חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת העבודה והרווחה – דיון על השינויים העתידיים בספר הליקויים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, רווחה ושירותים חברתיים ב 31.12.13 0:26

אתמול נערך דיון בועדת העבודה, הרווחה והבריאות דיון על השינויים שמתכוון הביטוח הלאומי להכניס בספר הלקויות של בעלי מוגבלויות. החשש הוא שמספר הלקויות לצורך קביעת נכות יופחת ובעלי המוגבלויות ייפגעו

 מ"מ יו"ר הוועדה ח"כ גילאון על ספר הליקויים: להקים ועדה ציבורית כמו בסל התרופות, אחרת נפנה לחקיקה

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת קיימה היום דיון בנושא הרביזיה המתוכננת של המוסד לביטוח לאומי בספר הלקויות של בעלי מוגבלויות. זאת בעקבות בקשה דחופה שהגישו חברי הכנסת עפו אגבאריה, באסל גטאס, אורי מקלב ואחמד טיבי.

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ אילן גילאון (מרצ), אמר בדיון: "יש להקים ועדה ציבורית בדומה לוועדת סל התרופות, אשר תתנהל בשקיפות ותשתף את בעלי המוגבלויות ונציגי הציבור בהחלטותיה. כמו כן, על המוסד לביטוח לאומי לפרסם מראש את השלכות השינויים על בעלי המוגבלויות. הדבר יגביר את האמון הסדוק בין המוסד למבוטחיו. אחרת, ייתכן שניאלץ לפנות לחקיקה אשר תכפה את השקיפות על המוסד לביטוח לאומי. יש משבר אמון גדול בין המוסד לביטוח לאומי לבין מבוטחיו, ותחושה שאינו מגן עליהם". ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) דרש כי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת היא זו שתאשר את התקנות החדשות. "השיקול כיום הוא כלכלי גרידא", אמר.

ח"כ עפו אגבאריה (חד"ש): "לא ייתכן שמבצעים רביזיה בספר שלא עודכן מאז שנת 1956 ומחילים את השינויים רטרואקטיבית. מה חושב המוסד לביטוח לאומי, שהנכים הבריאו? שצמחו להם גפיים?".

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל): "החשאיות הרבה סביב הנושא הזה מעוררת תמיהות".

יו"ר מטה מאבק הנכים, נעמי מורביה: "הולכים לגרוע רבים מהסעיפים הקיימים ומכניסים ניסוחים פתלתלים שיקשו על קבלת זכאויות".

פרופ' אשר אור נוי, מנהל המחלקה להתפתחות הילד במשרד הבריאות, צידד בצורך בשקיפות.

מנכ"ל המרכז למימוש זכויות רפואיות, לבנת פורן: "בחנתי את השינויים המוצעים בספר והתוצאות מזוויעות: 80% מהחולים מאבדים בממוצע למעלה מ-20% מהנכות הרפואית, וחמישים אחוז מאבדים לגמרי את זכאותם לקצבה. זו קטסטרופה".

מ"מ המנהל הרפואי במוסד לביטוח הלאומי, ד"ר מרק טרגין: "המשימה שלנו היא לעזור ואנחנו שליחים של הכנסת. נפעל בהתאם למה שהחוק יורה לנו".

נציג משרד האוצר, גיא הרמתי: "משרד האוצר אינו מעורב בתהליך. אנחנו לא יודעים האם שינוי הספר יגרום להקטנת או הגברת ההוצאות הציבוריות. חשוב שהפורום שיקבל את ההחלטות יהיה כמה שיותר מקצועי ועצמאי".

מאת: אורי מיכאל – דובר הוועדה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

 1. מתחילים בילדים :

  והולכים הלאה - בובה של מדינת רווחה

  צתחילים בילדים והולכים הלאה לנכים, לקשישים.
  בובה של מדינת רווחה.

  אין מה לאמר – הישגינו הולכים ומצטברים ככל שעובר הזמן. במצב הזה אין לנו סיבה לעשות חשבון נפש אלא להמשיך בכל האסטרטגיות המצליחות כל כך.

  שנה טובה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.