חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משרד הפנים – אשרות ל- 50000 פליטים ומהגרים ב-4 לשכות בלבד

נושאים זכויות אדם, חדשות, עלו ברשת ב 1.01.14 0:28

משרד הפנים פועל לצמצום משמעותי בשירותי לשכות רשות ההגירה למתן אשרות לפליטים ולמהגרים. שלשום הודיעה הרשות כי היא מצמצמת את השירות ל-4 לשכות בלבד בכל הארץ. השירות יהיה פתוח פעמיים בשבוע, שעתיים וחצי בכל פעם. לשכות אלה אמורות לתת שירות ל-50000 אנשים

 שלשום הודיעה רשות האוכלוסין וההגירה למוקד לפליטים ולמהגרים שמעתה תחדש הרשות אשרות ל"מסתננים" אך ורק בארבע לשכות ברחבי הארץ, פעמיים בשבוע, שעתיים וחצי בכל אחד משני ימי הקבלה.
בחודשים האחרונים אנו ערים לצמצום משמעותי בשירותי לשכות רשות ההגירה: צמצום במספר, חידושי האשרות מידי יום, קיצור תוקף האשרה וחסימת לשכות רבות בפני קהל ה"מסתננים" , צמצום שהגיע לשיאו עם ההודעה אמש.
כיום חיים בישראל למעלה מ 50,000 מבקשי מקלט הנדרשים לחדש את אשרותיהם אחת לחודש או חודשיים. הם נדרשים לעשות זאת בארבע לשכות בלבד, במשך חמש שעות בשבוע וכך זה נראה: כמאתיים מבקשי מקלט צובאים על פתח הלשכה בתל אביב מהבוקר, לאחר שארבע מאות כבר נכנסו וזאת למרות שמשרד הפנים הכריז שיקבל רק מאה וחמישים מהפונים. דיווחים אודות מראות דומים התקבלו ממבקשי מקלט ופליטים בערים באר שבע, ירושלים, פתח תקווה וחיפה.
לו היו מבקשי המקלט מתאמצים לווסת את ביקוריהם בלשכות משרד הפנים לצורך חידוש האשרות באופן האופטימאלי, הרי שחישוב זריז יעלה שכל לשכה אמורה לחדש אשרות מידי יום קבלת קהל ל – 1560 מבקשי מקלט, 625 אשרות חדשות בכל שעת עבודה – מספר בלתי אפשרי בעליל.
מבקשי מקלט הנתפסים ברחובות הערים על ידי פקחי רשות ההגירה ללא אשרה בתוקף – נשלחים לכלא חולות או סהרונים. אין ספק שמבצע הצמצומים הדרסטי: צמצום תוקף האשרות, צמצום מספר הלשכות וצמצום מספר שעות הקבלה, נודע להבטיח שכמה שיותר מבקשי מקלט ייוותרו ללא אשרה בתוקף ו"יצדיקו" את שילוחם לכלא סהרונים או חולות. כל זאת, במסגרת מאמצי רשות ההגירה להמאיס עליהם את חייהם עד שיסכימו לשוב "הביתה", גם אם חייהם יהיו שם בסכנה.
בשבוע האחרון נערכים מעצרים רבים, ובחלקם אלימים, של המוני מבקשי מקלט שלא מצליחים לחדש אשרתם ומועברים למחנה הכליאה חולות.

 

בתמונה: תור ארוך מול לשכת משרד הפנים בבאר שבע היום. צילום: עו"ד של המוקד, אסף וייצן.

פורסם לראשונה בחדר המצב

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    גדעון סער כשר פנים עולה בקיצוניותו על אלי ישי

    במאמר שפורסם במהדורה המודפסת של עיתון הארץ בשם "שר הפנים כלוא" מוצג גדעון סער כשר פנים קיצוני, שיחסו אל מבקשי המקלט מחריד, אולטרא שמרן המתחרה רק במירי רגב. ייזכר בדברי ימי ישראל כאחד הקיצוניים, סמן של אובדן דרכה המוסרית של מדינת ישראל.http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2206606

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.