חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ח"כ מירי רגב נגד מבקשי המקלט, אבל בעד עובדים זרים

נושאים חדשות, עלו ברשת ב 22.01.14 23:59

מירי רגב זכורה בהתבטאותה הגזענית נגד מבקשי המקלט בהפגנה בקריית שפירא בתל-אביב. יחסה זה אינו מפריע לה להציע הבאת עובדים זרים לעבודה בענף הבניין

ביום שלישי נערך דיון על מכסות העובדים הזרים בוועדת הפנים  אחריו פרסמה ח"כ מירי רגב יו"ר ועדת הפנים רשומה זו בפייסבוק שלה:

"היום בוועדת הפנים בסוגיית משבר המכסות של העובדים הזרים, התברר כי מספר העובדים הזרים בארץ ל- עומד רק על 8000 עובדים בלבד. מכסה זו ״תוקעת" את רפורמת הבנייה שהממשלה בעצמה מקדמת. נשיא התאחדות בוני הארץ, מר ניסים בובליל הראה בצורה ברורה כי ללא תוספת של 34,000 עובדים לענף הבניה לא יהיה ניתן לעמוד ביעד הבניה – 60,000 דירות בשנה. הממשלה חייבת לקדם הבאת עובדים זרים באופן משמעותי . אם נגדיל את המכסה ניתן לסיים 100,000 דירות בשנה. , בכוונתי לפנות אל רה"מ ואל לשר הפנים ולהסביר לו כי אין טעם לקדם את חוק התכנון והבניה בעוד ש"יד אחרת של הממשלה מעכבת את התקדמות הבנייה". בקרוב אקיים פגישה עם שר הפנים על מנת לדון בבעיה והחלטת שמקשה על האצת הבניה ומעמיקה למעשה את משבר הדיור וגורמת לעלייה במחירי הדיור."

להלן פרסום של חדר המצב המתייחס להתנהלותה הדו כיוונית של מירי רגב בתוספת תמונה ממחישה:

עין בוכה עין צוחקת – המשחק הכפול של משרתי ההון

1377340_796260627068524_240495751_n

מירי רגב אומרת פתאום שהיא רוצה להביא עשרות אלפי פועלים זרים כדי להוזיל את מחירי הדיור, איך יכול להיות שחברת כנסת שמטיפה לטיהור הארץ מעבודה זרה פתאום מספרת שצריך לייבא עובדים זרים כדי להוזיל את יוקר המחייה ?

פעם יספרו לנו כמה הצרה הזאת נוראית וכמה הסכנה ההיא מפחידה … כשהפוליטיקאים שלנו עובדים עבור אינטרסים זרים, הנרטיב שלהם הוא רק כלי לקידום העסקים של אדוני ההון שלהם.

הרי יש כאן בארץ כ – 50,000 פליטים שרוצים לעבוד, אולי מירי עובדת בשביל סוחרי וקבלני העובדים הזרים ולא בשבילנו ?

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. ל רפי :

  והיא צודקת

  מירי רגב נגד מסתננים פורעי-חוק, ובעד סיוע לחברות עסקיות להפעיל את עסקיהן לטובת המשק הישראלי. ברור שיש מקום שתפעל גם להגדלת מספר הישראלית שיקלטו בעבודות בניה, אבל מאחר ואי אפשר לאלצם (זכויות האדם, חופש הפרט, זכות ההגדרה לעצמו, כבוד חופש העיסוק ועוד) אזי הפתרון הבא בתור הוא עובדים זרים, ללא משפחות, עם חוזי עבודה מוגדרים היטב ותחומים בזמן, ממדינות שיש עימן יחסי עבודה תקינים ויש התחייבות הדדית לכיבוד חוקי המדינה המארחת, ועם התחיבות של העובדים הזרים לעזוב עם סיום החוזה.
  אין ספק שמירי רגב צודקת.

 2. דליה :

  והיא ממש לא צודקת

  לל.רפי
  הרי חלק מן העובדים הזרים בארץ היו חוקיים ולא עזבו עם סיום החוזה. מה תעשה מירי אם לא יעזבו? שוב תשתמש בכינויים גזעניים כדי לצבור תומכים לעצמה? הבעיה היא לא הבאת העובדים הזרים, הבעיה היא הגזענות הנודפת מאמירותיה של רגב.

 3. אדם :

  לא צודקת!

  אין כל הבדל בין זרים "חוקיים" לזרים "לא חוקיים" ככל שהדבר נוגע לאופי של הארץ המארחת. בכל ארצות אירופה בהן יש גודש זרים שמשנה את אופיין הזרים הגיעו באופן חוקי וכשר למהדרין. העובדים הזרים החוקיים בארץ הם מהגרי עבודה לכל דבר, ועד כמה שהדבר נוגע להם רובם היו רוצים להמשיך ולחדש את רשיונות העבודה שלהם כאן, ורק המדיניות הממשלתית היא שמונעת זאת. אבל אם בסופו של דבר המדיניות הזאת רק מחליפה אותם באחרים (כי חסרות הרי ידיים עובדות) אז מספרם בארץ ושיעורם באוכלוסיה לא קטן (במקרה הטוב) והוא גדל במקרה המעשי. לטעמי ומבחינת אופי החיים בארץ עדיפים לי עובדים זרים וותיקים שמכירים את הארץ ומנהגיה ואולי גם רוצים להתערות בה ולהתאים עצמם אליה (לא כולם כמובן) על האורחים לרגע שבאים על חוזה עבודה לשלוש שנים והם נתונים כמעט כעבדים מודרניים בחזקת המעסיקים הישירים שלהם, תוך גרימת נזק כלכלי וחברתי רב לעובדים המקומיים.
  מכל הבחינות עדיפים לי על כולם הפליטים, שלפחות חלקם (הגדול?) מצהירים שהם כאן רק מחשש שיבולע להם בארץ מוצאם, ולפחות הצהרתית הם רוצים לחזור אליה כאשר המצב שם ישתפר. הרי גם המתרעמים על בואם לכאן טוענים שהפגם בבואם הוא בהיותם, לכאורה, מהגרי עבודה ולא פליטים, אז מה הבעיה להפכם למהגרי עבודה חוקיים ולחסוך את דמי הטיסה ודמי התיווך מאלה שצריך להביאם באופן חוקי מתאילנד למשל?
  או שמא הבעייה היא בדיוק אותם דמי התיווך שמישהו רוצה לגזור עליהם קופון?

 4. בן אדם :

  סרט:12 שנים של עבדות

  אם תצפה ח"כ מירי רגב בסרט "12 שנים של עבדות" אולי יפקחו עיינה לראות את בן האדם שנמצא מאחורי כל ההגדרות של מהגרים או עובדים או שחורים. כולם בני אדם.

 5. ארטור :

  סליחה על ההשוואה

  אבל זה מזכיר לי את הסיפור הקבוע על אנס שמנסה להסביר בבית המשפט שהנאנסת הלכה עם חולצה חשופה ,שמלה קצרה ושיער פזור וממש חיפשה גבר מתאים להכנס איתו למיטה .
  ברור לכולנו שעדיין זכותה לקבוע עם מי להכנס למיטה.

  והאנלוגיה כמובן שאולי אנו זקוקים לבעלי מקצוע או פועלים שחורים ,אך רק אנו משיקולינו שלנו נחליט אם הם יהיו בולגרים,טורקים או סינים ,ושאף אחד לא ידחוף לגרוננו אפריקאים בשם הצורך שלנו בעובדים .

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  "עם חוזי עבודה מוגדרים היטב", כותב ל.רפי.
  האם ראה פעם בעיניו חוזה כזה?
  מדובר באנשים, אדוני, לא בחולצות ותחתונים מסין.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.