סערת השלג דצמבר 2013 – שלי יחימוביץ' נכשלה במבחן המנהיגות

הנזקים מהסופה האחרונה איננו כוח עליון נטו אלא אירוע שהושפע במידה רבה מהתנהלות אנושית-פוליטית לקויה, ואשר על כן הוא בוחן מנהיגות. נטע חוצן הופתעה לגלות ששלי יחימוביץ' נכשלה במבחן הזה

סערת השלג דצמבר 2013 - מסביב לפתיליה בלי חשמל

התקלות שנגרמו עקב סערת השלגים, שהחזירו את רמת החיים של האזרחים מספר שנים אחורה, מוליכים אל הדעה שאם מדינת ישראל לא תתפוס עצמה בציציות ראשה - אין לה לאן ללכת וההידרדרות היא בלתי נמנעת מאת נטע חוצן

לקריאה נוספת


ראוי היה ששלי יחימוביץ' תעשה מסיבת עתונאים בנושא הפקרת אזרחי הבירה. לצערי, בפייסבוק כתבה יחימוביץ' דברים אומללים ומביכים. וזה גרוע יותר מההתעלמות שלה מהנושא באימייל השבועי שלה. בפייסבוק הטיפה לנו מוסר, שאנחנו עושים עניין בשעה שכל הגורמים פעלו כשורה. ושלהיות מוכנים "לסופה נדירה של פעם במאה שנה דרושים סכומים דמיוניים". באמת? פעם במאה שנה? (יש אומרים שמימי כדרלעומר לא היה כדבר הזה). אז מה שוות כל הצווחות נגד הפרטת חברת החשמל והקיצוצים בתקציבה אם ברגע של מבחן לא "מזכירים" לציבור את העובדות ולא מצביעים על הקשר? אם אין קשר בין העובדות לבין המציאות, אז את מי מעניינת הסוציאל-דמוקרטיה ואת מי מעניינות ההפרטות? עדיף להטיל יהבנו על ריבונו של עולם ודי.

חבל שאין ליחימוביץ בתור מנהיגה סוציאל-דמוקרטית את הנתונים על חברת חשמל. ואם יש לה, היתה מחויבת להבין את הקשר בין הנתונים האלה לבין מה שקרה בירושלים ולהציג את זה לפחות בפייסבוק "כאן שלי".

ואכן (מתוך דה-מרקר):

"השקעות חברת החשמל ברשת ההולכה הצטמקו בעשור האחרון בלא פחות מ–50%. בעוד שב–2004 השקיעה החברה כמעט 900 מיליון שקל בשדרוג קווי המתח ותחנות ההשנאה, ב–2011 הפנתה החברה לטובת השקעות אלה 435 מיליון שקל בלבד. בעוד שבחמש השנים האחרונות גדל כושר ייצור החשמל בישראל בכ–15%, אורך קווי המתח הגבוה ‏(161 קילו־וולט‏) שפורשת חברת החשמל גדל רק ב–5%, ואילו אורך קווי מתח עליון ‏(400 קילו־וולט‏) כלל לא השתנה. זאת, כאשר עשרות קילומטרים של קווים ישנים נדרשים כבר בשדרוג ובהחלפה. אלה לא מבוצעים, מחלישים את אמינות רשת החשמל ומגדילים את מספר התקלות לאורכה – מה שגורם לחברה לפספס את היעדים שהיא קובעת לעצמה להגבלת דקות אי־אספקת חשמל."

מספיק היה שחברת חשמל תעשה בירושלים מה שצריך לעשות רוטינית לצורך שמירה על תקינות ושדרוג הרשת. את זה לא עושים בשנה, אלא בתכנית רב שנתית בתקצוב ממשלתי, במיוחד כשזה נוגע ל"בירת ישראל לנצח", אחת הערים העניות בארץ. האם צריך לגייס תרומות ולשלם לחברת חשמל שתבצע את העבודה (כפי שקורה כנראה באי-אילו מקומות בארץ)? מאיפה יש לעיריית ירושלים יכולת לגייס את הכסף, ובכלל – כך אנחנו רוצים שזה יעבוד?

אם היה תקצוב ממשלתי להשקעה ברשת בירושלים וסביבתה, ורק חצי מהאנשים שישבו שלושה ימים ויותר בלי חשמל היו יוצאים מהמעגל הרע הזה – דיינו. במצב כזה הטכנאים היו מגיעים מהר יותר לאלה שכן נותקו ומקצרים להם את עגמת הנפש (שלא לדבר על צמצום הנזק לאלה שהחשמל בא והלך אצלם ועל הדרך נהרסו מכשירים, וחברת חשמל תטען ל"סופה נדירה" ולא תחזיר להם גרוש. אוי כמה נוח לחזור לימי כדרלעומר. ושלא לדבר על מי שחלו ושיחלו מהחוויה הנדירה הזאת ולעולם לא נדע באמת מה קרה להם). השקעה מתוכננת חוסכת כסף ובסופו של דבר והיא יעילה יותר משיטת הפרטאץ' ותחזוקת הטלאים של הרשת. לכן, בכל הכבוד – מה שקרה כאן איננו כוח עליון נטו אלא אירוע שהושפע במידה רבה מהתנהלות אנושית-פוליטית לקויה, ואשר על כן הוא בוחן מנהיגות. יחימוביץ', להפתעתי, פשוט כשלה במבחן הזה.

וכשהפיאסקו יחזור – והוא יחזור בסדר גודל כזה או אחר, באירועים חורפיים "רגילים" – הרשת תוקנה תיקון זמני – מה נגיד אז? שזה תוצאת ה"סופה הנדירה… בלה, בלה, בלה"? הרי כבר בפיצקאלע שלג של השנה שעברה הרשת בקושי החזיקה מעמד. בלאי – שמעתם על דבר כזה?

ואל תספרו לי על קנדה. אנחנו לא באמת יודעים איך זה עובד שם ואיזה גיבוי יש לתושבים. השאלה היא אם אנחנו רוצים לדעת מה קורה אצלנו או מעדיפים לחיות בחושך בעיניים עצומות 365 יום בשנה. אם אנחנו רוצים לדעת – אז האמת היא שממשלות ישראל מייבשות את חברת החשמל ואנחנו נפגעים כתוצאה מכך (אפשר לנסות את זה באופן יזום – לשבת בקור של 0 מעלות שלושה ימים בלי חשמל ובלי אפשרות לצאת מהבית, זה בעצמו יוריד לחץ מהרשת). אם למרות הידיעה הזאת אנחנו בוחרים להציג את הסבל של התושבים כמכת טבע נטו, ומחלקים ציונים לשבח לכל הגורמים שפעלו בשטח וסונטים במבקר המדינה ש"מיהר לצייץ על הפתית הראשון" – אז כנראה שמגיעה לנו ההנהגה שיש לנו. סוציאל-דמוקרטיה לא תצא מזה.

Tags: , , , , ,

22 Responses to “סערת השלג דצמבר 2013 – שלי יחימוביץ' נכשלה במבחן המנהיגות”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  סערת השלג 2013 ולא כמו שכתוב בכותרת.

  הכותרת שנתתי אני למאמר:
  סערת השלג 2013 – האם אנחנו בוחרים לחיות בחושך 365 יום בשנה?
  ירושלים היא המשל ושלי היא עוד משל.

  כמו כן
  1. ראוי היה ששלי יחימוביץ תעשה מסיבת עיתונאים, זהו חלק מציטוט שלם שהוסר – "כותב לי מיכאל לינדנבאום
  "שלי כתבה בפייסבוק,אבל בכללי את צודקת.
  "המקרה בירושלים הוא משל נוקב למדיניות ההזנחה וההפקרה של אזרחי המדינה הזאת כולה. (שנאמר – כי מציון תצא תורה…)". ראוי היה ששלי תעשה מסיבת עתונאים בנושא הפקרת אזרחי הבירה.
  בינתיים אין לשכוח ששלי היא מנהיגת הסו"ד היחידה בארץ,על דבשה ועל עוקצה"
  http://www.blacklabor.org/?p=53479.

  2. קישרתי את הדברים גם למאמרו של פורטוגלי בעבודה שחורה
  http://www.blacklabor.org/?p=49870#comment-382944
  והקישור הוסר.

  3. כנ"ל
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000820681
  4. כנ"ל
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3364245,00.html

 2. נטע חוצן הגיב:

  התגובה הראשונה היא שלי.

  והנה עוד קישור שאני בחרתי להשאיר בחוץ, נו, כדי לא להעמיס 🙂

  "בחברת חשמל היו שמחים אם עיריית ירושלים הייתה מאמצת את המהלך היעיל (אך היקר למדי) של הטמנת קווי החשמל מתחת לפני האדמה. מבצע דומה מתבצע כיום לאורך נתיבי איילון בתל אביב, ועלות הפרויקט מתחלקת בין העירייה לבין חברת החשמל. אלא שהעלות המוערכת של הטמנת כל קווי החשמל בירושלים עשויה להגיע ליותר מ-10 מיליארד שקל".

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4465357,00.html

  עכשיו נתאר לעצמנו שהיו מטמינים רק חצי מהרשת בירושלים הותיקה (5 מיליארד) והיו פורשים את זה על פני עשר שנים (ממילא אי אפשר לבצע פרויקט כזה במכה והוא דורש תכנון רב). אולי פחות זקנים היו נופלים ונחבלים (לפעמים נפילות כאלה אין מהן תקומה לאנשים קשישים מאוד).

  אבל לעיריית ירושלים אין גם הכסף הזה, שאם היה לה היתה דואגת מן התסם לתקינות המדרכות. בשכונות יקרות עם ארנונה גבוהה המדרכות מלאות מהמורות שהשלג לא יצר אותן רק העמיק אותן.
  הסכנות לפיכך נמשכות גם אחרי שהאירוע חלף לו, במיוחד לנכים ולקשישים. WHO CARES

  ובבניין ציון ננוחם.
  תודה

 3. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  נושא הטמנת רשת החשמל בקרקע,ובמיוחד באזורים המועדים לפורענות הוא כלל לא עניינה של העיריה.
  זה רק צוותים מקצועיים שמכירים את המערכת החשמלית שיכולים ומסוגלים לבצע זאת.
  אלא מאי, הממשלה מקצצת בתקציבים ומייבשת את נושאי הפיתוח והתחזוקה המונעת בחברת חשמל,ומאלצת אותה לעסוק בכיבוי שרפות,וכך זה גם נראה.

  המדיניות הניאו-ליבראלית של הממשלה שחותרת להפרטת חברת חשמל ,תגרום ללא ספק להתמוטטות כוללת של מערכת החשמל בארץ.

  הכתובת על הקיר,אבל כרגיל אצל יהודים,אם אין סכנה ברורה ומיידית,אפשר להמשיך בהרס המדינה על ידי הפרטה חסרת אחריות.

 4. להכות על הברזל בעודנו חם הגיב:

  קחו למשל את זליכה – האיש יודע מתי ואיפה להכות: "חברת החשמל פשטה רגל להכניס אותה לכינוס נכסים".
  http://www.themarker.com/dynamo/energy/1.1857239

  זליכה מבין שזה הזמן להכות, והוא מכה.

  אנחנו אפילו לא מסוגלים להציף בזמן הנכון מאמר שכתב כאן בעבר אמנון פורטוגלי.
  כי באמת, מה זה חשוב? אנחנו הרי מדברים ממילא לעצמנו.
  ואם במקרה נכנסים לכאן עוברי אורח תועים, או אם מישהו רוצה להפיץ מכאן חומר לחברים זבש"ם.

  זליכה לא מדבר לקירות. הוא יודע מה הוא עושה.

  ודרך אגב, פתאום חברת חשמל מזדרזת להטמין כבלים ברחוב מסוים בירושלים, והאזרח הפשוט מגרד בראשו ותמהה : "אז השניים ההם עוד גרים כאן? ממילא זה לא יעזור להם".

  כי ממשלות ישראל וממשלות נתניהו בפרט לא יתנו לחברת החשמל לעבוד באופן רציונאלי. אין מצב.

  וגם אנחנו שותפים.

 5. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  זליכא ה"צדיק" לא משחק בג'ולות ולא בבלורות.
  אם ישחק נכון,יקבל אולי במתנה את חברת חשמל.מי יודע?

 6. להכות על הברזל בעודנו חם הגיב:

  שנאמר, "אמור לי מי החברים שלך"? יכול להיות דבר כזה?

 7. נטע חוצן הגיב:

  הרצינות והאחריות מחייבים את המחנה הס"ד כולל במפלגת העבודה –
  לבוא ולאמר מה עמדתם בנושא חברת החשמל – מה מציעים?
  אם וויתרנו עליה?
  ראה זליכה
  http://www.themarker.com/dynamo/energy/1.1857239

  או מה?
  אין ספק בכלל שסערת השלג חשפה את מחיר הייבוש השיטתי של החברה כפי שמסביר זאת היטב אמנון פורטוגלי, עוד לפני הסערה.

  השתיקה בנידון, במיוחד לאור הדברים המפורשים של מי שתומכים בפירוקה של החברה – שתיקה כהודיה דמי.
  אין פירוש אחר.

  מי שלא יבוא היום עם הצעה קונסטרוקטיבית רצינית לפעולה נגד הפירוק – כמוהו כמי שוויתר בחזית הזאת.

 8. נטע חוצן הגיב:

  ביום שישי אחה"צ (13.12.2013) אחרי הפעימה הראשונה של השלג שלא היתה חריגה ביחס לאירועי שלג בירושלים.
  כשביום שישי היתה בכלל הפוגה גדולה. השמיים התבהרו. רחובות נפתחו בקלות ע"י רכבים פרטיים. אנשים הסתובבו בחוץ וחלקם הלכו לסופרים ולמכולות להצטיייד לקראת הפעימה השנייה. החנויות קיבלו בבוקר סחורה – ושאף אחד לא יבלבל בעניין הזה את המוח.
  בשלב הזה – לא חריג, לא נדיר, לא פעם במאה שנה.

  ובכל זאת בשלב הזה כבר היה בלגן אדיר בהספקת החשמל ובכניסה לעיר (על תרומת השבת להחמרת המצב, אולי בהזדמנות אחרת).

  והנה בסביבות השעה שלוש היתה אצלנו הפסקת חשמל קצרה. כשהחשמל חזר במתח גבוה – חצי בניין נותר ללא חשמל. מכיוון שאנחנו מכירים את חלוקת הפאזות אצלנו בבניין ואת הבעיות גם בימים רגילים – הנחנו שנתיך אחד נשרף בגלל המתח הגבוה. במצב כזה לא היה סיכוי שמישהובחברת חשמל יקציב לנו טכנאים.

  כדי לברר – התקשרנו לעובד וותיק של חברת חשמל שגר במרכז האץ. עם נייר ועט, טלפון רגיל של בזק ופנס על בטריות – כתבנו את כל ההוראות שלו – איך לבדוק את קופסת הנתיכים, מה מייצג מצב תקין (סימן שהבעייה לא אצלנו) מה מיצג תקלה. במקרה כזה קיבלנו המלצה לחרוג מהכלל ולהביא חשמלאי פרטי שבנסיבות הקיימות יבצע תיקון שרק עובדי חברת חשמל מורשים ברגיל לבצע.

  לפני ימים מספר, כשעשיתי סדר, מצאתי את הדף הזה, שבו מסתבר, כתבתי גם את ההערות הכלליות ששרבב איש חברת החשמל, תוך כדי שיחה בלי לפרט. מאוחר יותר מצאתי להן סימוכין.*

  "לא מצליח להבין את זה. נראה שחברת חשמל לא מצליחה לאתר את המקורות האמיתיים של התקלות. לא מבין את הקשר בין כמות המפגעים להיקף הנמשך והמתרחב של הניתוקים. יתכן שהבעיה מתחילה לא בתשתית הקרובה אלא ברחוקה יותר.
  האם הורידו את הקטגוריה של הקווים?
  הרשת לא מתואמת להתפתחות".

  מאוחר יותר, כשחזר החשמל והאינטרנט, מצאתי למשל את זה:
  * ""מערכת ב-500 מיליון שקל של חברת החשמל נמצאה כמסוכנת".
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3610472,00.html

  וגם את המידע על קיצוץ של 50% כמצוטט בתוך המאמר למעלה.

  בזמן אמת רבותי, אנשי חברת חשמל דיברו ביניהם אחרת גמרי ממה שנמסר לנו בחוץ. הם בהחלט חששו שאיבדו את השליטה.

  ודרך אגב, המערכת לניטור תקלות נרכשה כחלק מאסטרטגיה של מעבר לאסטרטגית שבר, כפי שהם קוראים לזה לעומת אסטרטגיה של השקעה מונעת.

  בקיצור – היה צריך אירוע שלג בסדר גודל בינוני – כדי להוכיח שחברת חשמל פשטה בעצם את הרגל.

  מה רוצה אלוהים? מביא גל שני של שלג שהופך את האירוע לסערה ומוריד את חברת חשמל מעמוד התליה – כאילו. ואז מה יש לס"ד להגיד?
  טוב, פעם במאה שנה ועולם כמנהגו נוהג.

  אבל לא בשביל אנשים כמו זליכה. סערה שמערה – הם מכים בברזל החם. אם לס"ד אין תכנית סדורה, ואם אין אפילו נסיון להציג בציבור את נתוני היבוש ותוצאותיו, ופשוט עוברים לסדר היום = על חברת חשמל וויתרנו = הפרטה של החברה ודרדור ברמת הייצור, ההולכה, התחזוקה השירות = העלאת מחירים.

  מי שמוותר על החזית הזאת – וויתר על הס"ד ונשאר באמת עם נישה של רווחה.

 9. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  הסו"דים מרבים להשמיע קולות התנגדות כאשר מדובר בהפרטת שירות המדינה לאזרחים,החל מהפרטת בתי הסוהר,שירות התעסוקה(ויסקונסין),מע"צ,מערכת ההוראה,הרפואה,שירותי הרווחה לנזקקים למיניהם ועד קיצבאות הביטוח הלאומי.
  בתחום אחד יש שתיקה כמעט מוחלטת והוא תחום ייצור העושר הלאומי באמצעות חברות עסקיות בשליטה ממשלתית או ציבורית.
  הדוגמאות האחרונות הן ההפרטה ברכבת,חברת חשמל והנמלים.

  החבר'ה דואגים ל"עגלים"(צד ההוצאות),ואדישים לגורל ה"פרות" שבלעדיהן העגלים יגוועו ברעב.

 10. נטע חוצן הגיב:

  התשובה בינתיים –
  מלקות
  דגים סרוחים

  ונראה מה הלאה.

 11. קחו תחזית בלי צנזורה הגיב:

  "אם בשבועות האחרונים החום בחוץ עוד איפשר לחובבי הקיץ שבינינו להתכחש לבוא הסתיו – השבוע מסתיימת ההדחקה. מערכת גשם ארוכה ואינטנסיבית תביא איתה מהפך במזג האוויר, ובמהלכה אף עשויות להתרחש תופעות מזג אוויר קיצוניות ומסוכנות – סופות ברקים ורעמים חזקות, ברד כבד שעלול לגרום לנזקים, וגשמים עזים שיגרמו לשיטפונות בנחלים והצפות במקומות הנמוכים".
  הטקסט הנ"ל, תחת הכותרת: "מז"א תזזיתי ואלים בשבוע הקרוב – סקירה ותחזית", לווה בהסברים סינופטיים מפורטים ופורסם באחד האתרים של חובבי מזג אוויר ביום 25/10/15 01:14

  ב-22 לחודש כותב אותו אדם:

  "ראשון-שני מתחילים להצטייר כקטלניים כרגע זה נראה כמו אחד האי"סים הפעילים הגדולים של השנים האחרונות. אם התנאים יישמרו עוד כמה הרצות זה כבר יהיה שווה סקירה מפורטת" (שאכן ניתנה כמצוין למעלה).
  מישהו מזכיר בתגובה את סתו 2006

  בקיצור – איך שלא מסתכלים על זה מתחילים להצטבר לנגד עינינו בצפיפות משונה יותר מדי אירועים של "פעם במאה שנה"

 12. קחו תחזית בלי צנזורה, וחזרו לקישורים שלמעלה. הגיב:

  מישהו ראה תחזית כזו באתרים הממוסדים?

  טוב, אולי חברת חשמל ראתה?
  אז ראתה.

  כל הקישורים במאמר ובתגובות רלבנטיים יותר מתמיד והסיכום של לינדנבאום ממצה הכל.

  אם יהיה לי כוח אתאר לכם איך אולצה חברת חשמל לזרוק כסף אצלנו בשכונה
  ואתן גם אני תחזית, בהתאם.

  נטע חוצן.

 13. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  חברים טובים שלי מארגנים מחתימים אנשים על מחאה נגד התנהגות חברת החשמל.הם כבר הגיעו לאלף חתימות.

  אצלם הכל ברור, "חברת חשמל לא בסדר","מה רוצים מביבי",ובכלל ,הגיע הזמן להתפטר מאוכלי החינם בח"ח.

  הם לא שמעו על ייבוש והפרטה גורפת של כל המערכות היצרניות בארץ,על הרס מדינת הרווחה,על חוסר עתיד לילדינו ונכדינו.

  ובזמן הזה,שלי שלנו לא ממנפת את הטרגדיות נובעות ממדיניות ניאו-ליבראלית פושעת.

  היא עדיין שותקת,כשאפשר לעשות הון פוליטי ענק עבור האג'נדה הסוציאל-דמוראטית.

  חבל -חבל ,ולמען האמת גם מדכא.

 14. קחו תחזית בלי צנזורה, ראו תג' 8 הגיב:

  והוא חזר הפיאסקו – הכל כך צפוי כפי שכתוב במאמר למעלה.

  והיום אצל יעל דדן דיון בכשלי התוכנה שאמורה לגלות כשלים במערכת.

  ראו למעלה תגובה 8

 15. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  דבר בעצם לא מפריד בין חברי מפלגת העבודה לביבי וחבריו מהליכוד וגרורותיו.
  כך נראית עצומתם:

  "אנו מודים לך על שחתמת על העצומה פירוק מונופול החשמל.
  דואר זה מכיל הודעה שנשלחה מאת יוזמי העצומה לכל תומכיה. איננו שולחים הודעות רבות, אך אם ברצונך להפסיק לקבל עדכונים מהעצומה באפשרותך ללחוץ כאן.
  ההודעה:
  40 שעות מאז התחילה הפסקת החשמל ותושבים רבים עדיין מצויים בעלטה.

  בחברת החשמל לא מבינים את מה שכולנו מבינים. המהלך הזה שלהם היה הצעד הראשון לפירוק המונופול הבריוני שנקרא חברת החשמל.
  בזכותכם העצומה זכתה למאות רבות של חתימות ואנחנו מתקדמים אל היעד שהצבנו לעצמנו.
  רצינו לומר לכם – תודה !
  נשמח אם תעזרו לנו עוד קצת ותפיצו את העצומה באמצעות המייל ופייסבוק לחברים וקרובים רבים עד כמה שרק אפשר.
  יחד נדליק במדינה אור אחר.
  הדרך לשנות ולהשפיע מתחילה כאן – פתחו עצומה עכשיו בחינם
  להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן"

 16. קחו תחזית בלי צנזורה. הגיב:

  תכנון

  – אז האירועים הקיצוניים מצטופפים.
  – התשתית מנוהלת באסטרטגית שבר ולא באסטרטגית מניעה.
  – כנראה ירידה באיכות החומרים.
  – קיצוץ בעובדים ובתנאי שכרם (עובדי קבלן) ובקיצור תהליך של סירוס וועד העובדים.

  ומה עושה אצלנו חברת חשמל בקיץ? מחדשת את התשתית.

  התשתית החדשה – עילית.

  העמודים גבוהים יותר, בהתאם אורך הכבלים וגובהם. חשיפה גדולה לרוחות החזקות שנושבות אצלנו גם בקיץ.
  חברת חשמל פטרה עצמה כביכול מגיזום עצים? אלה יגדלו ויגיעו לכבלים.

  למה לזרוק כסף ולא להעביר להטמנה?
  למה לא לחבר לרשת הכבלים?

  נו? למה?

  כי תכנון הפך למילה גסה.

  חלטורה.

  בינינו, כן? רוב הישראלים חלטוריסטים. לכל בעיה יש קומבינה כמכסה. יהיה בסדר.

  הטיפול בעצים מכל כיון אפשרי – קטסטרופה. לטבע ממש אין ברירה אלא לבוא אחת לכמה זמן ולעשות סדר.

  ניקוז.

  איכות מדרכות וכבישים (אצלנו מדרכה חדשה מאחרי השלג האחרון בשנה שעברה – שלולית אחת גדולה ליד הכניסה, כולהה מאיזה 10 מ"מ גשם חקלאי).

  בבתים משותפים תמיד בעיות של תשלומים. ועדי בתים אורחים קבועים בבית הדין של המפקח על הבתים המשותפים.

  איך עוד לא יצא ספר על הגן חיות הישראלי שמתגורר בהם. אולי יצא ופספסתי?

  והרשימה עוד ארוכה.

  מי שחושש מס"ד שתעיר כאן אצלנו פתאום את ברה"מ פשוט לא מודע למציאות שבה הוא חי. הוא יכול לישון בשקט.

 17. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  כשחלום חובבי ההפרטה (קואליציה של אנשי הליכוד וגרורותיו והמערך הניאו-ליבראלי כתמיד),יתגשם,וברת חשמל תישדד בידי חביבי המשטר ,הטייקונים תשובה ועופר,אריסון ובינו צדיק,אז יהיה ממש "גן-עדן" כמו שהישראלים אוהבים.
  שוד הציבור בידי מונופול פרטי הנתמך על ידי המשטר(כמו בגז,כמו באוצרות ים המלח,כמו בכל דבר),עובדי קבלן מחד,ומחירים גבוהים מאידך, והציבור אפילו לא יעלה על דעתו כי המשטר בו הוא תומך הוא מקור כל צרותיו.

  ללא סוציאליזם ,רק גיהינום יהיה בארץ הזאת.

 18. נטע הגיב:

  כך העניקה המדינה רישיון להדפסת כסף בתשואות חלומיות ליזמים פרטיים 30/11/2014, 06:29 אלי ציפורי
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000989621

  מידע נוסף על ה"רעפורמה" במשק החשמל.
  הנה קטע מהכתבה:
  "סיסמאות: אז בואו נראה מה קרה בשורה התחתונה: חכמי האוצר וחכמי הרגולציה אמרו דבר שנשמע נפלא: נייצר תחרות לחברת החשמל, לטובת הצרכנים כמובן. התחרות תגרום לחברת החשמל להתייעל, תוריד את התעריף, הצרכנים ייהנו ושישו ושימחו, הללויה לשוק החופשי! מה שקרה בפועל זה לא שוק חופשי ולא נעליים, אלא שוק מאוד סגור. הממשלה למעשה ארגנה לעצמה חשמל בזול ללקוחות ממשלתיים, אף צרכן לא נהנה מכך, לא תעשייתי ולא פרטי, ורק בעלי המניות המעטים חוגגים עם רווחים אדירים ותשואות חלומיות של עשרות אחוזים על ההון העצמי"

  http://www.blacklabor.org/?p=56237

  בשלג של שנת 2015 שוב הפסקת חשמל. בחוץ נראית לפתע תנועה ערה – שני רכבים של טכנאי חברת חשמל בהם מנהל אחד: " כולנו עכשיו בחוץ"
  "ולמה אתם עומדים ולא עושים כלום?".

  "אין לך עיניים את לא רואה איזה ענף נפל על הכבל?"
  "נו?"
  "נו, אנחנו מחכים לקבלן הגיזום. מצטער אם הגענו לפניו".

 19. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  משטר ההפרטה נלחם בחברת חשמל ובעבודה המאורגנת,וממשיך בהרס שיטתי של מדינת הרווחה תוך בניית אוליגרכיה של טייקונים
  משטר ההפרטה נלחם בחברת חשמל ובעבודה המאורגנת,וממשיך בהרס שיטתי של מדינת הרווחה תוך בניית אוליגרכיה של טייקונים ושטיפת מוח של הציבור שנופל בפח.
  http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/734/541.html?hp=16&cat=161&loc=77

  תשכחו כל מה שחשבתם על חברת החשמל: מי שאשם במצב זו המדינה שייבשה את חח"י ולא ועד העובדים
  הרגולטורים רוצים להוריד את חברת החשמל והוועד על הברכיים, אבל בפועל מובילים אותה לחדלות פרעון במימון הציבור וגם: אורית פרקש-הכהן מטיפה על התייעלות אבל חוגגת אצלה בבית טור סופ"ש / אלי ציפורי

 20. נטע הגיב:

  בלוף התחרות

  "מילת הקסם המחשמלת היא שוב "רפורמה". וכך, בפעם המי יודע כמה, מבלבלים לנו את המוח במילים יפות ושקריות. כל הרפורמות המדוברות לא ישנו עובדה חשמלית אחת: לכל בית מגיע קו חשמל אחד. גם כשיש יצרן אחד או כשיהיו מאה יצרני חשמל. גם כך וגם כך יהיה קו אחד. מי שישלוט על הקו הזה – זה מונופול על אמת – והוא זה שמחזיק את השאלטר. לכן תחרות בחשמל היא מילה שקרית. יש אצלנו רשות חשמל – גוף ציבורי שבנימין נתניהו ויובל שטייניץ מבקשים לחסלו – והיא זו שקובעת את מחיר החשמל."

 21. נטע הגיב:

  http://gidioneshet.blogspot.co.il/2015/11/blog-post_7.html#more

  בלוף התחרות
  גדעון עשת
  (פורסם ב"ידיעות אחרונות" ב – 3.11.2015)

Leave a Reply