חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ערבי? אפשר לפטר אותך באמצע שנת לימודים

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 10.02.14 0:07

ארגון המורים פנה לבית הדין לעבודה בבקשה לביטול הוראה מפלה המאפשרת למשרד החינוך באורח חד-צדדי לפטר עובדי הוראה מהמגזר הערבי והדרוזי באמצע שנת הלימודים

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים ובמכללות פנה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה בבקשה להורות למשרד החינוך לבטל את ההוראה הבלתי חוקית, כלשונו, והמפלה את המגזר הערבי והדרוזי, לפיה ניתן לפטר עובדי הוראה ערבים ודרוזים באמצע שנת הלימודים.

זאת, לטענת הארגון, תוך הפרת האיסור המוחלט לפטר עובד הוראה באמצע השנה, ותוך התעלמות מזכויות היסוד של עובד ההוראה רק משום היותו שייך למגזר עדתי מסוים.

לדברי הארגון, מדובר בהוראה מפלה שיצר משרד החינוך במיוחד עבור המגזר הערבי והדרוזי, ולפיה יכול המשרד באורח חד-צדדי להודיע לעובד הוראה ערבי או דרוזי על הפסקת עבודתו – הוראה אשר אינה קיימת בכל הנוגע לעובדי הוראה היהודים באופן העולה כדי אפליה אסורה ופסולה.

למיטב ידיעתו של ארגון המורים, מעולם לא הפסיק משרד החינוך את עבודתו של עובד הוראה חבר ארגון המורים, בהסתמכו על הוראת הסעיף הפסול בנוהל "העברות שיבוצים והשלמות משרה", לפיה באפשרותו לבטל העסקת עובד הוראה ערבי או דרוזי בתקופה של 30 יום לאחר מועד העסקתו.

הארגון מציין כי נודע לו על קיומו של הסעיף האמור לראשונה בעניינה של המורָה לחינוך מיוחד בחטיבת הביניים רב-תחומי כסרא סמיא, רוודה שקור

להמשך קריאה

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.