חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מועצת הכבלים מבטלת את השידור המקומי – הפגנה נגד ההחלטה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 21.12.13 22:20

ההפגנה תתקיים ביום ראשון 22 בדצמבר 2013 בשעה 12.00 בצהריים מול משרדי מועצת הכבלים והלווין במגדל שלום בתל-אביב

 הסיפור פשוט בה במידה שהוא מקומם. מזה למעלה משנה אנשי החדשות המקומיות נאבקים על עתידם. לאחרונה התחיל להסתמן פתרון נפלא: העובדים הקימו קואופרטיב ובכנסת מקודמת הצעת חוק שתחייב את הוט ואת יס לממן את ההפקה מה-1 בינואר. ביום רביעי הוציאה מועצת הכבלים והלוויין, הרגולטורית בתחום, חוות דעת שתומכת בחוק. במשך יומיים רדפו בעלי ההון בהוט-יס את המועצה, שבכינוס חירום סודי בחמישי בלילה (מבלי לדבר עם העובדים) הפכה את החלטתה והודיעה שבעצם אין שום צורך בהמשך קיומן של החדשות המקומיות.
מחר (א') ב-12 בצהריים יגיעו עובדי החדשות המקומיות מכל הפריפריה לתל אביב, להפגין במשרדי המועצה במגדל שלום. אם החוק לא יעבור, בעוד שבועיים כולם יהיו מובטלים. אנחנו נהיה שם כדי לתמוך בהם.

 הכבלים והלוויין – הרגולטור, האנשים שאמורים לדאוג לאינטרס של הציבור – נכנעו להוט ויס, בבעלות הטייקונים, והחליטו לסגור את החדשות המקומיות כדי שפטריק דרהי (מיליארדר, הוט) ושאול אלוביץ' (מיליארדר, יס) לא יצטרכו להוציא מכיסם כסף. הרי למה שלישראל השנייה והפריפריאלית יהיה מי שייצג אותה על המסך הקטן? למה צריך חדשות מקרית שמונה וקרית גת, מבית שמש ואופקים? הפטנט פשוט – סותמים לעניים את הפה – והופ! אין יותר עניים. מה, לא ככה זה עובד?
ביום ראשון בבוקר נגיע למשרד התקשורת בתל אביב כדי להסביר להם: אתם עובדים אצל האזרחים והציבור – לא אצל בעלי ההון! אתם צריכים לוודא שלפריפריה החברתית והגיאוגרפית יהיה פתחון פה בתקשורת – לא לוודא שהטייקונים חוסכים את המקביל לעשרה שקלים אצל כולנו!
בואו להפגין איתנו!

לקריאה נוספת על המהפך המדהים שעשתה המועצה בשירות בעלי ההון:

ההחלטה המוזרה של מועצת הכבלים: "אין כל צורך בחדשות המקומיות"

מהפך שכזה: מועצת הכבלים והלוויין מתנגדת להמשך שידור החדשות המקומיות

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. דליה :

  "העוקץ" מקדיש כותרת ראשית לחדשה המהפכנית בדבר סיבוב הפרסה של מועצת הכבלים והלוויין. על הון, שלטון וחדשות מקומיות
  איך ישיבה חשאית עם נציגי HOT ו-YES גרמה לחברי מועצת הכבלים והלוויין לכתוב חוות דעת הפוכה מזו שכתבו יום קודם לכן, ולהמליץ על ביטול החדשות המקומיות.

 2. דליה :

  ועדת השרים החליטה: HOT ו-yes יממנו את החדשות המקומיות
  ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הנוסח המתוקן של הצעת החוק המתוקנת, לפיה המימון להמשך פעילות החדשות המקומיות יהיה על חשבון חברות הטלוויזיה הרב־ערוצית בהיקף של 18 מיליון שקל
  הממשלה תומכת בהמשך פעילות החדשות המקומיות: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את הנוסח המתוקן של הצעת החוק המתוקנת, לפיה המימון להמשך פעילות החדשות המקומיות יהיה על חשבון חברות HOT ו-yes, בהיקף של 18 מיליון שקל. הצעת החוק, שכאמור זוכה לתמיכת הממשלה, תועבר להליך מזורז בכנסת לאישור סופי – למרות התנגדות החברות.
  החלטת ועדת השרים נוגדת את החלטת מועצת הכבלים והלוויין מיום חמישי, לפיה "אין כל צורך בחדשות המקומיות". החלטת המועצה היתה מנוגדת להחלטת הדרג המקצועי במועצה, והיא ספגה ביקורת חריפה בשל הטענות כי היא נעשתה במחטף וללא שהמועצה שמעה את כל הצדדים המעורבים.
  לסיקור ההפגנה ולמידע נוספת: http://www.themarker.com/markets/1.2196501

 3. דליה :

  הודעה לעיתונות של ועדת הכלכלה שעסקה בנושא:

  יו"ר ועדת הכלכלה: אם לא תהיה פשרה בנושא החדשות המקומיות – נאשר את הצעת החוק כפי שתואמה עם ועדת השרים לחקיקה
  24 בדצמבר 2013, כ"א בטבת תשע"ד, בשעה 18:25
  ​מנכ"ל הוט: גם אם יכפו עלינו לשדר חדשות מקומיות נעשה זאת עם העובדים שלנו; חיים הר זהב: העובדים מעדיפים שיפוטרו ולו רק שתישמר החובה לשדר חדשות מקומיות

  ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, החלה היום לדון בהצעתו של היו"ר לתקן את חוק התקשורת על מנת לאפשר את המשך שידורי החדשות המקומיות בכבלים ובלוויין. בפתח הישיבה אמר ח"כ ברוורמן כי בימים האחרונים נפגש עם מנכ"ל הוט, הרצל עוזר, מנכ"ל יס, רון אילון, ויו"ר ועד עובדי החדשות המקומיות, חיים הר זהב, כדי למצוא דרך שתאפשר את המשך המחויבות לשידור ציבורי בפריפריה והשמירה על מקומות העבודה של העיתונאים. "לצערי, אחרי שעות רבות וימים שהקדשתי לנושא הזה, הגעתי למסקנה שהדרך היחידה היא לקדם את הצעת החוק הנוכחית כפי שאושרה בוועדת השרים לחקיקה. בימים האחרונים הובהר לי, מצד גורמים שונים, שאפשר למצוא דרך להפחית את העלות התקציבית", אמר ח"כ ברוורמן.

  מנכ"ל הוט, הרצל עוזר, אמר כי "מבחינתנו הדיון לידתו בחטא, והוא נועד למצוא סידור עבודה ל-70 עובדים בפורמט שכבר לא צריך אותו, והרייטינג שלו נמוך מאוד ועומד על שברירי אחוזים". הוא הזכיר את ההחלטה שקיבלה בשבוע שעבר מועצת הכבלים והלוויין, כי לא צריך את שידורי החדשות המקומיות. ח"כ איציק שמולי העיר: "מעניין איזה פיה הגיעה ביום חמישי למועצה, מיד אחרי אישור הצעת החוק בקריאה טרומית". באשר לעובדים הוסיף עוזר ואמר כי "האבסורד הוא שגם אם תאושר הצעת החוק אף עובד מהחדשות המקומיות לא יועסק אצלנו, וגם אם יכפו עלי לשדר חדשות מקומיות אני אעשה זאת עם העובדים שלי". עוזר ציין כי הוט ויס הציעו חלופה, של פורמט אקטואליה שיביא את קול הפריפריה, תוך ניסיון לקלוט חלק מהעובדים. הוא הוסיף כי אם הצעת החוק תעבור החברה תגיש עתירה לבג"ץ, בטענה שמדובר בגביית תמלוגים בדלת האחורית.

  יו"ר ועד העובדים הר זהב אמר כי "מה שהוצע לנו זה שבהגדרה לא יהיו חדשות מקומיות. הוצע לנו להפוך לתוכנית סמי אקטואלית עם תכנים פריפריאליים. "אני פוחד שבעוד שבוע מהיום אני ועוד 69 עובדים נישאר מובטלים", אמר הר זהב. לדבריו, העובדים מעדיפים שיפוטרו ולו רק שתישמר החובה לשדר חדשות מקומיות, מאחר שלדבריו הם מסקרים את האנשים השקופים, שקולם לא נשמע בתקשורת.

  ח"כ גילה גמליאל ביקשה הפסקה בדיון, בניסיון להגיע לפשרה שתספק את כל הצדדים. בתום ההפסקה הודיע יו"ר הוועדה כי הייתה התקדמות משמעותית בניסיונות להגיע לפשרה. לדבריו, הניסיון הוא להגיע להסכמה לקלות את מרבית העובדים, אלה שמתגוררים בפריפריה, ודרוש זמן נוסף כדי להגיע לסיכום. "אם לא תהייה פשרה אפעל להעביר את הצעת החוק כפי שסוכמה עם ועשת השרים לחקיקה", אמר ח"כ ברוורמן.http://main.knesset.gov.il/Activity/Committees/Economics/News/Pages/pr_2412134.aspx

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.