חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מדינת רווחה – בשטחים ולא במדינת ישראל

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 19.11.13 0:57

 מאמר זה באתר "שישים ואחת" מביא נתונים על השקעות תקציביות בשטחים, ומתייחס אל מגמות ההקצנה הימנית של מפלגת הליכוד ששרים וח"כים רבים בה מתנגדים לפתרון שתי מדינות ותומכים בסיפוח השטחים

 סדר עדיפויות לאומי

………ממשלת נתניהו משקיעה בתושב התנחלות 70% יותר מבישראלי הממוצע – יותר מההשקעה שלה באזורים מוכי מצוקה חברתית. ואלה עוד ההוצאות האזרחיות בלבד, לפני שמשקללים את הוצאות הביטחון הגדולות. ההשקעה השנתית בתושב ממוצע ביהודה ושומרון עומדת על 3,269 שקל, ואילו באזרח ישראלי ממוצע – על 1,931 שקל בלבד.

משבר דיור? לא בשטחים. ברבעון הראשון של 2013 – צניחה של 8% בהתחלות הבנייה בישראל בהשוואה לשנה שעברה. באותה תקופה ממש, לעומת זאת, זינקמספר התחלות הבנייה ביהודה ושומרון ב-176%. בעשור האחרון מדינת ישראל הייתה אחראית לחצי מהתחלות הבנייה בשטחים, ואילו בתוך הקו הירוק היא יזמה 18% מהתחלות הבנייה בלבד. תוסיפו על כך את שלל המתנות שמקבל מי שמתיישב בשטחים ושאתם יכולים רק לחלום עליהן: הלוואה של 100 אלף מהמדינה בתנאים מאוד נוחים, הנחה של 50% מעלויות הפיתוח של הקרקע, הנחה של כ-70% ממחיר הקרקע – ועוד ועוד.

בנוסף, המועצות המקומיות בשטחים הן היחידות במדינת ישראל כולה שקיבלו בארבע השנים האחרונות פיצוי כספי – המסתכם ב-148 מיליון שקל – על מחסור זמני בדירות. מתי בפעם האחרונה פיצה אתכם נתניהו על מדיניות הדיור הכושלת שלו?

נוטשים את הפריפריה. מפת העדיפויות הלאומית של מדינת ישראל 2013: קרית מלאכי וקרית גת – אאוט. ברוכין, רחלים וסנסנה – אין. למרות שערי הפריפריה סובלות מאחוזי אבטלה גבוהים בהרבה וממשכורת ממוצעת נמוכה בהרבה דווקא הן מצאו את עצמן מחוץ לרשימת התמיכה הממשלתית. במקומן הוכנס מספר שיא של התנחלויות – לא פחות מ-90………..

לקריאת המאמר המלא

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. א. קוריאל :

    לצערנו, הדברים אינם מפתיעים.
    האיחוד של הליכוד עם ישראל ביתנו, לפני כשנה, סימן את הקו ואת הפיכתה הסופית של הליכוד ממפלגה לאומית-ליברלית למפלגת ימין לאומני קנאית. תוצאות הפריימריז בליכוד (חודש אחרי ההודעה על האיחוד) השלימו את המהלך.
    כרגיל, הדברים פורסמו לראשונה ב"עבודה שחורה":
    http://www.blacklabor.org/?p=49640

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.