חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ח"כ חיים כץ: המדינה מבזה ועושקת עובדיה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 6.02.14 0:30

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ דנה אתמול (5 בפברואר 2014) בנושא עובדי "כתף אל כתף". ההסתדרות מאיימת בסכסוך עבודה, יו"ר הוועדה ח"כ כץ: המדינה מבזה ועושקת עובדיה
מאת: ועדת העבודה הרווחה והבריאות

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) קיימה היום דיון מיוחד ביוזמת ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) בנושא עובדי "כתף אל כתף" בשירות המדינה. הכוונה היא לעובדים המועסקים באמצעות "נותני שירותים" ואינם זכאים לתנאי עובדי מדינה, על אף שהם מבצעים את אותה העבודה של עובדים מן המניין, אשר זוכים למלוא ההטבות והתנאים.

יו"ר הוועדה ח"כ כץ התרעם על אי יישום מלא של הסכם שנחתם בשנת 2012 בין משרד האוצר להסתדרות, לפיו עובדי "כתף אל כתף" ייקלטו במשרדי הממשלה כעובדים מן המניין בתום 9 חודשים מתחילת העסקתם, או לחילופין יפוטרו.  ח"כ כץ אמר לנציגי משרד האוצר בדיון: "אתם מרמים, עושקים ומבזים עובדים. אתם מחליטים בעצמכם מי נחשב לעובד "כתף אל כתף" ומי לא, ללא בקרה חיצונית, ולפי זה פועלים. אתם גם השופט וגם התליין. לא ייתכן ששנתיים לאחר ההסכם יש במשרדי הממשלה מאות רבות של עובדי כתף אל כתף. ההסתדרות צריכה להתעורר ולהרתיע את המערכות הממשלתיות".

ח"כ מרגי: "העובדים האלה הם סעיף תקציבי בקניית שירותים, הם לא נספרים ככוח אדם".

במהלך הדיון טען סגן החשבת הכללית במשרד האוצר, מרדכי אלישע, כי משרד הרווחה והחינוך לא העבירו לאוצר דיווחים על עובדים סוציאליים ומורים המועסקים כעובדי "כתף אל כתף". עם זאת, העידו אלישע וסגן נציב שירות המדינה מוטי אהרוני כי העסקתם של מרבית עובדי כתף אל כתף בשירות המדינה הוסדרה וכי החוק מיושם במלואו.

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי הודיע כי יכריז תוך שבוע על סכסוך עבודה אם לא תתכנס ועדה פריטטית שתעקוב אחר יישום ההסכם ותקבל מיפוי מלא של עובדי כתף אל כתף בשירות המדינה. "הנתונים שלכם חסויים יותר מנתוני שב"כ. הגיע הזמן שתתחילו לבצע", אמר יעקובי לנציגי משרדי הממשלה.

אמיר שר, טכנאי מחשבים ברשות המסים: "אני מועסק כעובד פרויקט כבר מעל חמש שנים, ומרוויח 5,000 שקל בחודש. מתעללים בנו, מבדלים אותנו מהמערכת. מה זה צריך להיות, אנחנו חיים במדינת עולם שלישי?"

נעמה כהן, עובדת סוציאלית: "אני עובדת בעירייה אבל מקבלת את השכר דרך עמותה ומרוויחה 4,300 בחודש. יש עוד אלף עובדים סוציאליים כמוני".

יו"ר הוועדה ח"כ כץ סיכם את הדיון ואמר: "בחודש מרץ תקיים הוועדה דיון נוסף בנושא, ועד אז על משרדי הממשלה להעביר לוועדה נתונים מדויקים ופירוט עובדי כתף אל כתף בשירות המדינה, ובאיזה משרדים הם טרם נקלטו. אנחנו נדאג שהנושא יטופל, ונוכל לפעול גם באמצעות חקיקה".

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.