורים לעבדים.
  הפעם זה מאבק על עצם קיומו של הארגון בו אני חבר כ 40 שנה ונאבק עם האחרים רק למען המורים בהתנדבות.למרות כל הקשיים של המתמודדים שעד כה הכריזו על מועמדותם , ענת שניידר ,שלמה וינברג ואנכי, אנו נאבקים בכל האמצעים הדמוקרטיים העומדים לרשותינו וחדורי אמונה להצליח ולהחזיר את המורים למקום בו הם ראויים להיות ולקפוץ מהספינה הטובעת שמוביל רן ארז אלי תהום.

 19. יעל :

  הפוסל במומו פוסל

  נתחיל מזה שענת לא משמיצה אף אחד, ענת טוענת ובצדק כי רן ארז מסיים קדנציה חמישית וזה די והותר. ולמי שלא יודע מאז כניסתה של ענת לתפקיד מזכירת סניף השרון, עברו מורים רבים ( בניהם אני) לארגון המורים, בזכותה!! ענת היא הדוגמא ל"נאה דורש נאה מקיים". תמיד זמינה, נגישה ופועלת למען טובת המורה. מורים רבים בחדר המורים, אמרו כי אם ענת תחליף את רן ארז, הם ללא ספק יעברו לארגון. לו יהי!!

 20. ורדה :

  תקשיבו טוב כל המלעיזים למיניהם!!! יש גבול לשקרים!!! אני חברת מועצה בארגון המורים והייתי עדת שמיעה וראייה להתנגדותה הנמרצת (!!!) של ענת שניידר לתכנית עוז לתמורה!!! צריך הרבה חוצפה לשקר כאן באתר קבל עם ועדה ולומר שענת שניידר לא צייצה כשהועלתה עוז לתמורה על השולחן. ענת על על הדוכן והביעה את מחאתה בצורה חד משמעית שאינה משתמעת לשתי פנים!!! לרשום על מזכירת סניף פעילה, נמרצת, זמינה בכל שעה ביום לכל מורה שאינה אמינה?! נו באמת!!! ענת שניידר לא רודפת כבוד היא נותנת כבוד, הרבה כבוד לרן ארז ולכן אני מניחה שהיא היססה אם להגיש מועמדות, אין פוליטיקה ואין התחכמויות

 21. ענת שניידר היא פוליטיקאית מקצועית :

  ענת שניידר גיבתה את "עוז לתמורה" כשישבה בתפקיד מזכירת סניף

  היא חלק מאותה גוורדיה מושחתת של פוליטיקאים שמנסים שנשכח מה עשו רק לפני יומיים.
  כשהמורים פנו אליה בנושא היא לא עשתה דבר.
  שענת שניידר תראה פעולה אחת שביצעה נגד "עוז לתמורה" שהיא פתאום יוצאת נגדה.
  נמאס מכך שמתייחסים למורים כאילו הם מטומטמים.

 22. שלמה ויינברג :

  ענת שיינדר מועמדת ראויה מאוד ליו"ר הנהלת הארגון

  שמי שלמה ויינברג,מורה במרכז חינוך ליאו באק בחיפה ובעבר כיהנתי כשש שנים כמזכיר סניף בארגון המורים.
  לפני כחודש ימים לערך הצגתי את מועמדתי ליו"ר הנהלת ארגון המורים. בפוליטיקה הישראלית אין זה מקובל שמועמד אחד מרעיף שבחים על מועמד אחר.
  אולם למקרא התגובות כאן, אינני יכול לומר שכבוד הוא לי להתמודד על תפקיד יו"ר מול ענת שיינדר. מאז שהתפטרתי הייתי אופוזיציה במועצה לרן ארז. איתי היתה זאת ענת שיינדר בהתנגדותה להחלטות מסוימות של ההנהלה
  אין שתי ענת שיינדר , זאת אותה ענת שנאבקה מול וסרמן וכעת מול רן ארז.
  ענת גילתה תמיד יושרה רבה, ידע רב בעבודת איגודים מקצועיים והיא זוכה להערכת רבבות מורים
  אני מקווה לנצח בבחירות אלה, אולם אם אפסיד לענת במרוץ על תפקיד היו"ר , אראה בכך נצחון

 23. חמוד :

  לד"ר צויזנר ולשלמה ולגב' שניידר

  מקבל בשמחה את ההתיחסויות של יצחק ושל שלמה לנכתב כאן . ומכבד מאוד את מה שכתבתם . אין מחלוקת שרובנו מעוניינים בהחלפתו של רן ארז , וכל אחד משלושתכם ראוי ומקובל על הרבה מורים . הבקשה שלי היא לא לאפשר למר רן ארז להרדים את המערכה . אני בטוח שהוא מפעיל לחצים אדירים באמצעות הפמלייה הנאמנה לו כדי להמשיך . אני מבקש מכם לערב יותר את התקשורת בכל מה שנעשה בבחירות האלה . ולפקח מקרוב על מעשיו של רן ארז .
  זה שאתם עוקבים אחרי הנכתב כאן , יפה . אבל תהיו בטוחים שלא מהכותבים כאן תבוא הצרה . אני רוצה שתעקבו אחרי הנעשה במקומות האחרים .
  אני מאחל לכולנו הצלחה .

 24. חמוד :

  שאלה למי שיודע

  מה תקנון הבחירות אומר במקרים הבאים :1) התמודדו ארבעה אנשים ואף אחד לא עבר את רף 40% . האם יהיה סיבוב שני בין שני הראשונים ?
  2) רן ארז לא עבר את 66% אבל הוא יצא ראשון מבין הארבעה . האם רף 66% יהיה תקף גם בסיבוב השני ?
  נ.ב.
  בשיעורי האזרחות מלמדים על כל מיני שיטות בחירות בארץ ובעולם . תארו לעצמכם מה יהיה ממוצע הציונים אילו נכניס לתוכנית הלימודים גם את שיטת בחירות ארגון המורים ? שאלה למחשבה .

 25. מירב כץ :

  אין תחליף לרן ארז

  עזר רבות ועדיין עוזר למוריןם בראשון לציון ובכל הארץ .
  לא יודעת מי זו ענת ומה עשתה למען המורים

 26. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  כל מועמדת או מועמדת עדיפים על פני רן ארז

  יושב ראש ששיקר במצח נחושה לציבור המורים, המתנהל בכוחניות, שהנהיג שיטות של דיקטטורה וטוטליטריות, איש שאינו ראוי להיות בכלל במערכת החינוך בשום מקום על פני היקום הזה, איש שהביא למורי ישראל תכנית שטנית הזויה ובכך דאג להביא להרס מעמד המורה בישראל, איש שלא הביא לשום הישג עבור מורי ישראל.
  בושה וחרפה שאיש כזה מייצג עשרות אלפי מורים בישראל וזאת בגלל שיטת בחירות המתאימה לימים השחורים של הדיקטטורות במזרח אירופה לשעבר.
  יש לבחור כל מועמד אחר ולומר למר ארז: בשם המורים-לך כבר הבית ועזוב אותנו במנוחה! הבאת עלינו רק בושות!
  לגבי הגברת שניידר, אין זה כלל בטוח שהיא טובה עבור המורים ולו בגלל העובדה שהיא החליפה פנים רבות במהלך העימות עם ארז. עדיף מישהו עם נסיון ואיש ישר כמו ד"ר צויזנר. אך אם היא תיבחר- היא עדיפה על פני ארז בכל מקרה.

 27. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  למורי ישראל: רן ארז נמצא בתפקיד בגללכם

  אתם אלה שאדישים לכל דבר. רובכם מורות שאינן טורחות אפילו לפתוח את תלוש המשכורת שלכן. כי הרבה מכן נשואות לבעלי אמצעים וזאת משכורת שניה שלכן אז מה זה חשוב כמה מרוויחים? העיקר שאתן מגיעות לעבודה על מנת לדבר על איזה לאקה קניתם אתמול ואיזה איפור תשימו מחר.
  לגבי כלל המורים בישראל זהו הציבור מזוכיסטי שנהנה כל פעם שמקבל מכות.
  ראו לדוגמא את ההסכם המטומטם ביותר שהונחת על מורי ישראל. במשפט קצר: אתם עובדים כמעט כפול ומקבלים פי שניים פחות כסף על כל הזכויות הנלוות לכך.ומהי התגובה שלכם: שתיקה רועמת. לא ראינו הפגנות נגד ההסכם, לא ראינו מעשים נגד ההסכם, לא ראינו התפטרות קולקטיבית, לא ראינו ראיונות התקשורת וכל הכח שלכם מתבטא בהוצאת קיטור כל כמה דקות פעם-פעמיים בשבוע בחדר המורים. אינטרנט ופייסבוק וכל דבר אחר דומה לא הביאו לשום שינוי והפיכה כי אתם חזקים בדיבורים.
  בעצם, רן ארז מתפוצץ מרוב צחוק בגלל האדישות שלכם. בסך הכל אתם כמו מריונטות ללא חשיבות כלשהי, למרות שהייתם אמורים להיות החלוץ שלפני המחנה המנהיג לשינויים ולהפיכות. אך לא, כי נראה שהמצב הנוכחי מאוד נוח לכם ולכן הנהנה העיקרי מן המצב הוא לא אחר מאשר רן ארז. המשיכו להיות כאלה כי רן ארז ימשיך לצחוק עליכם עוד הרבה זמן.זה מה שאתם רוצים וזה מה שתמשיכו לקבל.
  נב: גם אם ראש ארגון המורים יוחלף- המצב לא ישתנה כי איש לא יוכל לשנות את המנטליות שלכם.

 28. יעל :

  בהמשך לתגובה 27, בגדול צודק מאוד.

  מורי ישראל הוזהרו כבר בשנת 2011 מהכניסה לרפורמת "עוז לתמורה", וזאת בנייר העמדה "משמעת, אחריות ומנהיגות במערכת החינוך".
  אך האדישות ו"התמימות" של המורים ובעיקר המורות, אך לא רק הן, גרמו למצב הקשה שבו אנחנו נמצאים (ונמצאות).
  רצ"ב קישור לפרק של הרפורמות בנייר העמדה הנ"ל.

  http://www.kaye7.org.il/koren/d_-_harpormot_aopk_hdsh_veeoz_ltmora.pdf

 29. חמוד :

  מורי ומורות ישראל

  אני קובל על קביעתכם . שנים הורגלנו שהארגון מוביל את המאבקים נגד האוצר ומשרד החינוך . והנה פתאום ביום בהיר אחד , המורים מתבקשים להיאבק נגד הארגון המקצועי שלהם , וזה לא פשוט . זה טרנד חדש מבית היוצר של רן ארז .

 30. לחמוד :

  המורים לא נאבקים נגד הארגון שלהם, אלא על שליטתו הנצחית של רן ארז בארגון. זו לא דקטטורה מזרח אירופאית. זה איגוד מקצועי. היו"ר צריך להתחלף ולא להישאר בתפקיד 17 שנים. זה יותר מדי.

 31. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תגובה ל- 29 ראו את מאבק הרופאים

  תראו לי רופא אחד בבית חולים שמחתים שעון למרות שהאוצר מחייב אותם. המורים לא למדו כלום ממאבק האחיות או הרופאים. הם מתביינים וזאת הם יודעים לעשות הכי טוב.
  יו"ר הסתדרות הרופאים רעד מפחד כשחתם על ההסכם עם האוצר כי הוא ידע שהרופאים עלולים להעיף אותו ממשרתו. לעומת כל אלה, רן ארז יודע היטב עם מי יש לו עסק: עם קבוצת מורים ומורות שחזקים בדיבורים בלבד. נכון שהאיש ההזוי הזה לא הביא לשום שינוי אצל המורים אך השותפים שלו לענין הם המורים המזוכיסטים.
  יחי ההבדל הענק בין הרופאים השמים ללעג את נושא החתמת השעון לעומת ציבור המורים הפחדנים המחתימים כל בוקר שעון- כל אלה שנכנסו למלכודת האיומה ושמה" עז בתמורה לכלום".
  אכן זהו התקדים האמיתי: ארגון המורים שהיה מריך להנהיג מאבק של המורים נלחם בהם. זהו התקדים.ולא ההיפך.

 32. ענת שניידר :

  המורים שותפים למהפך ולהחלפת רן ארז

  הנסיון הנלוז להפריד ביני לבין שלמה ויינברג וד״ר צויזנר מועמדים ראויים ביותר, לא יצלח!!!
  אחרי 5 קדנציות של רן ארז. הגיע הזמן לשינוי. מגיע למורים מנהיג חדש, רענן ונחוש.
  ארגון מורים זה לא סידור עבודה גם אחרי הפרישה ומשרה לכל החיים. המורים ראויים להנהגה רעננה שתגן על זכויותיהם בצורה אחראית ונחושה.
  יחד נביא השינוי ההכרחי לארגון המורים.

 33. דליה :

  לתגובה 31
  מניין הקביעה המוחלטת הזו כי הרופאים אינם חותמים על שעון נוכחות. אני מכירה רופאים שחותמים על שעון נוכחות.
  לומר על רן ארז "הזוי" זה הזוי. ארז אינו הזוי. ארגון המורים אינו נלחם במורים. המורים אינם פחדנים. הבעיה היא פרוצדורלית. איך באמצעות פרוצדורת הבחירות ניתן למנוע את בחירת היו"ר לקדנציה שישית, כשידוע ששליטה במנגנון נותנת כוח לבעלי התפקידים המכהנים.

 34. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תגובה ל-33 המציאות שלי ושלך כנראה שונה

  ראשית, מהיכרות אישית עם הרבה מאוד מהם רופאי בתי חולים אינם מחתימים שעון ומי שעושה כך עושה זאת שלא בכפיה בניגוד להסכם שחל על המורים.
  שנית, ארגון המורים כבר מזמן אינו רלוונטי עבור מורי העל יסודיים בגלל מי שעומד בראש המתנהג בברוטליות כמו דיקטטור ואישית נתקלתי בו והטחתי בפניו את הדברים האלה אך לצערי האיש כוחני וגס רוח המצפצף על כולם.
  הבעיה אכן טמונה בציבור המורים שלא עשה ולא כלום למען עצמו ולמען שינוי בחוקה ואם רן ארז ראה שאותו ציבור מורכב ברובו המוחלט מפראיירים, הרי שהוא האחרון שימשיך לצחוק על המורים.
  לו ציבור המורים היה נוקט בצעד דרסטי כמו עזיבה המונית את הארגון או התפטרות קולקטיבית מן הארגון הדברים היו נראים אחרת. לו ציבור המורים היה יוצא בהפגנות ענק נגד רן ארז וכן היה נוקט במאבקים שונים בעזרת כלי התקשורת, החבר רן כבר מזמן היה בלתי רלוונטי. בשביתה האחרונה שהייתה, ואגב, שביתה שנחלה כישלון מוחלט, היו הרבה מורות שפתאום ריחמו על התלמידים שלהן שהיו צריכים לגשת לבחינות הבגרות ובגללן הארגון נאלץ להפסיק את השביתה. זאת עוד הוכחה שלא כל האשמה היא ברן ארז אלא בציבור המורים הפחדן. ולכן התוצאה היא רן ארז.
  ציבור המורים הוא ברובו מורכב מציבור בכייניות המקטרות במקרה הטובומי שחושב שהחלפתו תביא ישועה למורי ישראל טועה מסיבה פשוטה: המנטליות של המורים בלתי ניתנת להחלפה או לשינוי. ואם מחר יבוא מישהו אחר במקומו אין זה כלל בטוח שיהיה לו או לה גיבוי מן המורים בשטח. כמו ציפור שכלאו אותה למשך הרבה שנים בכלוב ועכשיו כשפותחים בפניה את הכלוב- היא מסרבת לצאת. זהו המצב העגום של מורי ישראל ומי שיכול לעזוב את המקצוע הנורא הזה עושה זאת. רק במחוז הצפוני -על פי מנהלת משרד החינוך- 120 מורים בעל- יסודי עזבו השנה את המערכת אחרי שנת ותק אחת. נראה שהמציאות הלמה בהם היטב ומיד הם הבינו מה פירוש להיות מורה בישראל.

 35. חמוד :

  לענת , שלמה , ד"ר צויזנר

  וכעת לאחר שכל אחד שפך את אשר על ליבו אני מבקש שתוסיפו את הנקודה הבאה לרשימת הנקודות שברצונכם להיאבק עליהם אם וכאשר :
  המצב דה היום הוא שאו אתה מצטרף לעוז לתמורה ומקבל תוספת שכר על משרה אחת – או – שאתה לא מצטרף ונשאר בעולם הישן ללא כל תוספת .
  אני מזכיר לכולם , כשיצאנו לשביתה הגדולה הייתה הסיסמה של רן ארז – להכפיל את שכר המורים .
  אני מדבר בשמי ובשם אלפי המורים שהחליטו לא להצטרף לרפורמה . לא מקובל עלינו להישאר בעולם הישן בלי אף תוספת שכר . לא לשם כך שבתנו .
  המשוואה הייתה צריכה להיות כך שתהייה תוספת שכר לכל המורים ואחר כך תהיה עוד תוספת עבור הרפורמה .
  זה שנותנים לי לבחור באיזה סוג עבודה אבחר – זה לא נחשב בחירה חופשית . כי זה לא הוגן להשאיר ציבור גדול של מורים – ובמיוחד הוותיקים – ללא כל תוספת שכר .
  השביתה הגדולה נצבעה בכשלון והגיע הזמן לתקן את העוול .

 36. שושי פולטין :

  מצטרפת לחמוד,
  יצא כאן מצב אבסורדי , אלו אשר נשארו בעולם הישן "מרוצים" על שלא התפתו להצטרף ואלו שהצטרפו לעוז מקטרים. אבל אלו שלא הצטרפו לא מקבלים שום תוספת. אז מה הואילו חכמים בתקנתם? לא הואילו(!), ואת זה יש לשנות. אם רן ארז לא רואה זאת אז מוטב שיפנה מקומו

 37. יפה :

  שניידר עודדה ולחצה עלינו להצטרף לעוז לתמורה.

  לא רק שענת שניידר כמזכירת סניף לא התנגדה מעולם ל"עוז לתמורה" אלא שהיא עודדה ולחצה על חדרי מורים וערים שלמות להצטרף לרפורמה, עשתה יד אחת עם המעסיק כנגד המורים שלא רצו להצטרף ולא כיבדה את החופש שניתן לנו המורים להימנע מהצטרפות.
  שניידר אבתה להיות מזכירת סניף מצטיינת, שמרצה את הבוסים שלה בארגון.
  הרצליה נדפקה(ולא רק הרצליה)בגלל האמביציה של הגברת שהתבטאה בשיתוף פעולה מתלהב במיוחד.
  צביעות ושקר לטעון שהיא התנגדה לעוז לתמורה.
  התפיסה שלה אינסטרומנטלית – אנחנו המורים מהווים כלי עבורה להשיג את המטרה האישית שלה, רק שעכשיו שינתה מטרה.
  ראו הוזהרתם.

 38. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ענת שניידר משמשת מזכירת סניף בארגון המורים. לאחר שהיו"ר החליט על הצטרפות לעוז לתמורה וההסכם נחתם, ענת שניידר קיבלה את הדין. האם את יפה, היית מסרבת לפקודה שלא נראית לך בצבא? ענת שניידר לא הסכימה עם המהלך הזה של היו"ר, אך פעלה במסגרת הארגון. להשתמש במלים: צביעות, שקר, מטרה אישית, זו לא ענת שניידר. זו השמצה לא מבוססת.

 39. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ל-38 - החיילת הכנועה והצייתנית מבקשת להיות רמטכ"ל ?

  אז אתה אומר ששניידר חיילת כנועה בצבא שנאלצה לבצע פקודות שלא נראות לה ? איימו עליה במחבוש ? היא יכלה להתפטר, להביע דעה, לפחות לא להתלהב כל כך ולדפוק את המורים.
  היא כבר טענה בעצמה את הטיעון האיוולתי שמגיעה לה היור"ות כי היא אישה (לה ולעוד חמישים אלף מורות )..
  אז שמתאים לה היא חיילת שמבצעת פקודות ופתאום נאמין בה שהיא תהיה הרמטכ"ל ?
  מנהיגה היא לא.
  אופורטיוניסטית כן.

 40. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  איפה ענת שניידר היתה

  כשאני נלחמתי לשנות את עוז לתמורה ולבטל בגרויות
  יש לעשות שינוי מהותי בחינוך היל יסודי
  ביטול עוז לתמורה וביטול גמולי הבגרות

 41. מורה חכם שלא מאמין לתעמולה :

  אני ועוד אלפים בעד עוז לתמורה ובעד רן ארז

  לא ההשמצות האישיות ישנו את זה, ובוודאי שלא תחשיבים כלכליים מגוחכים שאינם עומדים במבחן התלוש.

  לא תאמינו, הסבירו לי שהמשכורת שלי יורדת בגלל עוז לתמורה, ובמציאות היא עלתה בכ 25%. אז איך אאמין לאנשים האלה?

 42. ארטור :

  41 לא חכם ולא מורה!

  מי אמר לך שהמשכורת שלך יורדת בגלל עוז לתמורה ?

  אולי אמרו לך ששכר השעה יורד?

  ואם אתה מורה אז אולי תספר לנו כמה שעות הית בבית הספר לפני עוז לתמורה ובכמה אחוזים גדלו שעותיך בעוז,ואז נעשה השוואה ל 25% העלובים שקבלת בגידול השכר ?

  כנראה שיום הדין של רן ארז הגיע ויש עוד כמה שמנסים להציל אותו .

 43. מורה זקן :

  17 סודות

  ענת שניידר , מנשים באוהל תבורך,שלמהנ ויינברג גברא רבה ידעו ידוע סודות שבהם הידיעה שייכת למורים החברים ולהם בלבד. ידעו ושתקו.
  1. מתשלומי המורים משלמים מזכורות לארז ועמיתיו כמה?
  2. שי למורה כולו , 100% , מתקציב משרד החינוך הנתן במזומן . התלושים נסחרים בחסר איפה העודף ?
  3. האם וכמה שולם לברוך האלוקים אבי קומפני על מנת שישחרר את הכסאו כנשיא ארגון המורים.
  4. לרן ארז וריעיו יש פוליסה למימון תביעות דיבה . בפוליסה רשום כי כל החברים הם מוטבים מדוע היא סודית ורק ארז ומריעיו משתמשים בה
  5. לאן מוזרמים כספי העמלות של חברות הנופש והנסיעות ? שימו לב באינטרנט יום צפון איטליה "המסוסבד" יקר מטיול באותה חברה לא מסובסד איפה העמלות ?
  6. לאן ומי נוסע לחו"ל בתפקיד על חשבון ארגון המורים. למה המידע סודי?
  סודות מהבחירות ב 2014
  7. מי הם חברי בית הדין ובית הדין לערעורים ?
  8. האם אבי כהן ממש ממש לא נבחר ולא מקבל שכר בעודו חבר ועדת בחירות או שהוא מקבל שכר בהיותו סגן נשיא המועצה ?
  9. כמה מקבל היועץ המשפטי של ועדת הבחירות עו"ד גיבס . הוא זה שייצג את הקלקלה ב 2010 שקצרה "שבחי" ביקורת ממחוזי מרכז.
  10. מי עוד , חוץ מארז , קיבל בטעות שנים שכר ממקיף דתי אשדוד מי עוד רימה בבית דין לעבודה וקיבל דמי עדות ביום בו קיבל שכקר מי עוד שודד את כספי המורים מקופת הארגון . מי ראה את תקציב הארגון. מי ראה את מאזן הארגון .
  אלו הסודות של המידע השייך לכם המורים.
  אני מורה זקן מציע לכל המורות להצביע בעד מקבל שכר חינם ממקיף דתי אשדוד + פנסיה + שכר כיור ארגון המורים + שכר מקרן רשף + פיצויים בתביעות דיבה שאת ההפסד משלמים המורים והרווח לרן ארז.
  אולטי גם אתן תקבלו8 שכר חינם???

 44. חיים :

  למורה הזקן

  *** התגובה נמחקה בשל היותה פוגענית ***
  מערכת עבודה שחורה

 45. רונן :

  עוז לתמורה פוגעת במורים שלא רוצים להצתרף. לא נסלח

  מי שרוצה להיות בעוז לתמורה אין לי בעיה איתו אבל להפלות את אלה שלא בעוז היא בגידה במורים שהיו נאמנים חארגון.

  מי דואג לנו? אלפי מורים שלא רוצים ולא יכולים להיות בעוז.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.