חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ח"כ חיים כץ: יש לפעול להעלאת משכורתם של הרופאים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 24.10.13 0:50

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) דנה ואישרה היום את התקנות שהוגשו על ידי משרד הבריאות. לפי התקנות, בוגר לימודי רפואה בחו"ל שניגש לבחינת הרישוי האמריקאית לעיסוק במקצוע הרפואה (USMLE), יהיה פטור מהשלב המעשי של הבחינה ויוכל להתחיל בסטאז' בישראל גם אם עמד רק בשלב הראשון ובבחינה העיונית במסגרת השלב השני

 

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה

סטודנטים לרפואה הנבחנים בבחינת הרישוי האמריקאית יהיו פטורים מהשלב המעשי

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) אישרה היום את התקנות שהוגשו על ידי משרד הבריאות. לפי התקנות, בוגר לימודי רפואה בחו"ל שניגש לבחינת הרישוי האמריקאית לעיסוק במקצוע הרפואה (USMLE), יהיה פטור מהשלב המעשי של הבחינה ויוכל להתחיל בסטאז' בישראל גם אם עמד רק בשלב הראשון ובבחינה העיונית במסגרת השלב השני.

יו"ר הוועדה, ח"כ כץ: "הצעד המבורך הזה יכניס רופאים נוספים למעגל העבודה בישראל ביתר מהירות. על מנת לשמר את סגל הרפואה המוכשר בארץ יש לפעול להעלאת משכורתם. כך נעודד את הרופאים לעבוד בישראל ולא לפנות לתעסוקה בחו"ל".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו: "חיפשנו דרכים נוספות כדי להבטיח את איכות הרופאים מחד ומאידך ביקשנו להקל על הנבחנים. השלב אותו אנו מבטלים דורש מהנבחן נסיעה לארה"ב, וזה מיותר לדעתנו. השלבים הנוספים בבחינה האמריקאית, אותם אנו ממשיכים לדרוש, מספיקים על מנת להיות מוכר כרופא בישראל".

יו"ר התאחדות הסטודנטים לרפואה בישראל, יונתן גופר וד"ר עופר רוטשילד, רופא בוגר לימודים בחו"ל, מחו על האיסור לגשת לבחינה האמריקאית לאחר כישלון בבחינה הישראלית (לא חלק מהתקנות שאושרו היום). "מהי המטרה: לבדוק ידע של רופא או לקבוע יוקרה של בחינה?", תהה רוטשילד.
על כך השיב גמזו:
"על כל אחד לבחור את נתיב הבחינה המתאים לו ולדבוק בו. אחרת זה יוצר תחושה של חוסר רצינות".
חברי הכנסת אילן גילאון (מרצ) ועדי קול (יש עתיד) הגיבו:
"ישראל זקוקה לרופאים. אין הגיון בכך שלא מאפשרים לסטודנטים להיבחן בשני סוגי בחינה בהם מכירה המדינה".
גמזו: "
אין מדינה בעולם שעושה צעד מקל כפי שאנחנו מאשרים היום. ייתכן שלאחר פרק זמן נבקש להוסיף לתקנות או לשנות אותן. נדון בנושא עם שרת הבריאות".

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.