חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבחירות בארגון המורים – האם המורים רוצים לבחור בשישית את רן ארז?

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 19.02.14 1:02

בימים אלה מתנהל תהליך הבחירות המסובך למועצת ארגון המורים. מעל 40.000 מורים חברי הארגון משתתפים בבחירות למועצת הארגון. המועצה היא שתבחר את יושב ראש הארגון. רן ארז משמש יו"ר כבר חמש קדנציות ומציג מועמדותו לקדנציה שישית. להלן פירוט תהליך הבחירות למועצה ולראשות הארגון

מאת: דליה בלומנפלד

הבחירות בארגון המורים – תלונה על הליך לא תקין

בימים אלה מתנהלות הבחירות לארגון המורים. לאחרונה התפרסמו תלונות של חברים בארגון על התנהלות לא תקינה של הליך הבחירות. מכתב זה הוא דוגמא נוספת לליקויים בהליך הבחירות

לקריאה נוספת

הבחירות לראשות ארגון המורים בעיצומן. עד כה נבחרו נציגי מנהלי בתי-הספר, המפקחים ותא הגמלאים. צירי בתי-הספר נבחרו גם הם בבתי-הספר. ועדת הבחירות של ארגון המורים בדקה את כשירותם או פסלה אותם. הוגשו ערעורים ונראה שרובם, אם לא כולם, נדחו.

ביום שלישי 18 בפברואר, אמורה הייתה ועדת הבחירות לשלוח לבתי-הספר את רשימת הצירים שנבחרו בבתי-הספר, מספרי הטלפון שלהם וכתובות המייל שלהם. הודעה מטעם הארגון בישרה שהרשימה תישלח ביום רביעי 19 בפברואר. מורה שנבחר כציר ולא קיבל את הרשימה, צריך לפנות בדחיפות למזכירי הסניפים ולוועדת הקלפי ולבקש את הרשימה.

מ-18 בפברואר על הצירים להגיש בקשה להיבחר למועצת ארגון המורים. הטפסים לא יישלחו לצירים הביתה. הם נמצאים באינטרנט באתר ארגון המורים: נכנסים לאתר – – בחירות — טפסים — שלב ב' – מי שרוצה להתמודד למועצה צריך להוריד טופס 11.7 . את הבקשה יש למלא בטופס 11.7. בטופס 11.7 יש שלושה תפקידים: חבר מועצה , חבר בית דין חברים , חבר ועדת ביקורת . אפשר רק למלא תפקיד אחד , מי שממלא יותר מתפקיד אחד עלול להיפסל.  רצוי לבקש תפקיד של חבר מועצה, אם רוצים להשפיע על בחירת יו"ר הארגון. את הטופס עם הפרטים יש לשלוח למזכיר הסניף וגם לוועדת הבחירות. עליו לוודא שהם קיבלו את הטופס. יש לדאוג שיקבלו את הטופס עד ה-26 בפברואר.

שליחת הבקשה לבחירה למועצת הארגון היא משמעותית ביותר כיוון שהמועצה היא זו הבוחרת את יו"ר הארגון. יו"ר ארגון המורים לא נבחר על ידי המורים. הוא נבחר במועצה.

תהליך בחירת הצירים למועצה ייערך בראשית חודש במשך שבוע החל מה-3 במרץ.  הצירים שנבחרו בבתי הספר הם הקובעים מי הנציגים של הסניף שלהם במועצה.  בסך הכול צריכים להיבחר 53 צירים למועצת ארגון המורים. צירים אלה עתידים לבחור את יו"ר ארגון המורים.

רן ארז משמש יו"ר ארגון המורים כבר חמש קדנציות. בתקנון הארגון כתוב שכדי להיבחר ליותר משתי קדנציות, רן ארז צריך לקבל 66% מקולות המועצה. רן ארז מבקש להיבחר לקדנציה שישית. אם 18 חברי מועצה יצביעו רק עבור מתמודד אחר מרן ארז, הוא לא יהיה יו"ר בקדנציה שישית.

על המורים חברי הארגון ועל הצירים שנבחרו לשקול בכובד ראש את מי הם רוצים לראות בראש ארגון המורים. האם הם רוצים בבחירתו של רן ארז לקדנציה שישית, או בבחירת מועמדים אחרים שהציגו מועמדותם לראשות הארגון.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

2 תגובות

 1. גליה :

  דליה,
  אם רן ארז לא יזכה ב 66% אלא רק ב 60% – יש הצבעה חוזרת ללא רן ארז ?

 2. חמוד :

  תובנות על הדימוקרטיה של הארגון

  א. תם עידן משלוחי הדואר המסורבלים של פעם והיום יש את כל הטכנולוגיה של האינטרנט והסמארטפון . א. האם לא ראוי לעבור להצבעה אלקטרנית ופתוחה בפני כל ציבור המורים .
  ב. למה הארגון שמר על דממת אלחוט בכל הקשור לבחירות בעוד שהוא הפציץ אותנו בהודעות על הישיגיו של היו"ר .
  ב. מהו אחוז המורים ששמע שמתקיימות בחירות בכלל .
  ג. ברוב בתי הספר לא נעשו בחירות אמיתיות לציר .
  ד. דרך איחוד בתי הספר הקטנים בעייתית .
  ה. משלוח החומר לבתי הספר הוא רק שמועה . הארגון לא שלח לבית ספרנו כלום .
  ו. קשה לרן ארז לקנות 40000 מורים אבל הפלא ופלא בכל פעם הוא מועמד יחיד במועצה . למה מתנגדיו החריפים ביותר במועצה הקודמת לא התמודדו מולו במועצה , למרות שנבחרו .
  ז. למרות שרן ארז לא מתמטיקאי , הוא בנה משוואה קסומה : לא ניתן להחליף את רן ארז בשיטת הבחירות הנוכחית , ולא ניתן להחליף את שיטת הבחירות בלי להחליף את רן ארז .
  ח. רן ארז לצמיתות – לתפארת הדמוקרטיה במדינת ישראל .

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.