חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המבקר על הקידוחים בים: ללא הערכות וללא ערבויות

נושאים איכות השלטון, בריאות ואיכות סביבה, עלו ברשת ב 22.10.13 0:05

מבקר המדינה מותח ביקורת קשה על משרדי הממשלה, ובראשם משרד האנרגיה והמים והמשרד להגנת הסביבה, על כשל ניהולי בכל הנוגע לפיקוח על קידוחי הנפט והגז בים והיעדר הערכות המדינה למקרה של תאונה.  אתר עמותת "צלול" מביא את תמצית הדברים

עיקר הערות המבקר:

  • המדינה אינה מביאה בחשבון את הסיכונים הסביבתיים הכרוכים בקידוחים, ולא נערכה בצורה ראויה למקרה אסון קידוח, כפי שאכן קרה במקומות רבים בעולם. רגולציה סדורה והתארגנות ראויה למניעת זיהום ים הם אמצעים הכרחיים כדי למזער סיכונים אלה, לטובת הציבור ולמען הדורות הבאים. קיים צורך, כי נושאים חשובים אלה יקבלו את תשומת הלב הראויה ויוסדרו בהקדם באופן מיטבי, ועל-פי מדיניות כוללת שתקבע הממשלה, ויפה שעה אחת קודם.
  •  רק בסוף  2010, לאחר אסון מפרץ מקסיקו, החל המשרד להגנת הסביבה לנקוט בפעולות למניעת אסון בים התיכון, וכי עד לאותה עת פעל בתחום זה משרד האנרגיה בלבד וגם אז באופן חלקי בלבד וזאת למרות המלצותיו של יועץ בינלאומי שנשכר לצורך כך.
  •  רק בסוף  2011 החל משרד האנרגיה והמים לשתף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה וגופים ציבוריים נוספים לצורך בחינה מעמיקה של השפעות הפעילות על הסביבה ורק אז החל לגבש עמם הנחיות אלה. ההנחיות טרם גובשו עד היום. ב- 2012 החלו משרדי האנרגיה והגנת הסביבה בניסיונות להסדיר את חלוקת האחריות והסמכויות ביניהם, בכל הנוגע למניעת זיהום ים. עד לאמצע 2013, לא הושגה הסכמה בין המשרדים בנושא זה.

לקריאת המאמר השלם באתר עמותת "צלול"

דוח המבקר השלם

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. אאאאא :

    זה רק עניין של זמן

    תקלה בדיוק כמו במפרץ מקסיקו היא ודאית אבל! זה רק עניין של זמן כאן אצלנו (אנו לא יותר חכמים בהתנהלות ועושים בדיוק את הטעות הבסיסית ביותר בתחום ההנדסה).

    בדיוק כפי שתאונות רכבת ישראל ימשיכו, כך בדיוק תגיע התקרית הראשונה בתחום הקידוחים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.