postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » העשרה דתית על-ידי רבנים – גם בצבא

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

העשרה דתית על-ידי רבנים – גם בצבא

נושאים זכויות אדם, מכתבים, עלו ברשת ב 14.12.13 22:20

להלן מכתב ששלח אלוף במילואים שלמה הראל לרמטכ"ל אלוף בני גנץ שכותרתו: "גונבים לך את הצבא". במכתב מלין הכותב על החד ממדיות של תוכניות ההעשרה לחיילים, שבהן מופיעים רק רבנים. תוכניות אלה הן לדידו פעילות מיסיונרית דתית יהודית, והוא מצר על הדרת תוכניות תרבות כללית מתוכניות העשרה לחיילים. תופעה זו מצטרפת לתופעה במערכת החינוך הממלכתית , אל מוסדותיה צורפו רבנים תמורת שכר

 

לכבוד

רב אלוף בני גנץ – הרמטכ"ל

נושא: מכתב גלוי לרמטכ"ל – גונבים לך את הצבא

שלום רב,

לאט לאט ולמעשה במהירות מסחררת גונבים לך את הצבא, ולפחות את חיל האוויר. כך אני מסיק מחוויותיו של בני המשרת כטכנאי בבסיס חיל האוויר במרכז, וגם מעט ממה שראו עיני. בקרוב הצבא שלך יתפקד רק באישור רבנים, וכמה חבל שגם בגללך. כי אולי אתה לא יודע, למרות שניתן לצפות ממך שתדע, אבל כל פעילות "העשרה" שמיועדת להוציא חיילים משחיקה לרענון הופכת מיד לפעילות מיסיונרית, המיועדת ל"החזרה" בתשובה.

 בני משרת בח"א כ 9 חודשים. פעם אחת יצא כל הקורס מחיפה לירושלים… כל הדרך כדי לשמוע הרצאה של רב. אתמול יצאו הוא וחבריו בצורה מאורגנת מהבסיס לירושלים, עם לינת לילה באיזו מדרשה דתית… כל הזמן כדי לשמוע הרצאות הזויות של טיפוסים ש"חזרו בתשובה" ועל התהליך שעבר עליהם. כמובן גם הרצאה של רב על "הכנה" לחיי נישואים, וכן גם סיור במנהרות הכותל. אז אולי אחדש לך שחיילי חיל האוויר, לפחות מהבסיס הזה, לא יפגשו סופר, לא מדריך לטבע וידיעת הארץ, לא מדען, לא פילוסוף, לא עיתונאי, לא היסטוריון, לא עתידן… אלא רק אנשי דת אותם מתאר בני "הזויים".

 אינני מוצא סיבה להניח שהמחלה נמצאת רק בבסיס מסוים זה, מאחר והפעילות נראית שיטתית מאוד, כאילו היא מאורגנת וחוזרת על עצמה. בראש השנה ביקרנו את בננו כאשר "סגר" בחג. ישבנו על המדשאה הקטנה בכניסה לבסיס, סעדנו, דיברנו… לפתע צד מראה מוזר את עיני: מתוך הבסיס צועד לו נמרצות, לעבר עמדת הש"ג, בלבוש שחור עם מגבעת, מה שהייתי מתאר כלבוש של חסיד, של חרדי, גבר עם שופר גדול בידו. בהגיעו לשער הבסיס הוא תוקע בשופר בגאווה, כאילו מצהיר זו הממלכה שלנו, זה צבא של אלוהים (חיזבאלה?). נדהמתי ושאלתי את בני מה קורה פה? מי זה?. זה רב הבסיס, באה התשובה התמימה. ואני הופתעתי שוב מכך שבכלל יש דבר כזה בצה"ל. שמטייל לו רב, לבוש אזרחי, בתוך בסיס של צה"ל, כנראה מתפרנס מזה. ואני שואל את עצמי, אם הוא מפגין בטחון עצמי שחצני שכזה אולי הוא גם יושב בישיבות עם הקמב"ץ? כי מתברר עוד שכשהבסיס תופס כוננות בשבת (לא של 7 דקות), נאלצים הטכנאים לשהות בדת"ק כל השבת הרחק ממגוריהם, במקום נידח על יד מסלולי ההמראה. כדי שאם תהיה הקפצה לא יעשה שימוש ברכב בשבת.

 אז שתדע כך מתנהל הצבא שאתה מפקד עליו, ואין פלא שהחצופים האלה מכריעים ומשפילים גם אותך עם השיגעונות שלהם על זמרת והדרת נשים. אל תתפלא שחיילים נורמאליים לא מוצאים את מקומם בצבא האלוהים שלך.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ומה עם שבתות ב"אסנט" בצפת?

  האם הפסיקו את שבתות תרבות של הצבא באסנט שבצפת?
  תבדקו. בהחלט לא מקום "נאור", או נייטרלי.

 2. צבי דגן :

  איך הגענו למצב הזה?

  לצערינו – אנחנו הולכים ומדרדרים אל תהום אינסופי.
  משום מה אנחנו החילוניים מרגישים שהדת היא ה"יהדות" האמיתית ולא היא!
  היגיע הזמן שלא נתבייש בתרבות החילונית ונאמץ לעצמינו את הערכים החילוניים ולא נסגוד לאלילים.

 3. אמנון עצמון :

  אלוף שקרן ?

  שלמה הראל בן 92 איך יש לו בן בצבא בן כ19 ?
  או שיש פה בעיית גיל ?
  או ש"דליה" המציאה את ה"חיבור" ההזוי הזה ?
  האם האלוף הנכבד הרים טלפון לרמטכ"ל לפני כתיבת דברי הארס וההבל האלה.

 4. דליה :

  אמנון עצמון
  מוכר לי שמו של האלוף הראל שאתה מציין, וידוע לי גילו. אולי מדובר בהראל אחר שהוא אלוף?
  אני דליה בלי מרכאות. לא המצאתי שום חיבור. מדובר במכתב שנשלח על ידי אזרח ישראלי חילוני שאכפת לו. האם המידע בו נראה לך הזוי?

 5. אנונימי :

  לו רק היית יודעת דליה מה באמת שומר על בנך בצבא ועלי במילואים ועל חבריי במלחמה בלבנון לא פגזי הטנקים ולא אפודי המגן ולא כותרות ופקודות האגו, אלא אבא יקר למעלה שאיכפת לו מהעם הזה וממך ומהחיילים ומדוע לא רק לפעמים נראה לו שאיכפת לנו גם ממנו

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.