postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ירושלים הובסה כבר מזמן ללא קרב

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ירושלים הובסה כבר מזמן ללא קרב

נושאים דעות, פוליטי, שיכון ושלטון מקומי ב 24.10.13 0:50

היינו הך מי ניצח במערכה על ראשות העיר בירושלים.  התעלמות הממשלה מהצרכים האמיתיים והאיסטניסיות של האליטות ושל המעמד הבינוני בעיר חרצו את גורלה. לליברמן ולדרעי לא נותר אלא לבוא ולקחת מן ההפקר. אם לא עכשיו אז בפעם הבאה
מאת: נטע חוצן

נתניהו לא הצהיר באיזה מועמד הוא תומך לראשות העיר ירושלים בבחירות 2013 , האמנם? זוהי הקדנציה השנייה שלו ברציפות כראש ממשלה, ומה הוא עשה כל הזמן הזה למען העיר האומללה הזאת? תמך בהדסה הגוססת, או באוניברסיטה העברית המפרפרת כדי לשמור את הראש מעל המים (שתיים מהמעסיקות  הגדולות בעיר)? לא. נתניהו אוהב לצפות מהצד בפעולת היד הנעלמה שמכוונת לכאורה את השוק, זה שהופך את הבריאות שלנו ואת ההשכלה שלנו לסחורה כמו זוג מגפיים. השאלה היא לפיכך לא באיזה מועמד תמך נתניהו, אלא – האם הוא תומך בירושלים ובירושלמים?  ובנט, שתמך בברקת לכאורה, מישהו יודע מה הוא עשה למען ירושלים בחודשים שהוא ממלא את כסא שר הכלכלה? והלפיד המאיר למרחוק, מיסטר "ירושלים תישאר מאוחדת לנצח", מה הוא עשה או עושה?

אבל למה להיטפל לשלישיה ההזויה הזאת? ירושלים הובסה כבר מזמן ללא קרב, עוד לפני הקדנציה השנייה של נתניהו כרה"מ, ועוד לפני שפורסמו ברבים חלומות השררה של הלפיד המאיר ושל האח בנט (חבורת הבנט"ל). ירושלים הובסה בגלל העדר עמוד שדרה של האליטות ושל המעמד הבינוני בעיר, שנסחפו בזרם של חסרי החוליות, תוך שהם מבכים את מצבה של העיר ש"אילץ" אותם לנוס על נפשם. חלקם, מותשים משחייה במעלה הקסטל, נתקעו שם לא לבלוע ולא להקיא. אחרים המשיכו לגלוש בואכה חופי ת"א. שם על החוף הם מספרים במצבה של ירושלים ומונים אחד לאחד את האשמים, מלבדם כמובן ש"בעל כורחם" בחרו ב"פלייט" ולא ב"פייט".

משחה האליטות שנסו ונסות על נפשן "בעור שיניהן" הולך ומתעצם כמעין המתגבר, עד שהפך לטרנד מחייב מלווה בקינה צדקנית שמציגה את ה"מהססים לקפוץ למים" כלוזרים פאתטיים. הנשארים על היבשה בירושלים הפכו להיות הטמבלים שלא מסוגלים לזהות נבואה שמגשימה את עצמה, גם כשדוחפים להם אותה לתוך הפה. אבירי "הנבואה המגשימה את עצמה", שבמו ידיהם מציירים את התמונה הקודרת וממהרים לשחות עם הזרם שיצרו כדי להבטיח את הגשמתה, יכתבו וידברו בימים הקרובים בכל מדור ולפני כל מיקרופון. הם יזכירו לנו איך בחוכמתם קראו את המפה ואיך הסיקו את המסקנות ואיך שחו עם הזרם בכיוון הנכון.

והם אכן קרעו את המפה, ועוד איך. לליברמן ולדרעי לא נותר אלא לבוא ולקחת מן ההפקר. אם לא עכשיו אז בפעם הבאה. הם לא יוותרו על השלל שמותירים אחריהם "אבירי הסובלנות" שלא מסוגלים לחיות עם השונים מהם, שלא מסוגלים לעמוד על שלהם, שלא מסוגלים לייצר חזון ולממש סדר יום מגייס. – הנה אזהרה עבורכם מ"הלוזרים" שנשארו בעיר – ליברמן ודרעי ממשיכים וימשיכו לנשוף בעורפכם בכל אשר תלכו, אלא אם נסתם מעבר לים. להזכירכם גם יבנאל כבר נפלה והדוגמאות עוד רבות.

מתוך ה"אספסוף הלוזרי" שנותר בעיר, אני מרשה לעצמי להשמיע  אזהרה לפוליטיקאים שנצח ירושלים משוח על לשונם – לא ירחק היום ולא בידיכם יהיה לחבר או לחלק. ולנוטשים ובוכים נוטשים ובוכים, אנא – קחו אפילו את הזהב, ואת הבכי תשאירו לנו. כשאנחנו בוכים זה נשמע טיפה יותר משכנע.

ובבואי היום לבכות בך על רהב ושקרים

נאנחות גם אבנייך על קיר דירת הרפאים.

כי כל פינה כאן זיכרון היא  לאור הנעזב

איך אשכחך ירושלים שננטשה ללא כל קרב.

ירושלים של זהב ללפידים ולמשוררות

הלא לכל ייסוריך הם כינורות.

נכתב בטרם נודעו התוצאות, שממילא אינן משנות  את תמונת המקרו.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

6 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שווה לשים עין על תנועת התעוררות. יש סימנים שעובדים שם בשיטתיות וברצינות.
  אולי זה המודל שיוכל להפוך את שעון החול?

  לפחות האנשים שם חושבים כך. מעניין עבור אופטימיים כרוניים.
  http://in-jerusalem.org/

 2. דליה :

  כן. הבעיה היא שהתעוררות הם בצד הימני של המפה הפוליטית. מלפיד ימינה.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  במה מתבטאת הימניות שלהם? על סמך מה הקביעה הזאת? המצע שלהם? הפעילות שלהם? מובילי התנועה?

  אם התעוררות הם מלפיד וימינה, יש מקום לשאול – למה השמאל לא יודע לעבוד כפי שהתעוררות עובדת?

  הם נמצאים כל השנה בשכונות. מתעסקים באופן שיטתי ומקצועי בבעיות שמטרידות את התושבים, למשל בעיות תחבורה.

 4. אני לא מכאן. :

  מי צריך ליכוד כשישנו אחד איתי גוטלר?

  http://www.blacklabor.org/?p=57754#comment-507271

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  עכשיו תורה של תל-אביב

  "בניית התודעה הלאומית זה תהליך הדרגתי ואטי", הוא אומר, "ועד שאתה מגיע לכך שהעם כולו איתך, אתה לא עושה את זה בלי שאתה יורד לתל אביב. אין מה לעשות. אם תמשיך להסתגר בירושלים ובהתנחלויות ולדבר גבוהה-גבוהה, זה לא יעזור לך כלום. אתה תישאר בשלך והם יישארו בשלהם, אין את הקשר, ההשתנות הכללית במרחבי העם והתודעה של העם. יש לנו בעיה".

  http://www.blacklabor.org/?p=58354

 6. עבודה שחורה » לבי לבי לירושלים :

  […] כל מי שדעתו עדיין צלולה, ואפילו ראשי עירייה וראשי ממשלה…. […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.