חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"הסרדין" במטרונית בחיפה

נושאים חדשות, תחבורה ב 5.02.14 0:33

ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל מפרסם דו"ח לסיכום תקופת הרצת המטרונית בחיפה. הנתונים נאספו על ידי נוסעים שדיווחו על תנאי הנסיעה במטרונית ותנאי המתנה בתחנה באמצעות האפליקציה "איפה-בוס" במסגרת "פרויקט סרדין" של הארגון

דו"ח זה של ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל הינו דו"ח מיוחד שהופק במטרה לבחון את תפקוד המערך בתקופת ההרצה, המסכם את החודשים אוגוסט – נובמבר ולתת דגשים על מנת לשפרו. נתוני המדגם נאספו על ידי נוסעים שדיווחו על תנאי הנסיעה במטרונית ותנאי המתנה בתחנה באמצעות האפליקציה "איפה-בוס" במסגרת "פרוייקט סרדין" של הארגון. כמו כן השתמש הארגון בתצפיות שוטפות של נוסעים על מנת להעלות נושאים נוספים מלבד נתוני "פרויקט סרדין".

להלן תקציר הדו"ח:

המטרונית הינו מערך הסעות המוני (BRT) שפועל במטרופולין חיפה, הכולל 3 קווים המופעלים על ידי 90 אוטובוסים, כאשר הקו הראשי (קו 1) פועל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. הפרויקט היה בהרצה עד 23.12.13, כאשר בתקופה זו לא נגבה תשלום. החל מ- 23.12 החלה גביית תשלום על הנסיעות במטרונית.

ממצאי הדו"ח העיקריים:
1. בקווי המטרונית השונים נמצאו עומסים כבדים, בייחוד בשעות השיא. עומסים אלה פוגעים בחווית הנסיעה ויש לטפל בהם על ידי תוספת נסיעות.
2. קיימות בעיות כריזה ושילוט באוטובוסים – ב- 40% מהמקרים השילוט או הכריזה לא עובדים או לא מסונכרנים. כמו כן קיימות בעיות נקודתיות בהקראת שמות התחנות.
3. ליקויים בתחנות ההמתנה – התחנות כוללות 2-4 מקומות ישיבה בלבד ואינן מגינות מתנאי מזג האוויר. כמו כן, בתחנות רבות קיימת בעיית בשילוט האלקטרוני המחייבות כיול.
4. תחילת מועד התשלום במטרונית ב- 23.12.2013 יצר בעיות הנוגעות למכשירי תיקוף לא תקינים ובעיות בתיקוף עבור אלה שרכשו "חופשי חודשי" של חיפה ורוצים להגיע לקריות ולהיפך.
5. המערכת לא נותנת קדימות ברמזורים ולכן זמן הנסיעה ארוך מהמוצהר.
6. בעיות נוספות כוללות: דילוג על תחנות, מקרים של השחתת רכוש, אתר מידע לא ידידותי ואי יכולת של מוקד של עיריית חיפה לטפל בבעיות בזמן שהמוקד של "דן צפון" סגור בסופי השבוע.

יחד עם זאת, אפשר לציין לטובה את רמת הניקיון של האוטובוסים ואדיבות גבוהה של הנהגים. כמו כן, חשוב לציין כי בחלק מהפרמטרים יש שיפור מתמיד בחודשים הקרובים כפי שהראתה ההשוואה בין החודשים. בנוסף, חברת "יפה נוף" עושה מאמצים לשפר את הבעיות, וחלק מ"מחלות הילדות" כבר טופלו. אנו קוראים לגופים האמונים על נושא הפיתוח ותפעול המטרונית לעשות מאמץ משמעותי לשיפור "התקלות" המופיעים בדו"ח זה בהקדם האפשרי לטובת רווחת הנוסעים וקידום מערכת מודרנית שתעביר נוסעים מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית.

ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל
Public Transport Users Association in Israel

Web: www.tachbura.org

FB: http://www.facebook.com/tachbura.org

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    איפה המדינה? איפה הרשות המקומית? האם האזרחים הם אלה שצריכים לבצע את הבקרה על המטרונית?
    כל הכבוד לארגון נוסעי התחבורה הציבורית שעושה מה שהגורמים הממונים היו צריכים לעשות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.