postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » השד העדתי הוא הסחת הדעת בידי שלטון ההון

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השד העדתי הוא הסחת הדעת בידי שלטון ההון

נושאים דעות, פוליטי ב 26.11.13 1:16

שלטון ההון מסחרר (סחריר = ספין) את דעת הקהל למטרותיו.  הסחריר של "השד העדתי" עושה גם שימוש  בפוסט מודרניזם שהשמאל נגוע בו
מאת: ק. טוכולסקי

תראו לאן מדרדר אותנו הדיון העדתי

שלטון ההון בישראל נהנה מאוד מיכולת השליטה שלו בתקשורת ודרכה במעצבי התרבות העכשווית ובפרשנים המקובלים על כולנו. שלטון ההון גם עושה ביכולת זו שימוש רב ותכוף. לכו דעו אולי כמו תרופה שמשתמשים בה יותר מדי בסוף זה לא ישפיע.
שלטון ההון מעצב – באמצעות ספינים – את השיח ה"ישראלי ההגמוני", את החשיבה סביב מדורת השבט, בהצלחה כזו שמחקרים מלומדים, תוצר המחלקות לסוציולוגיה, לא יצליחו לעולם.
את התחרות המסורתית על עיצוב תפיסת האדם ה"משכיל" באמצעות מדעי הרוח ההגמוניה הנוכחית מייבשת, עדיף שיהיו בורים ולא משכילים.

התפיסה של המציאות כיום שמעוצבת בידי אנשים שמסבירים לנו למה יש הבדל בין ישראל היום, ידיעות והארץ ולא למה הם כולם משרתים את אותם האדונים.  למה יש הבדל בין אולמרט, ביבי, לבני והרצוג למרות שהם כולם משרתים את אותם האדונים ולמה יש הבדל בין העסקה קבלנית, העסקה באמצעות נותני שירותים ומיקור חוץ למרות שצורת ההעסקה מרובת השמות הזו הופכת את כולנו למשרתי אותם אדונים.
בטווח הרחוק אני יודע שהמציאות תעצב את התודעה והניסיון לעצב את המציאות באמצעות התודעה יכשל, השאלה היא מה המחיר שנשלם עד אז.

הכול ספינים, הכול הסחות דעת מהשאלה המעמדית.
התשובה של מעצבי הדעה לבעיות אובייקטיביות כמו זיהום האוויר והמים או חוסר היכולת של מקבלי קצבאות ועבדי קבלן להתקיים בכבוד נענית תמיד באמצעות הסחות דעת.
אין כסף לקצבאות ולתשלום שכר הוגן בעד עבודה? החרדים אשמים.
חייבים להפריט ולקצץ בכדי להגיע לאיזון בלי לגעת בתקציבי צרכי הביטחון? הערבים אשמים.
יש עוני, פערים חברתיים וניכור? האשכנזים אשמים.
לכל בעיה יש "מענה" כך נתקלה דרישת העם לצדק חברתי בשנת 2011 בשד העדתי ובהפחדות ביטחוניות.
את מחיר ההבנה של השלטון שהאזרח הישראלי מסוגל לצאת בהמוניו לרחוב אנחנו משלמים באמצעות ספיגה של מתקפת ספינים יום יומית.
"האיום האיראני", "השד העדתי", ה"גיוס לכולם", "הסכנה הדמוגרפית, ה"סכנה להפוך ליוון או ספרד".

מבין כל הכלים האלו, הכלי החשוב במאבקן של האליטות החדשות בשמאל הישראלי (הגורם היחיד שיכול לתת מענה מרפא, תיקון ושיפור לבעיותיה של מדינת ישראל בכל תחום מכלכלה וחברה דרך איכות סביבה ועד השגת שלום) הוא השד העדתי.
בצורה צינית ומודעת מנצל הימין הישראלי (בכל מפלגותיו הליכוד-ביתנו, יש עתיד, התנועה, הבית היהודי וש"ס) את העובדה שהפוסט מודרניזם פשה בשמאל כדי לנקוט הפרד ומשול בשמאל.
כל פעם שאיכשהו עושה רושם שהשמאל הישראלי מסוגל לאיים על ה"הגמוניה" של שלטון ההון (הגמוניה מאוד מודרנית במובן שבני כל מגדר, מגזר, מוצא ואמונה שותפים לה כל עוד הם שייכים למעמד החברתי כלכלי) מגייס שלטון ההון את הפוסט מודרניזם של השמאל בכדי לעקר כל מאבק נגדו באמצעות שימוש מושכל בשד העדתי.

קטונתי מלשכנע את האנשים שעשו לעצמם שם וקריירה באמצעות היותם מקצוענים בשימוש בטיעון העדתי וגם אין לי את התרופה שתחסום את הטריגר שמקפיץ אותם כל פעם שמעצבי דעת הקהל ההגמוניים עושים את הספין הזה. אני לא חושב שיש תרופה אמתית לאנשים שמוכנים להנציח את העוני והבערות, את הניכור והניוון, את מנגנוני הכוח וה"הגמוניה הקיימת" רק כי הם נלחמים ברוחות העבר. אבל כסוציאליסט אני אופטימי מטבעי ואני בטוח שלפעמים יש מצבים שבהם גם אלו שמסוגלים לקפוץ תמיד ולזעוק נגד השד העדתי יכולים לחשוב על השטויות שהם אומרים ועל הנזק שהם גורמים.

פרשת אייל גולן היא מקרה מובהק שבו צריך לעצור את מי שנופלים לספין של "רודפים אותו כי הוא מזרחי" ולהגיד להם, רודפים אותו כי הוא פדופיל ולא משום סיבה אחרת. שצריך להבהיר להם שזה לא מספיק להגיד שלפני 30 שנה ויתרו לכוכבי תרבות כי הם היו מהעדה הנכונה ולהזכיר להם שלפני 30 שנה היו נורמות אחרות שתודה לאל לפחות בתחום הזה כבר לא מקובלות עלינו ושאנחנו שואפים קדימה. צריך גם להזכיר להם לפני שהם מתוך שאיפה לעוד כותרת בויינט או ראיון ברדיו/טלוויזיה שבו ישטחו את משנתם שיש פה קורבנות חסרי עדה או מגדר ואפילו דת מבחינת היותם קורבנות. קורבנות מחמת העובדה שהם נאנסו.

לנערה או נער שנאנסים לא משנה אם התוקף היה אשכנזי או ספרדי, לא משנה מה היה מטען הפריבילגיות שלו והעובדה שלפני 25 שנה היו מתייחסים לעניין אחרת. למען האמת גם לא לבגירה או הבגיר שנאנסים. אז נכון יש מקרים שבהם פרמטרים מסוימים שקשורים בפושע ולא בקורבן משחקים תפקיד, אם האנס חסר אחריות פלילית כי הוא חולה נפש או מאותגר שכלית בצורה קשה לא ניתן יהיה להענישו במלוא החומרה אבל מישהו פה באמת רוצה לקבוע שמוצאו של האנס, מגדרו, נטייתו, או המעמד הסוציו-אקונומי שלו משחקים תפקיד כמו פיגור שכלי או מחלת נפש?

לקורבנות האלמונים של החברה הישראלית, במקרה הזה אותם קטינות וקטינים שנאנסים בשולי החברה מדי יום מי בידי זמרים מפורסמים, מי בידי קרובי משפחה או לקוחות אלמונים בשולי הערים.  לקורבנות האלה לא משנה מי שר שירי אהבה לילדים ומתי, גם לא משנה להם המוצא הדת או המגדר של האנס (כמה מחקרים שנעשו באירופה מראים שפדופיליה אינה מוגבלת לגברים ובשיעורים שנעים בין 5% ל-20% ממקרי הפדופיליה מבוצעים בידי נשים).
הניסיון הנואל, של ספינולוגים ומעצבי דעת קהל, להפוך את הדיון הזה מדיון באונס של קטינות וסרסור קטינות וביצוע עבירות לגופו של קטין, לדיון בשאלה את מי האשימו בפדופיליה ואת מי לא ומתי, הוא ניסיון ציני ומרושע.
אייל גולן הוא בעל הון שמעבר לעובדה שהוא משרת של האליטות וסוכן תרבות של סימום הקהל הרחב לקבלת המציאות הקיימת הוא גם עשוי להיות בועל קטינות ולכן אם ימצא אשם הרי הוא עבריין גם בקני המידה המקלים של הדמוקרטיה הליברלית הישראלית. המהירות בה יוצאים כמה מ"אושיות" השיח העדתי בישראל להגן על אייל גולן מוכיחה את מי השיח הזה משרת. לא את הקורבנות האמתיים של החברה הישראלית כמו קטינים שנאנסו אלא את בעל ההון שנתפס במערומיו ומנסה פתאום לנצל את מוצאו בכדי לעורר את רחמי הציבור ואהדתו.

השיח העדתי הוא שיח מעקר, והגיע הזמן להתגבר עליו. השיח המעמדי לא יכול להיות עיוור לעוולות שונות אבל הוא העיקר. לעובד הקבלן המנוצל צריך לתת פתרון, לנתמך שלא יכול לחיות בקרוב צריך לתת פתרון, למי שסובלים מאוויר ומים מזוהמים צריך לתת פתרון, למי שמוכות ומוכים נאנסות ונאנסים חיות וחיים בפחד צריך לתת מענה, מוצא, פתרון ותקווה, לכל אלו מענה אחד מעמדי שמבקש שוויון וצדק ולא רק רדפהו אלא משיגו. הסטת הדיון בפרשת אייל גולן מראה לנו בצורה קיצונית מה קורה כשמאפשרים לספינים מסוג ה"שיח העדתי" לתפוס מקום בפרשה של ניצול מיני של קטינים, כשמאפשרים לפושע להציג את עצמו כקרבן באמצעות ספינים.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. אורי יזהר :

  בהזדמנות זו אני מפנה את הקוראים דרך הקישור שלהלן למאמר בנושא שפרסמתי באתר העוקץ. שימו לב גם לתגובות

  http://www.haokets.org/2013/11/21/%d7%90%d7%aa-%d7%90%d7%97%d7%99%d7%99-%d7%90%d7%a0%d7%95%d7%9b%d7%99-%d7%9e%d7%91%d7%a7%d7%a9/

 2. מיכאל לינדנבאום :

  לא הופתעתי

  לא ולא כאשר קראתי את התגובות של המקופחים המקצועיים,שעושים מאנטישמיות ארסית ושנאת האשכנזים באשר הם אשכנזים ,קרדום לחפור בו.
  סולידריות מעמדית ,זה הדבר האחרון שמעניין אותם.

  לאחרונה אני מתרחק מהבטאון האנטישמי הנקרא "העוקץ".

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.