חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לעצור את זיהום האוויר הנגרם מעשן המפחמות ברשות הפלסטינית

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מכתבים ב 30.10.13 1:06

מדי שבוע מקבלים חברי-כנסת מכתב מחבר קיבוץ מצר – הפעם מחברת קיבוץ – המתריע על זיהום האוויר ומבקש מממשלת ישראל לפעול ולמנעו

למעלה מ-100,000 תושבים באזור שבין חדרה לזיכרון יעקב סובלים מדי ערב ממחנק שנגרם עקב עשן סמיך שמגיע משטחי הרשות הפלסטינאית שם פועלים אתרים לייצור פחם (מפחמות).

לפני כשנה החליט בג"צ על הוצאת המפחמות משטח C  והן עברו לפעול משטח B ברשות הפלסטינאית בו אין לממשלת ישראל ושלוחיה דרך למנוע את המשך פעילותן.

התוצאה היא אחת – מדי לילה מביאות הרוחות עשן כבר, סמיך והחשוב מכל – מסוכן מאד לבריאות. חוות דעת של מומחים, כמו גם התבטאויותיהם של שופטי בית המשפט העליון, קבעו באופן חד משמעי שהרכב החלקיקים הנשימים באוויר המכיל עשן מפחמות מסוכן וגורם לשורה של מחלות קשות ואף סופניות.

הפתרון היחיד לבעיה הוא הסדרת נושא הגזם החקלאי, הגדרתו כפסולת והכרזה על אתרים מורשים לפינויו. נכון להיום חקלאים אינם מחויבים לפנות את הגזם ויתרה מזו, קבלנים עושים עבורם את עבודת העקירה והפינוי ללא עלות לחקלאי. אותם קבלנים מוכרים את הגזם החקלאי לבעלי המפחמות מעבר לגדר ההפרדה.

יש בכך עבירה על החוק האוסר העברת גזם חקלאי לשטחי הרשות הפלסטינאית, אך עבור אותם קבלנים העושים זאת זוהי פרנסה בטוחה ומבורכת ששווה את הסיכון.

הגיע הזמן לעצור את המחדל. אוויר נקי הוא לא מותרות, הוא הכרח. הוא מהחובות הראשונות של מדינה לאזרחיה. מדינת ישראל לא מגבשת פתרון כי זיהום האוויר הזה פוגע ב-100,000 תושבי שאינם מתגוררים בגוש דן. 100,000 תושבים שמתגוררים במרחב הכפרי (למעט תושבי חדרה) ולא ראויים ליחס שווה והוגן מממשלתם.

אני קוראת לך להשתמש במנדט שקיבלת מעם ישראל ולקדם פתרון רשמי ומחייב להגדרת הגזם החקלאי כפסולת ולהבטחת אופן הטיפול בו כך שאי אפשר יהיה להעבירו מחוץ לגבולות המדינה.

אני קוראת לך להשתמש במנדט שאני נתתי לך, כשהשתתפתי בבחירות האחרונות לעשות כל שביכולתך למנוע את המשך זיהום האוויר החמור הזה, כדי שנהיה, אני, משפחתי וילדי, בריאים ונוכל להמשיך ולגור בחבל הארץ המיוחד והיפה הזה.

בברכה

…….. (השם שמור במערכת)

קיבוץ מצר

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. עמית :

    אחת התוצאות של הסיכסוך הישראלי פלשתינאי היא השמדת הסביבה.
    מדובר בשתי אוכלוסיות בעלות מודעות נמוכה מאוד לאיכות סביבה ששוקדות כמו שמרי בירה על חיסולן העצמי.
    לדוגמא עיריית בית שאן- http://www.youtube.com/watch?v=jL2khfaz6ZQ

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.