חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

'טבע אסיה' – נחתם הסכם קיבוצי חדש

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 28.10.13 0:53

עובדי המפעל, המאוגדים בהסתדרות העובדים הלאומית, חתמו על הסכם חדש המבטיח עלית שכר של 25% על-פני 5 שנים בתמורה ל"שקט תעשייתי". לפני מספר ימים חתמו עובדי "טבע טבליות" המאוגדים גם הם בהסתדרות הלאומית על הסכם קיבוצי חדש

מאת מערכת עבודה שחורה

על רקע הסערה הציבורית המתחוללת סביב הפיטורים הצפויים בטבע, חתמה אתמול ההסתדרות הלאומית עם הנהלת החברה על הסכם קיבוצי חדש  עבור עובדי מפעל 'טבע אסיה' אשר ממוקם בפתח תקווה. ההסכם גובש לאחר פעילות מאומצת של נציגי ההסתדרות, עו"ד בטי מצר-לוי, סמנכ"לית האגף לאיגוד מקצועי ואהרון קזר, מזכיר האיגוד המקצועי בהסתדרות הלאומית אל מול הנהלת חברת טבע. עיקרי ההסכם כוללים: תוספת שכר מצטברת של 25% לחמש שנים, מימון קייטנות לילדי עובדים מגיל 3 ועד גיל 12 , מימון שכר לימוד במוסדות להשכלה גבוהה ובמכללות טכנולוגיות לילדי העובדים והגדלת הפרשות לקרנות הפנסיה.

במפעל 'טבע אסיה', מועסקים כ-250 עובדים אשר על פי ההסכם יזכו במהלך תקופת ההסכם בתוספת של  25% לשכרם ועוד שלל הטבות בתחום הרווחה, התרבות, מעמד האישה, השתתפות במימון לימודים אקדמיים עבור ילדי העובדים ועוד. את המשא ומתן לגיבוש ההסכם הובילה יו"ר וועד העובדים במפעל, הניה גלבוע, בעודה במהלך חופשת לידה.

יואב שמחי, יו"ר ההסתדרות הלאומית אמר במעמד החתימה:  "לא ראיתי ראשי וועדים רבים שמוכנים לחתום על שקט תעשייתי לחמש שנים וזה נובע מתוך ביטחון של העובדים בהסכם. אני מבקש להודות לאנשי ההסתדרות על הליווי המקצועי. זו הדרך שלנו ולשם אנו מכוונים את ההסתדרות הלאומית: ניהול מומ בתרבותיות, בהגינות ותוך השגת תוצאות מירביות"

ההסכם ב"טבע אסיה" הוא ההסכם השני שחותמת הנהלת טבע  מול הסתדרות העובדים הלאומית. בשבוע שעבר נחתם הסכם קיבוצי גם במפעל "טבע  טבליות" בירושלים. זאת בשעה שההסתדרות הכללית החדשה נמצאת במו"מ עם הנהלת החברה על-מנת למנוע פיטורי עובדים במפעלי החברה בארץ, על רקע תחזיות לירידה ברווחיות החברה בעקבות פקיעת הפטנט על תרופת הקופקסון.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.