חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ארגון הסגל הזוטר באוניברסיטת בן-גוריון – בקשה להסדרת תנאי ההעסקה

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 13.11.13 1:37

ב-10 בנובמבר שלחה נציגות הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון הודעה לחברי הכנסת המבקשת לערוך דיון בוועדת חינוך בנושא הסדרת תנאי הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון

 להלן נוסח ההודעה:

לאורך השנה האחרונה פועלת האוניברסיטה ליצירת קבוצה חדשה בתוך הסגל הזוטר – "מורים לא-אקדמיים" –עובדים שמרוויחים פחות, לא נהנים מזכויות חברי הסגל ולא נמצאים תחת ההסכמים הקיבוציים של ארגון הסגל הזוטר. למרות פניות רבות של הארגון בעניין, ועל אף הוראה חד-משמעית מביה"ד הארצי לעבודה, הנהלת האוניברסיטה אינה מקיימת מו"מ רציני בנושא זה. נוסםת על כך העובדה שלאורך 3 השנים האחרונות נחתך תקציב ההוראה באוניברסיטה בלמעלה מ-7%, קיצוץ שמשפיע על צפיפות הכיתות ואיכות ההוראה, ונעשה ללא הידברות

29/10/2013

 הנדון:  בקשה לדיון בוועדת חינוך בנושא הסדרת תנאי הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון

 שלום רב

ארגון הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון, אשר נמצא במשא ומתן אל מול הנהלת האוניברסיטה להסדרת תנאי עבודת המרצים, ניצב בפני משבר.

  1. לאורך השנה האחרונה פועלת האוניברסיטה ליצירת קבוצה חדשה בתוך הסגל הזוטר – "מורים לא-אקדמיים" – עובדים שמרוויחים פחות, לא נהנים מזכויות חברי הסגל ולא נמצאים תחת ההסכמים הקיבוציים של ארגון הסגל הזוטר. למרות פניות רבות של הארגון בעניין, ועל אף הוראה חד-משמעית מביה"ד הארצי לעבודה, ההנהלה אינה מקיימת מו"מ רציני בנושא זה.
  2. לאורך 3 השנים האחרונות נחתך תקציב ההוראה באוניברסיטה בלמעלה מ-7%- קיצוץ זה משפיע על צפיפות הכיתות ואיכות ההוראה, ונעשה ללא הידברות, ומילא ללא הסכמה של הארגון היציג תוך פגיעה משמעותית בהוראה מחד ובהעסקת חברי-סגל הוראה.
  3. הנהלת האוניברסיטה פועלת להרחבה משמעותית של העסקת עוזרי הוראה לפי שעות – בניגוד להסכמות קודמות. בכך, חלק ניכר מעוזרי ההוראה יהפכו לעובדים המועסקים על בסיס שעתי, תוך פגיעה בשכרם ובזכויות הסוציאליות.
  4. האוניברסיטה מפרה את תקנון המוסד, בכך שהיא מעסיקה חברי סגל במקצועות הבריאות ובהוראת שפות ("המסלול המקביל") בניגוד לקבוע בתקנון האקדמי ומסרבת להידבר עם נציגי הארגון בעניין.

ועד העובדים של הסגל הזוטר חש כי הוא נתקל בחומה של אטימות וכוחניות בניסיונותיו לנהל משא ומתן ענייני ופורה עם הנהלת אוניברסיטת בן גוריון, ובלית ברירה, הוא עומד להחל בצעדים ארגוניים של השבתת הלימודים.

נבקש כי וועדת החינוך תערוך דיון דחוף בנושא

בברכה,

ועד העובדים,

ארגון הסגל האקדמי הזוטר.

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.