חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"יומן" או ערוץ החיים הטובים

נושאים דעות, תקשורת ב 9.02.14 2:04

כתבות מגזין ששודרו ב"יומן" בערוץ הראשון שייכות לסוגה שנקראת באנגלית Infotainment, צירוף של מידע ובידור.  האם יש להן מקום בְּמַה שאמורה להיות משבצת צפיית השיא של הערוץ?
מאת: יעקב לקס

גילוי נאות, בדרך כלל איני צופה בטלויזיה.  שלשום, שישי 7 בפברואר 2014, צפיתי ב"יומן" של הערוץ הראשון.  חיכיתי לכתבה מסוימת שבסופו של דבר לא שודרה.  ראיתי כמה דיוני אולפן שניסו להתעמק בסוגיות, אבל הצימוקים היו בכתבות המוקלטות.  האם הערוץ הראשון הפך להיות המרגיע הלאומי?
נכתב עם טיפה של "רישעס*", כמו שיעצה פעם חנה זמר, עורכת גדולה של "דבר".

אז מה היה לנו שם?

נדבנות
נדבנים עשירים ש"עושים טוב" לאנשים, כי מכרו רכוש ונותרו עם יותר כסף ממה שהם צריכים.  בשונה מעתירי ממון אחרים הם אכן עשו מעשה טוב, באמת.  הם הקימו עמותה, "למרחב", שמחפשת ומוצאת צעירות וצעירים שמשפחותיהם אינן יכולות לאפשר להם את מיצוי הפוטנציאל האישי שלהם.  העמותה דואגת לכל מחסורי החניכים ומוציאה אותם לחיים עם יכולות שאחרת היו אובדות, להם ולחברה.  עכשו הם באים אל הציבור ומבקשים לסייע בהמשך המפעל, כי הכסף שלהם המוקדש לעמותה עתיד לאזול.
ושאלת האיפכא מסתברא היא – כמובן – האם החברה בישראל יכולה להתבסס על פילנתרופיה ולשרוד לאורך זמן?

ראוותנות א'
כירורגית שרואה שליחות בעבודתה ומפיגה עדפי אנרגיה בנהיגה אתגרית ב… BMW יוקרתית.  וזו בהמשך לדיון אולפן על פשיטת הרגל של "הדסה" ועל השכר מנקר העיניים של "כוכבי השר"פ" שם.  האם זו מתקפת נגד יח"צנית של חסידי השר"פ? ובכלל לא ברור שאותה רופאה נוגעת בשר"פ.

ראוותנות ב'
והקינוח  – כתבה על "קליפים" של זוגות לקראת החתונה שהעיקר בהם "משהו שלאף אחד אחר אין כמוהו".  ולשאלה "כמה זה עולה" שאחד החתנים כמעט מאלץ את הכתב שבכלל אינו רוצה לשאול, משיב הנשאל-בהתנדבות:  "אין לזה מחיר…  בעוד שלושים שנה נוכל להראות לכולם…".  לפי הסטטיסטיקה בעוד שלושים שנה הוא יוכל להראות כמה קליפים כאלה, גם מהחתונות הבאות שלו.
ואולי צריך לשאול מהאמריקאים את המילה שלהם לראוותנות – vanity – שתרגומה המילולי הוא ריקנות.

האם מישהם ברשות השידור החליטו שצריך "לאזן" את המצבים הלא נעימים, שנחשפו בחלקו הראשון של היומן, בעזרת כתבות של "החיים הטובים"?
עדיף שישובו לשדר את כתבות הטבע שהיו משדרים פעם בתום המהדורה.

___________
* רישעות

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.